Przejdź do zawartości

Elita zabójców (film 2011)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Elita zabójców
Killer Elite
Gatunek

sensacyjny

Rok produkcji

2011

Data premiery

22 września 2011
POL: 7 października 2011

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone
Australia

Język

angielski

Czas trwania

116

Reżyseria

Gary McKendry

Scenariusz

Gary McKendry
Matt Sherring

Główne role

Jason Statham
Clive Owen
Yvonne Strahovski
Dominic Purcell
Robert De Niro
Adewale Akinnuoye-Agbaje

Muzyka

Johnny Klimek
Reinhold Heil

Produkcja

Michael Boughen
Tony Winley
Steve Chasman
Sigurjón Sighvatsson

Dystrybucja

Open Road Films
Monolith Films

Budżet

66[1]–70 mln dolarów

Strona internetowa

Elita zabójców (ang. Killer Elite) – amerykański film sensacyjny z 2011 roku w reżyserii Gary’ego McKendry. Ekranizacja powieści The Feather Men Ranulpha Fiennesa.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Obsada filmu Elita zabójców: (L–P) Dominic Purcell, Jason Statham, Yvonne Strahovski i Adewale Akinnuoye-Agbaje (2011)

Jest 1980 rok. Grupa zawodowych morderców: Danny Bryce (Jason Statham), Hunter (Robert De Niro), Davies (Dominic Purcell) i Meier (Aden Young) w Meksyku ma zamordować mężczyznę. Danny nieświadomie zabija go w obecności jego syna, następnie zostaje ranny podczas ucieczki. W rezultacie wycofuje się i wraca do ojczystej Australii.

Rok później, Danny wezwany zostaje do Omanu, gdzie w formie zakładnika przetrzymywany jest Hunter. Spotyka się z agentem (Adewale Akinnuoye-Agbaje) przygotowującym misje dla najemników i dowiaduje się, że jego najlepszy przyjaciel Hunter przyjął 6 milionów USD, ale zawiódł podczas wykonywania swojej roboty. Jeżeli Danny nie skończy tej misji, Hunter zostanie zabity.

Danny wprowadzony zostaje do Szejka Amr, zdetronizowanego króla małego regionu w Omanie, który chce aby Danny zabił trzech byłych agentów SAS za zamordowanie jego trzech najstarszych synów podczas rewolty w Dhofar. Danny musi dostarczyć kasetę wideo z ich przyznaniem się do winy oraz spowodować, żeby ich śmierć wyglądała jak wypadki. Musi to zrobić zanim śmiertelnie chory Szejk umrze. To pozwoli czwartemu synowi Szejka, Bakhaitowi (Firass Dirani) odzyskać kontrolę nad regionem, którym rządził jego ojciec. Jeżeli Danny zawiedzie, Hunter zostanie stracony. Danny ponownie łączy się z Daviesem i Meierem, którzy zgadzają się mu pomóc w zamian za udział w nagrodzie.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. De Niro confirmed in Killer Elite. encoremagazine.com.au. [dostęp 2011-11-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-12-01)]. (ang.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]