elgooG

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
elgooG
mirror wyszukiwarki internetowej
Komercyjna nie
Autor All Too Flat
Właściciel All Too Flat
Rejestracja nie
Strona internetowa

elgooGmirror wyszukiwarki internetowej Google.

Podobnie do Pimp my search, elgooG w sposób humorystyczny nawiązuje do Google, prezentując użytkownikowi parodię tej wyszukiwarki (jej literowe odbicie lustrzane). ElgooG pobiera logo Google i odwraca je w poziomie, przedstawiając nazwę "Google" od prawej do lewej. W zależności od używanej przeglądarki wpisywana treść w polu wyszukiwania oraz wyniki tego wyszukiwania także prezentowane są od prawej do lewej.

Choć sama strona internetowa jest zaprojektowana jako dowcip, istnieje od 2000 roku, a nawet jest stale aktualizowana, by nie odbiegała od Google. Wyniki zapytania są zwracane przez silnik Google, a następnie odwracane przy użyciu Pythona.

Na stronie elgooG widoczne są przyciski "hcraeS elgooG" oraz "ykcuL gnileeF m'I", które są odpowiednikami "Szukaj w Google" (ang. "Google Search") i "Szczęśliwy traf" (ang. "I'm Feeling Lucky").

elgooG i Chiny[edytuj | edytuj kod]

W 2002 roku rząd chiński nakazał blokowanie wyszukiwarki Google. Natomiast serwis New Scientist donosił, że elgooG nie była blokowana i w ten sposób Chińczycy mogli wyszukiwać za pomocą silnika Google. Dlatego też Chiny zdecydowały, że umożliwią swoim internautom dostęp do Google, lecz ta musi cenzurować swoje wyniki wyszukiwania.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]