Eiji Hino

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Eiji Hino
Postać z Kamen Rider OOO
Pierwsze wystąpienie 1 odc.
Ostatnie wystąpienie 48 odc.
Twórca Shōtarō Ishinomori
Dane biograficzne
Pochodzenie Japonia
Inne informacje
Zajęcie podróżnik
bezrobotny

Eiji Hino (jap. 火野映司 Hino Eiji) – fikcyjna postać z serii Kamen Rider. Główny bohater jej dwudziestej pierwszej odsłony – Kamen Rider OOO, w której wciela się w tytułowego Kamen Ridera OOO (jap. 仮面ライダーOOO Kamen Raidā Ōzu). Zadebiutował na ekranie 5 września 2010 roku, choć jako OOO pierwszy raz pojawił się w drugim filmie o Kamen Riderze W.

Posiadający 128 różnych form, OOO jest do tej pory Riderem z największą ich ilością spośród wszystkich. Mimo to nie wszystkie te formy pojawiły się w serialu lub filmach. Miejsca ustępują mu: Gaim (16 form) Wizard (13 form) i ex aequo Kuuga i Double (po 12 form).

Medale O[edytuj | edytuj kod]

Medale O (jap. オーメダル Ō Medaru) są tajemniczymi monetami, w których zawarta jest moc Rzondz, a konkretniej zwierząt na których są wzorowane. Podstawowo Medale dzielą się na Rdzeniomedale (jap. コアメダル Koa Medaru, Core Medal), które występują w kilku kolorach i z których pochodzi moc OOO i które posiadają tylko Rzondze jako swoją esencję życiową oraz srebrne Komórkomedale (jap. セルメダル Seru Medaru, Cell Medal) będące fragmentami ciała Rzondz i pochodnych od nich Pyh. Eiji do przemiany i zmiany form używa tylko Rdzeniomedali, zaś pospolitszych Komórkomedali używa głównie do aktywacji swych broni. Każdy z Rdzeniomedali Rzondz występuje w 3 egzemplarzach i należy do jednej z 3 grup- Medali Głowy, Medali Rąk i Medali Nóg. Istnieją ponadto dziesiąte Medale, które zostały w przeszłości odebrane Rzondzom przez Króla po to by je osłabić i by przemienił się on w OOO. W serialu pojawiło się 18 rodzai Rdzeniomedali, w filmach pojawiło się kilka kolejnych.

Medale Ankha[edytuj | edytuj kod]

Rdzeniomedale Ankha są koloru czerwonego i posiadają moc ptaków. Kombinacją wszystkich trzech rodzajów Medali jest forma Tajador.

 • Medal Jastrzębia (jap. タカメダル Taka Medaru) – Medal Głowy, pozwala głowie OOO przybrać postać Głowy Jastrzębia wyostrzającej jego wzrok i słuch. Jest pierwszym Medalem w serialu i jednym z pierwszych trzech Medali jakie otrzymał Eiji i stanowi jego podstawowy Medal Głowy. W formie Tajador oczy OOO używającego tego Medalu stają się czerwone, w przeciwieństwie do zielonych pojawiających się w innych formach z użyciem Medalu Jastrzębia. Po poświęceniu Ankha pod koniec serii i zniknięciu wszystkich Medali z 3 Medali Jastrzębia pozostał tylko jeden egzemplarz, jednak połamał się na dwie połówki. Eiji zachował ten Medal na pamiątkę. Mimo to w filmie Super Hero Taisen Eiji odzyskuje wszystkie Medale, włącznie z pozostałymi dwoma Medalami Jastrzębia i odnawia ten połamany. Istnieje jeszcze inna, silniejsza wersja tego Medalu zwana Super Medalem Jastrzębia (jap. スーパータカメダル Sūpā Taka Medaru), która debiutuje w filmie Movie War Mega Max i wraz z pozostałymi dwoma Super Medalami daje Eijiemu moc formy Super Tatoba.
 • Medal Pawia (jap. クジャクメダル Kujaku Medaru) – Medal Rąk, pozwala środkowej części OOO przybrać postać Rąk Pawia oraz używać broni zwanej Tajaspinnerem i latać.
 • Medal Kondora (jap. コンドルメダル Kondoru Medaru) – Medal Nóg, pozwala nogom OOO przybrać postać Nóg Kondora uzbrojonych w ostre szpony.

Medale Uvy[edytuj | edytuj kod]

Rdzeniomedale Uvy są koloru zielonego i posiadają moc owadów. Kombinacją wszystkich trzech rodzajów Medali jest forma Gatakiriba.

 • Medal Rogacza (jap. クワガタメダル Kuwagata Medaru) – Medal Głowy, pozwala głowie OOO przybrać postać Głowy Rogacza, której rogi mogą wytwarzać pioruny.
 • Medal Modliszki (jap. カマキリメダル Kamakiri Medaru) – Medal Rąk, pozwala środkowej części OOO przybrać postać Rąk Modliszki uzbrojonych w dwa ostrza.
 • Medal Pasikonika (jap. バッタメダル Batta Medaru) – Medal Nóg, pozwana nogom OOO przybrać formę Nóg Pasikonika. Jest jednym z trzech pierwszych Medali jakie otrzymał Eiji i stanowi jego podstawowy Medal Nóg. Nogi OOO mogą przyjąć kształt nóg konika polnego i przy tym bardzo wysoko skakać i kopać z dużą siłą. Istnieje jeszcze inna, silniejsza wersja tego Medalu zwana Super Medalem Pasikonika (jap. スーパーバッタメダル Sūpā Batta Medaru), która debiutuje w filmie Movie War Mega Max i wraz z pozostałymi dwoma Super Medalami daje Eijiemu moc formy Super Tatoba.

Medale Kazariego[edytuj | edytuj kod]

Rdzeniomedale Kazariego są koloru żółtego i posiadają moc dzikich kotów. Kombinacją wszystkich trzech rodzajów Medali jest forma Ratoratah.

 • Medal Lwa (jap. ライオンメダル Raion Medaru) – Medal Głowy, pozwala głowie OOO przybrać postać Głowy Lwa mogącej emitować duże dawki światła.
 • Medal Tygrysa (jap. トラメダル Tora Medaru) – Medal Rąk, pozwala środkowej części OOO przybrać postać Rąk Tygrysa uzbrojonych w potężne szpony. Jest jednym z trzech pierwszych Medali otrzymanych przez Eijiego oraz jego podstawowym Medalem Rąk. Istnieje jeszcze inna, silniejsza wersja tego Medalu zwana Super Medalem Tygrysa (jap. スーパートラメダル Sūpā Tora Medaru), która debiutuje w filmie Movie War Mega Max i wraz z pozostałymi dwoma Super Medalami daje Eijiemu moc formy Super Tatoba.
 • Medal Geparda (jap. チーターメダル Chītā Medaru) – Medal Nóg, pozwala nogom OOO przybrać postać Nóg Geparda, najszybszych spośród wszystkich.

Medale Gamela[edytuj | edytuj kod]

Rdzeniomedale Gamela są koloru szarego i posiadają moc wielkich ssaków. Kombinacją wszystkich trzech rodzajów Medali jest forma Sagorzo.

 • Medal Nosorożca (jap. サイメダル Sai Medaru) – Medal Głowy, pozwala głowie OOO przybrać postać Głowy Nosorożca, najtwardszej spośród wszystkich i najlepiej nadającej się do ataków głową.
 • Medal Goryla (jap. ゴリラメダル Gorira Medaru) – Medal Rąk, pozwala środkowej części OOO przybrać postać Rąk Goryla uzbrojonych w wystrzeliwane rękawice w kształcie pięści.
 • Medal Słonia (jap. ゾウメダル Zō Medaru) – Medal Nóg, pozwala nogom OOO przybrać postać Nóg Słonia, najwolniejszych spośród wszystkich, ale potrafiących wywołać małe trzęsienia ziemi.

Medale Mezool[edytuj | edytuj kod]

Rdzeniomedale Mezool są koloru niebieskiego i posiadają moc zwierząt wodnych. Kombinacją wszystkich trzech rodzajów Medali jest forma Shauta.

 • Medal Orki (jap. シャチメダル Shachi Medaru) – Medal Głowy, pozwala głowie OOO przybrać postać Głowy Orki pozwalającej wysyłać fale dźwiękowe, oddychać 3 godziny pod wodą oraz strzelać wodnymi strumieniami.
 • Medal Węgorza (jap. ウナギメダル Unagi Medaru) – Medal Rąk, pozwala środkowej części OOO przybrać postać Rąk Węgorza uzbrojonych w przypominające bicze macki pod napięciem.
 • Medal Ośmiornicy (jap. タコメダル Tako Medaru) – Medal Nóg, pozwala nogom OOO przybrać postać Nóg Ośmiornicy mogących stać się mackami o zdolności przyczepienia do każdej powierzchni.

Medale Giru[edytuj | edytuj kod]

Rdzeniomedale Giru są koloru fioletowego i posiadają w sobie dinozaurów. Kombinacją wszystkich trzech rodzajów Medali jest forma Putotyra. Forma ta zadebiutowała w filmie Movie War Core, ale pojawia się też w serialu, gdzie jest najsilniejszą formą OOO. Medale Giru nie mogą mieszać się z Medalami innych Rzondzów, dlatego że ich moc jest oparta na przeciwieństwie pożądania. Ich nadmierne używanie jest niebezpieczne i może spowodować przemianę użytkownika w bezmyślne monstrum. Po ich odbezpieczeniu przez Makiego 5 z nich weszło do jego ciała, zaś drugie 5 do ciała Eijiego.

 • Medal Pteranodona (プテラメダル Putera Medaru) – Medal Głowy, pozwala głowie OOO przybrać postać Głowy Ptera pozwalającej mu latać i wytwarzać małe strumienie wiatru.
 • Medal Triceratopsa (トリケラメダル Torikera Medaru) – Medal Rąk, pozwala środkowej części OOO przybrać postać Rąk Tricera z rogami na barkach, które mogą się wydłużyć zgodnie z wolą OOO.
 • Medal Tyranozaura (ティラノメダル Tirano Medaru) – Medal Nóg, pozwala nogom OOO przybrać postać Nóg Tyranno posiadających potężny ogon miażdżący przeciwnika oraz służący jako mała osłona.

OOO[edytuj | edytuj kod]

Broń i wyposażenie[edytuj | edytuj kod]

 • OOO Driver (jap. オーズドライバー Ōzu Doraibā) – specjalny pas, za pomocą którego Eiji przemienia się w OOO. Z przodu pas posiada urządzenie zwane O Slaterem, w których gniazdach może umieścić 3 Medale (w prawym Medal Głowy, w środkowym Medal Rąk, a w lewym Medal Nóg). Po przechyleniu na skos O Slatera, Eiji skanuje O Scannerem umieszczone Medale i przemienia się w OOO.
 • O Scanner (jap. オースキャナー Ōsukyanā) – przedmiot służący za czytnik Medali umieszczonych w OOO Driverze, służy do przemiany w OOO przy pierwszym skanowaniu, zaś po drugim aktywuje atak Scanning Charge. O Scanner może też aktywować atak Scanning Charge w Medajaliburze lub w Medagaburyu.
 • Medaljalibur (jap. メダジャリバー Medajaribā)miecz będący od 3 odcinka główną bronią OOO w formie Tatoba. Eiji otrzymał go jako "prezent urodzinowy OOO" od Fundacji Kōgami. Może umieścić w sobie trzy Komórkomedale i dzięki ich przeskanowaniu wykonać atak Scanning Charge zwany OOO Bash.
 • Rider Vendor (jap. ライドベンダー Raidobendā)motocykl OOO będący przerobioną Hondą Shadow. Jest masowo produkowany przez Fundację Kōgami i z racji tego może być używany też przez inne postaci (m.in. Ankha, Gotō oraz Datego). W domyślnej postaci przypomina automat z napojami (w rzeczywistości Puszkodroidami), który po wrzuceniu do niego Komórkomedala i wciśnięciu poziomego przycisku może zmienić się w motocykl. Funkcja ta może zostać zablokowana wolą Kōseia Kōgamiego, który chce uzależnić OOO i Ankha od używania broni jego produkcji i czerpania zysków w postaci Komórkomedali. Ride Vendor może połączyć się z Puszkodroidem Tygrysem w quada o nazwie Toride Vendor.
 • Medagaburyu (メダガブリュー Medagaburyū) - broń pochodząca od Kombinacji Putotyra, ale może być używana także w innych formach. Działanie jej jest podobne do Medajalibura, jednak zamiast jedynie Komórkomedali Medagaburyu obsługuje także Rdzeniomedale wybudzając ich prawdziwą moc. Medagaburyu posiada dwa tryby: podstawowy topora oraz alternatywny działa. Dzięki tej broni OOO może dokonać dwóch ataków: cięcie zwane Gruntem Furii oraz wystrzał zwany Zagładą Gatunku.

Formy[edytuj | edytuj kod]

Formy OOO są nazywane Kombinacjami (コンボ Konbo), mimo to nazwa ta odnosi się zasadniczo do jednokolorowych form OOO oraz do oryginalnej formy OOO - Tatoba. Pozostałe formy nazwa się Losowymi Kombinacjami. Pod względem ilości form OOO jest spośród wszystkich Riderów tym, który posiada ich najwięcej. Używając 3 Medali (Głowy, Rąk i Nóg) pochodzących od pięciu Rzondz jest w stanie osiągnąć 125 kombinacji. Doliczając 3 dodatkowe Kombinacje, może on osiągnąć 128 form, jednak nie wszystkie z nich zostały przez OOO aktywowane.

Mimo że jednokolorowe Kombinacje są wiele silniejsze od wymieszanych, to jednak Eiji po ich użyciu traci siły, co czyni je bardzo niebezpiecznymi. Zwykle Ankh przestrzega go przed użyciem trzech Medali jednej Rzondzy. Praktycznie jedyną główną Kombinacją, jaka nie wyrządza szkody Eijiemu, jest podstawowa Kombinacja Tatoba.

Poniżej wymieniono jedynie najważniejsze Kombinacje OOO.

 • Kombinacja Tatoba (タトバコンボ Tatoba Konbo) - podstawowa, czerwono-żółto-zielona Kombinacja, aktywowana za pomocą Medali Jastrzębia, Tygrysa i Pasikonika. Jest zwana też Różnorodną Kombinacją (複数コンボ Fukusū Konbo). Zwykle to w tę formę OOO przemienia się Eiji podczas transformacji w Ridera. Jest to najbardziej zbalansowana i najłatwiejsza w kontroli Kombinacja. Zmysły Ridera są wyostrzone, ponadto może atakować wroga szponami oraz bardzo wysoko skakać. W przeciwieństwie do pozostałych Kombinacji używanie Tatoba nie wywołuje u Eijiego utraty siły. Ostatecznym atakiem tej formy jest Kopnięcie Tatoba.
 • Kombinacja Gatakiriba (ガタキリバコンボ Gatakiriba Konbo) - zielona forma OOO, zwana też Najsilniejszą Kombinacją (最強コンボ Saikyō Konbo). Jest aktywowana przez użycie trzech Medali należących do Uvy, czyli Medali Rogacza, Modliszki i Pasikonika. W tej formie OOO ma możliwość stworzenia dużej ilości swoich klonów, może atakować piorunami oraz ostrzami a także bardzo wysoko skakać. Ostatecznym atakiem tej formy jest Kopnięcie Gatakiriba.
 • Kombinacja Ratoratah (ラトラーターコンボ Ratorātā Konbo) - żółta forma OOO, zwana też Zapaloną Kombinacją (灼熱コンボ Shakunetsu Konbo). Jest aktywowana przez użycie trzech Medali należących do Kazariego, czyli Medali Lwa, Tygrysa i Geparda. Jest to najszybsza spośród wszystkich form OOO. Rider może również podpalać wroga używając promieni słonecznych a także używać szponów do walki. Ostatecznym atakiem tej formy jest cięcie szponami przy dużej prędkości zwane Gush Cross.
 • Kombinacja Sagorzo (サゴーゾコンボ Sagōzo Konbo) - szara forma OOO, zwana też Ciężką Kombinacją (重力コンボ Jūryoku Konbo). Jest aktywowana przez użycie trzech Medali należących do Gamela, czyli Medali Nosorożca, Goryla i Słonia. Jest to najsilniejsza fizycznie, ale najwolniejsza forma OOO. Rider może zadawać potężne ciosy pięścią i głową jak również wywoływać małe trzęsienia ziemi poprzez tąpnięcia. Może też wystrzeliwać pięści w kierunku wroga. Ostateczny atak tej formy to Sagorzo Impact polegający na potężnym uderzeniu nadjeżdżającego wroga pięścią.
 • Kombinacja Tajador (タジャドルコンボ Tajadoru Konbo) - czerwona forma OOO, zwana też Ognistą Kombinacją (炎のコンボ Honō no Konbo). Jest aktywowana przez użycie trzech Medali należących do Ankha, czyli Medali Jastrzębia, Pawia i Kondora. Jest jedną z najpotężniejszych form OOO - przewyższa pozostałe pod względem mocy, obrony i prędkości. Głównym motywem tej formy jest feniks, jest praktycznie cała czerwono-czarna. Głowa Jastrzębia wygląda tu nieco inaczej niż w Kombinacji Tatoba, gdyż skrzydła są nieco większa, zaś oczy są czerwone (a nie zielone). W tej formie zmysły Ridera są wyostrzone najbardziej ze wszystkich form oraz pojawia się u niego zdolność latania. OOO może atakować za pomocą płonących piór wystrzeliwanych we wroga. Dodatkową bronią Ridera jest tu specjalna bransoletka zwana Taja Spinnerem (タジャスピナー Taja Supinā), która może pomieścić do 7 medali i dzięki której OOO może dokonać ostatecznego ataku zwanego Giga Scan. Zabójczym atakiem tej formy jest latające kopnięcie ze szponami zwane Prominence Drop.
 • Kombinacja Shauta (シャウタコンボ Shauta Konbo) - niebieska forma OOO, zwana też Morską Kombinacją (海のコンボ Umi no Konbo). Jest aktywowana przez użycie trzech Medali należących do Mezool, czyli Medali Orki, Węgorza i Ośmiornicy. Jest to najsłabsza, ale za to najzwinniejsza Kombinacja OOO. W tej formie nacisk jest położony na walkę w wodzie. OOO może przybierać postać galaretowatej substancji, atakować biczami pod napięciem oraz przemienić swoje nogi w przysysające się macki pozwalające chodzić mu po niemal każdej powierzchni np. po ścianach. Ostatecznym atakiem tej formy jest kopnięcie Octo Banish.
 • Kombinacja Putotyra (プトティラコンボ Putotira Konbo) - fioletowa i najpotężniejsza forma OOO, jakiej używał w serialu, zwana też Niepokonaną Kombinacją (無敵のコンボ Muteki no Konbo). Jest aktywowana przez użycie trzech Medali należących niegdyś do Giru, czyli Medali Pteranodona, Triceratopsa i Tyranozaura. Różni się ona od pozostałych Kombinacji tym, że ciało OOO jest białe (a nie czarne) oraz tym, że z racji tego nie może on mieszać fioletowych Medali z pozostałymi, gdyż ich moc pochodzi z niechęci, a nie z żądzy. Mimo że jest ona najpotężniejszą formą OOO, używanie Putotyry może doprowadzić do gruntownego osłabienia Eijiego, a w konsekwencji do przejęcia nad nim kontroli i jego przemiany w Rzondzę. Kombinacja ta posiada zdolność naprawiania i niszczenia Rdzeniomedali. Jeśli Eiji miałby razem 5 fioletowych Medali może przybrać tę formę od razu. Putotyra przewyższa pozostałe Kombinacje pod względem siły, odporności, skoczności, szybkości, zwinności oraz zdolności latania. OOO może używać skrzydeł z hełmu, wystrzeliwać pnącza zakończone rogami, miażdżyć ogonem wroga lub go zamrozić. Dodatkowym uzbrojeniem OOO jest Medagaburyu - topór z możliwością przemiany w działo. Atakiem ostatecznym Kombinacji Putotyra jest Wystrzałowe Zamrożenie - OOO wystrzeliwuje rogi z barków unieruchamiając i zamrażając przeciwnika, a następnie miażdży go ogonem zamieniając go w kawałki lodu. Dostęp do tej formy Eiji utracił w ostatnim odcinku po pokonaniu Dinorzondzy co kosztowało zniszczenie fioletowych Medali, jednak odzyskał ją w filmie Super Hero Taisen.
 • Kombinacja Tamashii (タマシーコンボ Tamashī Konbo) - specjalna, czerwono-złota Kombinacja, która pojawiła się tylko w filmie OOO, Den-O i Wszyscy Riderzy. OOO aktywował ją poprzez użycie Medalu Jastrzębia, Medalu Imaginów otrzymanego dzięki mocy Den-O i Medalu Szokera, którego Szoker stworzył z Komórkomedala pochodzącego od Ankha. Nazwa formy pochodzi od słowa tamashī (魂), które oznacza duszę.
 • Kombinacja Burakawani (ブラカワニコンボ Burakawani Konbo) - brązowa forma OOO, która pojawiła się tylko w filmie kinowym. Jest aktywowana przez użycie Medali Kobry, Żółwia i Krokodyla. Ostatecznym atakiem tej Kombinacji jest kopnięcie zwane Warning Ride.
 • Kombinacja Super Tatoba (スーパータトバコンボ Sūpā Tatoba Konbo) - najpotężniejsza forma OOO, w którą pierwszy raz Eiji przemienił się w filmie pojedynkowym z Fourze. Aktywowana jest przez trzy Super Medale i jest ewolucją Kombinacji Tatoba, z tym, że głowa wygląda tak jak w formie Tajador, zaś kolory wszystkich części Ridera są odwrócone tak, że części ciała są kolorowe, zaś czarnymi są te fragmenty, które normalnie byłyby w kolorze Medalu. Zdolności OOO są kilkukrotnie lepsze niż w normalnej Kombinacji Tatoba, zaś atakiem ostatecznym jest Super Kopnięcie Tatoba.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]