Eliminacje Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2020/Grupa C

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

W Grupie C eliminacji do Euro 2020 brały udział następujące zespoły:

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Awans do ME z pierwszego miejsca w grupie
Awans do ME jako wicemistrz grupy
Zakwalifikowani do baraży
Niezakwalifikowani do ME

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

21 marca 2019
20:45 CET
Holandia 
Depay Gol 1'55'
Wijnaldum Gol 21'
van Dijk Gol 86'
4:0
(2:0)
 Białoruś Stadion Feijenoord, Rotterdam
Widzów: 38 604
Sędzia: Włochy Davide Massa

21 marca 2019
20:45 CET
Irlandia Północna 
McGinn Gol 56'
Davis Gol 75' (k.)
2:0
(0:0)
 Estonia Windsor Park, Belfast
Widzów: 18 176
Sędzia: Chorwacja Ivan Bebek

24 marca 2019
20:45 CET
Holandia 
De Ligt Gol 48'
Depay Gol 63'
2:3
(0:2)
 Niemcy
Gol 15' Sané
Gol 34' Gnabry
Gol 90' Schulz
Johan Cruyff ArenA, Amsterdam
Widzów: 51 694
Sędzia: Hiszpania Jesús Gil Manzano

24 marca 2019
20:45 CET
Irlandia Północna 
Evans Gol 30'
Magennis Gol 87'
2:1
(1:1)
 Białoruś
Windsor Park, Belfast
Widzów: 18 188
Sędzia: Polska Paweł Raczkowski

8 czerwca 2019
18:00 CET
Estonia 
Vassiljev Gol 25'
1:2
(1:0)
 Irlandia Północna
Gol 77' Washington
Gol 80' Magennis
A. Le Coq Arena, Tallinn
Widzów: 8 378
Sędzia: Portugalia Fabio Verissimo

8 czerwca 2019
20:45 CET
Białoruś  0:2
(0:1)
 Niemcy
Gol 12' Sané
Gol 62' Reus
Barysau-Arena, Borysów
Widzów: 12 510
Sędzia: Serbia Srdjan Jovanović

11 czerwca 2019
20:45 CET
Niemcy 
Reus Gol 10'37'
Gnabry Gol 17'62'
Goretzka Gol 20'
Gündoğan Gol 26' (k.)
Werner Gol 79'
Sané Gol 88'
8:0
(5:0)
 Estonia Opel Arena, Moguncja
Widzów: 26 050
Sędzia: Austria Harald Lechner

11 czerwca 2019
20:45 CET
Białoruś  0:1
(0:0)
 Irlandia Północna
Gol 86' McNair
Barysau-Arena, Borysów
Widzów: 5 250
Sędzia: Turcja Ali Palabiyik

6 września 2019
18:00 CET
Estonia 
Sorga Gol 54'
1:2
(0:0)
 Białoruś
Gol 48' Naumov
Gol 90+2' Skawysz
A. Le Coq Arena, Tallinn
Widzów: 7 314
Sędzia: Luksemburg Alain Durieux

6 września 2019
20:45 CET
Niemcy 
Gnabry Gol 9'
Kroos Gol 73' (k.)
2:4
(1:0)
 Holandia
Gol 59' F. De Jong
Gol 66' (sam.) Tah
Gol 79' Malen
Gol 90+1' Wijnaldum
Volksparkstadion, Hamburg
Widzów: 51 299
Sędzia: Portugalia Artur Soares Dias

9 września 2019
20:45 CET
Estonia  0:4
(0:1)
 Holandia
Gol 17'47' Babel
Gol 76' Depay
Gol 87' Wijnaldum
A. Le Coq Arena, Tallinn
Widzów: 11 006
Sędzia: Ukraina Serhij Bojko

9 września 2019
20:45 CET
Irlandia Północna  0:2
(0:0)
 Niemcy
Gol 48' Halstenberg
Gol 90+3' Gnabry
Windsor Park, Belfast
Widzów: 18 326
Sędzia: Włochy Daniele Orsato

10 października 2019
18:00 CET
Białoruś  0:0
(0:0)
 Estonia Stadion Dynama Mińsk, Mińsk
Widzów: 11 300
Sędzia: Hiszpania Ricardo de Burgos Bengoetxea

10 października 2019
20:45 CET
Holandia 
Depay Gol 80'90+4'
L. De Jong Gol 90+1'
3:1
(0:0)
 Irlandia Północna
Gol 75' Magennis
Stadion Feijenoord, Rotterdam
Widzów: 41 348
Sędzia: Francja Benoît Bastien

13 października 2019
18:00 CET
Białoruś 
Drahun Gol 54'
1:2
(0:2)
 Holandia
Gol 32'41' Wijnaldum
Stadion Dynama Mińsk, Mińsk
Widzów: 21 639
Sędzia: Grecja Tasos Sidiropoulos

13 października 2019
20:45 CET
Estonia  0:3
(0:0)
 Niemcy
Gol 51' Gündoğan
Gol 57' (sam.) Mets
Gol 71' Werner
A. Le Coq Arena, Tallinn
Widzów: 12 062
Sędzia: Bułgaria Georgi Kabakow

16 listopada 2019
20:45 CET
Irlandia Północna  0:0
(0:0)
 Holandia Windsor Park, Belfast
Widzów: 18 404
Sędzia: Polska Szymon Marciniak

16 listopada 2019
20:45 CET
Niemcy 
Ginter Gol 41'
Goretzka Gol 49'
Kroos Gol 55'83'
4:0
(1:0)
 Białoruś Borussia-Park, Mönchengladbach
Widzów: 33 164
Sędzia: Izrael Orel Grinfeld

19 listopada 2019
20:45 CET
Holandia 
Wijnaldum Gol 6'66'79'
Aké Gol 19'
Boadu Gol 87'
5:0
(2:0)
 Estonia Johan Cruyff ArenA, Amsterdam
Widzów: 50 386
Sędzia: Włochy Davide Massa

19 listopada 2019
20:45 CET
Niemcy 
Gnabry Gol 19'47'60'
Goretzka Gol 43'73'
Brandt Gol 90+1'
6:1
(2:1)
 Irlandia Północna
Gol 7' Smith
Commerzbank-Arena, Frankfurt nad Menem
Widzów: 42 855
Sędzia: Hiszpania Carlos del Cerro Grande

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]