Eliminacje Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2020/Grupa F

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

W Grupie F eliminacji do Euro 2020 brały udział następujące zespoły:

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Awans do ME z pierwszego miejsca w grupie
Awans do ME jako wicemistrz grupy
Zakwalifikowani do baraży
Niezakwalifikowani do ME

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

23 marca 2019
18:00 CET
Szwecja 
Quaison Gol 33'
Claesson Gol 40'
2:1
(2:0)
 Rumunia
Gol 58' Keșerü
Friends Arena, Solna
Widzów: 30 115
Sędzia: Anglia Michael Oliver

23 marca 2019
18:00 CET
Malta 
Nwoko Gol 13'
Borg Gol 77' (k.)
2:1
(1:0)
 Wyspy Owcze
Gol 90+8' Thomsen
Ta’ Qali Stadium, Ta’ Qali
Widzów: 7 531
Sędzia: Islandia Vilhjalmur Thorarinsson

23 marca 2019
20:45 CET
Hiszpania 
Rodrigo Gol 16'
Ramos Gol 71' (k.)
2:1
(1:0)
 Norwegia
Gol 65' (k.) King
Estadio Mestalla, Walencja
Widzów: 39 752
Sędzia: Łotwa Andris Treimanis

26 marca 2019
20:45 CET
Malta  0:2
(0:1)
 Hiszpania
Gol 31'73' Morata
Ta’ Qali Stadium, Ta’ Qali
Widzów: 16 542
Sędzia: Szkocja Andrew Dallas

26 marca 2019
20:45 CET
Norwegia 
Johnsen Gol 41'
King Gol 59'
Kamara Gol 90+7'
3:3
(1:0)
 Szwecja
Gol 70' Claesson
Gol 86' (sam.) Nordtveit
Gol 90+1' Quaison
Ullevaal Stadion, Oslo
Widzów: 23 459
Sędzia: Włochy Gianluca Rocchi

26 marca 2019
20:45 CET
Rumunia 
Deac Gol 26'
Keșerü Gol 29'33'
Pușcaș Gol 63'
4:1
(3:1)
 Wyspy Owcze
Gol 40' (k.) Davidsen
Stadion im. dr. Constantina Rădulescu, Kluż-Napoka
Widzów: 10 502
Sędzia: Turcja Halil Umut Meler

7 czerwca 2019
20:45 CET
Wyspy Owcze 
K. Olsen Gol 30'
1:4
(1:3)
 Hiszpania
Gol 6' Ramos
Gol 19' Navas
Gol 34' (sam.) Gestsson
Gol 71' Gayà
Tórsvøllur, Thorshavn
Widzów: 3 226
Sędzia: Albania Enea Jorgji

7 czerwca 2019
20:45 CET
Szwecja 
Quaison Gol 2'
Claesson Gol 50'
Isak Gol 81'
3:0
(1:0)
 Malta Friends Arena, Solna
Widzów: 26 421
Sędzia: Irlandia Rob Harvey

7 czerwca 2019
20:45 CET
Norwegia 
2:2
(0:0)
 Rumunia
Gol 77'90+2' Keșerü
Ullevaal Stadion, Oslo
Widzów: 17 664
Sędzia: Rosja Siergiej Karasiow

10 czerwca 2019
20:45 CET
Hiszpania 
Ramos Gol 64' (k.)
Morata Gol 85' (k.)
Oyarzabal Gol 87'
3:0
(0:0)
 Szwecja Estadio Santiago Bernabéu, Madryt
Widzów: 72 205
Sędzia: Szkocja William Collum

10 czerwca 2019
20:45 CET
Wyspy Owcze  0:2
(0:0)
 Norwegia
Gol 49'83' Johnsen
Tórsvøllur, Thorshavn
Widzów: 3 083
Sędzia: Litwa Donatas Rumszas

10 czerwca 2019
20:45 CET
Malta  0:4
(0:3)
 Rumunia
Gol 7'29' Pușcaș
Gol 34' Chipciu
Gol 90+1' Man
Ta’ Qali Stadium, Ta’ Qali
Widzów: 6 471
Sędzia: Holandia Dennis Higler

5 września 2019
20:45 CET
Rumunia 
Andone Gol 59'
1:2
(0:1)
 Hiszpania
Gol 29' (k.) Ramos
Gol 47' Alcácer
Arena Narodowa, Bukareszt
Widzów: 50 024
Sędzia: Niemcy Deniz Aytekin

5 września 2019
20:45 CET
Wyspy Owcze  0:4
(0:4)
 Szwecja
Gol 12'15' Isak
Gol 23' Lindelöf
Gol 41' Quaison
Tórsvøllur, Thorshavn
Widzów: 3 108
Sędzia: Portugalia Tiago Martins

5 września 2019
20:45 CET
Norwegia 
Berge Gol 34'
King Gol 45+1' (k.)
2:0
(2:0)
 Malta Ullevaal Stadion, Oslo
Widzów: 11 155
Sędzia: Mołdawia Dumitru Muntean

8 września 2019
18:00 CET
Rumunia 
Pușcaș Gol 47'
1:0
(0:0)
 Malta Stadionul Ilie Oană, Ploeszti
Widzów: 13 376
Sędzia: Chorwacja Duje Strukan

8 września 2019
20:45 CET
Hiszpania 
Rodrigo Gol 13'50'
Alcácer Gol 90'90+3'
4:0
(1:0)
 Wyspy Owcze El Molinón, Gijón
Widzów: 23 644
Sędzia: Polska Krzysztof Jakubik

8 września 2019
20:45 CET
Szwecja 
Forsberg Gol 60'
1:1
(0:1)
 Norwegia
Gol 45' Johansen
Friends Arena, Solna
Widzów: 38 372
Sędzia: Słowenia Slavko Vinčić

12 października 2019
18:00 CET
Wyspy Owcze  0:3
(0:0)
 Rumunia
Gol 74' Pușcaș
Gol 83' Mitriță
Gol 90+4' Keșerü
Tórsvøllur, Thorshavn
Widzów: 2 381
Sędzia: Azerbejdżan Aliyar Aghayev

12 października 2019
20:45 CET
Norwegia 
King Gol 90+4' (k.)
1:1
(0:0)
 Hiszpania
Gol 47' Saúl
Ullevaal Stadion, Oslo
Widzów: 25 200
Sędzia: Anglia Michael Oliver

12 października 2019
20:45 CET
Malta  0:4
(0:1)
 Szwecja
Gol 11' Danielson
Gol 58' (k.)71' (k.) Larsson
Gol 66' (sam.) Agius
Ta’ Qali Stadium, Ta’ Qali
Widzów: 10 702
Sędzia: Rosja Sergei Ivanov

15 października 2019
20:45 CET
Szwecja 
Berg Gol 50'
1:1
(0:0)
 Hiszpania
Gol 90+2' Rodrigo
Friends Arena, Solna
Widzów: 49 712
Sędzia: Francja Clément Turpin

15 października 2019
20:45 CET
Rumunia 
Mitriță Gol 62'
1:1
(0:0)
 Norwegia
Gol 90+2' Sørloth
Arena Narodowa, Bukareszt
Widzów: 29 854
Sędzia: Szkocja Bobby Madden

15 października 2019
20:45 CET
Wyspy Owcze 
1:0
(0:0)
 Malta Tórsvøllur, Thorshavn
Widzów: 2 677
Sędzia: Hiszpania José Sánchez Martínez

15 listopada 2019
18:00 CET
Norwegia 
Reginiussen Gol 4'
Fossum Gol 8'
Sørloth Gol 62'65'
4:0
(2:0)
 Wyspy Owcze Ullevaal Stadion, Oslo
Widzów: 10 400
Sędzia: Chorwacja Fran Jović

15 listopada 2019
20:45 CET
Hiszpania 
Morata Gol 23'
Cazorla Gol 41'
Torres Gol 62'
Sarabia Gol 63'
Olmo Gol 69'
G. Moreno Gol 71'
Navas Gol 85'
7:0
(2:0)
 Malta Estadio Ramón de Carranza, Kadyks
Widzów: 19 773
Sędzia: Węgry Viktor Kassai

15 listopada 2019
20:45 CET
Rumunia  0:2
(0:2)
 Szwecja
Gol 18' Berg
Gol 34' Quaison
Arena Narodowa, Bukareszt
Widzów: 49 678
Sędzia: Włochy Daniele Orsato

18 listopada 2019
20:45 CET
Hiszpania 
Ruiz Gol 8'
G. Moreno Gol 33'43'
Rus Gol 45+1' (sam.)
Oyarzabal Gol 90+2'
5:0
(4:0)
 Rumunia Wanda Metropolitano, Madryt
Widzów: 36 198
Sędzia: Białoruś Aleksei Kulbakov

18 listopada 2019
20:45 CET
Szwecja 
Andersson Gol 29'
Svanberg Gol 72'
Guidetti Gol 80'
3:0
(1:0)
 Wyspy Owcze Friends Arena, Solna
Widzów: 19 737
Sędzia: Słowenia Matej Jug

18 listopada 2019
20:45 CET
Malta 
Fenech Gol 40'
1:2
(1:1)
 Norwegia
Gol 7' King
Gol 62' Sørloth
Ta’ Qali Stadium, Ta’ Qali
Widzów: 2708
Sędzia: Azerbejdżan Əliyar Ağayev

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]