elgooG

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
elgooG
Typ strony

mirror wyszukiwarki internetowej

Komercyjna

nie

Autor

All Too Flat

Właściciel

All Too Flat

Rejestracja

nie

Strona internetowa

elgooGmirror wyszukiwarki internetowej Google.

Podobnie do Pimp my search, elgooG w sposób humorystyczny nawiązuje do Google, prezentując użytkownikowi parodię tej wyszukiwarki (jej literowe odbicie lustrzane). ElgooG pobiera logo Google i odwraca je w poziomie, przedstawiając nazwę „Google” od prawej do lewej. W zależności od używanej przeglądarki wpisywana treść w polu wyszukiwania oraz wyniki tego wyszukiwania także prezentowane są od prawej do lewej.

Choć sama strona internetowa jest zaprojektowana jako dowcip, istnieje od 2000 roku, a nawet jest stale aktualizowana, by nie odbiegała od Google. Wyniki zapytania są zwracane przez silnik Google, a następnie odwracane przy użyciu Pythona.

Na stronie elgooG widoczne są przyciski „hcraeS elgooG” oraz „ykcuL gnileeF m’I”, które są odpowiednikami „Szukaj w Google” (ang. „Google Search”) i „Szczęśliwy traf” (ang. „I’m Feeling Lucky”).

elgooG i Chiny[edytuj | edytuj kod]

W 2002 roku rząd chiński nakazał blokowanie wyszukiwarki Google. Natomiast serwis New Scientist donosił, że elgooG nie była blokowana i w ten sposób Chińczycy mogli wyszukiwać za pomocą silnika Google. Dlatego też Chiny zdecydowały, że umożliwią swoim internautom dostęp do Google, lecz ta musi cenzurować swoje wyniki wyszukiwania.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]