Edward Cranston Campbell

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ernest Scott, właśc. Edward Cranston Campbell (26 sierpnia 1916, Glasgow4 kwietnia 2006, Tunbridge Wells) był dziennikarzem Fleet Street, i uznanym autorytetem cyrkowym oraz treserem dzikich zwierząt[1].

Campbell rozpoczął karierę dziennikarza pod koniec lat 30 XX w. w Kemsley Newspapers w Glasgow. Przeprowadził się na Fleet Street w 1956, gdzie pracował dla gazet Evening Standard, Evening News i Sunday Dispatch[1][2].

Pracował jednocześnie w małym ZOO pod Central Glasgow Station. Udowodnił, że zwierzęta, w tym wypadku trzy lwy i niedźwiedź, mogą być wytresowane do wysokiej klasy publicznych pokazów cyrkowych bez używania przemocy. Twierdził iż odkrył pewien rodzaj komunikacji między człowiekiem i zwierzęciem[1][2].

Campbell był też autorem książek, napisał m.in Jungle Be Gentle, "autobiografię" podyktowaną przez ducha jego przyjaciela, niemieckiego tresera zwierząt Hansa Bricka, oraz The People of the Secret, wydaną przez wydawnictwo Idriesa Shaha Octagon Press, pod pseudonimem "Ernest Scott"[1][3]. W tej ostatniej stwierdza, że ewolucją biologiczną i historią ludzkości kierują inteligentne istoty, których najniższa hierarchia kontaktuje się z ludźmi. Niewidzialne istoty zasiewają idee w ludzkich umysłach, aby przygotować ludzkość na nowy etap rozwoju. Autor sugeruje, że tych Ludzi Sekretu można rozpoznać.

Książki[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d Don Stacey: Obituaries: Edward Campbell. The Stage, 2006-05-18. [dostęp 2008-10-04].
  2. a b Author information provided in an ICR Monograph
  3. The People of the Secret, Octagon Press 1986, ​ISBN 0-86304-038-1

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]