Elliot Rodger

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Elliot Rodger
Imię przy narodzeniu Elliot Oliver Robertson Rodger
Data i miejsce urodzenia 24 lipca 1991
Londyn
Data i miejsce śmierci 23 maja 2014
Isla Vista
Przyczyna śmierci samobójczy strzał z pistoletu w głowę
Zawód student
Strona internetowa

Elliot Oliver Robertson Rodger (ur. 24 lipca 1991 w Londynie, zm. 23 maja 2014 w Isla Vista koło Santa Barbara, Kalifornia) – amerykański masowy morderca angielsko-chińskiego pochodzenia. Syn Petera Rodgera, drugiego reżysera filmu Igrzyska śmierci (2012). Twórca dzieła pt. „My Twisted World: the Story of Elliot Rodger”, które opisywało jego życie od dziecka do planów na przyszłość.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Elliot Rodger od najmłodszych lat wykazywał problemy antyspołeczne, spowodowane tym, że był prześladowany w szkole oraz odrzucany przez rówieśników. Następnie leczył się psychiatrycznie. Prowadził blog i miał konto na YouTube, na obu tych portalach narzekał na samotność i odrzucenie. Trzeba pamiętać, że Elliot był normalnym nastolatkiem, jego problemy zaczęły się gdy rówieśnicy zaczęli się nad nim znęcać[potrzebny przypis].

Zbrodnia[edytuj | edytuj kod]

23 maja 2014 Elliot Rodger dokonał masowego morderstwa na terenie miejscowości Isla Vista zabijając sześciu studentów uczęszczających do Uniwersytetu Kalifornijskiego w Santa Barbara, 14 innych osób zranił. Następnie otoczony przez policję popełnił samobójstwo[1]. Wcześniej zamieścił na Youtube szereg filmików, a także manifest w którym obwiniał kobiety oraz cały świat o to, że wciąż jest prawiczkiem. Zemsta na nich miała być główną przyczyną, która popchnęła go do popełnienia tej zbrodni.

Przetłumaczona treść ostatniego filmu Elliota na Youtube[edytuj | edytuj kod]

„Cześć, tu Elliot Rodger. Cóż… to moje ostatnie wideo. To musiało tak się skończyć. Jutro jest dzień odwetu. Dzień, w którym zemszczę się na ludzkości, na was wszystkich. Przez ostatnie osiem lat życia, odkąd wszedłem w okres dojrzewania, byłem zmuszony wieść egzystencję samotności, odrzucenia i niespełnionych pragnień, wszystko dlatego, że dziewczyny nigdy nie czuły do mnie pociągu. Dziewczyny oddawały swoją czułość i seks, i miłość innym mężczyznom, ale nigdy mnie. Mam 22 lata i jestem wciąż prawiczkiem. Nigdy nawet nie pocałowałem dziewczyny. Byłem na studiach już dwa i pół roku; właściwie to więcej niż tyle, i wciąż jestem prawiczkiem.

To prawdziwa droga przez mękę. Studia to czas, w którym każdy doświadcza takie rzeczy jak seks i zabawa, i przyjemność. Przez wszystkie te lata musiałem gnić w samotności. To niesprawiedliwe. Wy, dziewczyny, nigdy nie czułyście do mnie pociągu. Nie wiem, dlaczego wy, dziewczyny, nie czujecie do mnie pociągu, ale ukarzę za to każdą z was. To niesprawiedliwość, zbrodnia, ponieważ nie wiem, dlaczego nic we mnie nie widzicie. Jestem doskonały, a mimo to rzucacie się na tych wszystkich ohydnych facetów zamiast na mnie, doskonałego dżentelmena. Ukarzę was za to… [śmiech].

W dniu odwetu zamierzam wejść do budynku najgorętszego siostrzeństwa w UCSB (Uniwersytecie Kalifornijskim w Santa Barbara) i zarżnę każdą zepsutą, wypchaną blond dziwkę, którą tam zobaczę. Wszystkie te dziewczyny, których tak pragnąłem… one wszystkie odrzuciły mnie i patrzyły na mnie z góry jak na kogoś gorszego, ilekroć próbowałem je poderwać, podczas gdy rzucały się na tych ohydnych bydlaków. Będę czerpał wielką przyjemność z mordowania was wszystkich. Zobaczycie w końcu, że to JA jestem tak naprawdę tym lepszym, prawdziwym samcem alfa… [śmiech] [westchnienie]… tak.

Po tym, jak unicestwię każdą dziewczynę z siostrzeństwa, pojadę na ulicę Isla Vista i zgładzę każdą osobę, którą zobaczę. Wszystkie te popularne dzieciaki, które żyją w hedonistycznej przyjemności, podczas gdy ja musiałem gnić w samotności przez te wszystkie lata; oni wszyscy patrzyli na mnie z pogardą za każdym razem, gdy chciałem do nich dołączyć, wszyscy traktowali mnie jak jakąś mysz. Ale teraz będę bogiem w porównaniu do was. Wy będziecie zwierzętami, jesteście zwierzętami, a ja wymorduję was jak zwierzęta. Będę bogiem żądnym zemsty na wszystkich, którzy na to zasługują, a wy zasługujecie na to, za samą zbrodnię prowadzenia lepszego życia niż ja. Wy, wszystkie popularne dzieciaki, nigdy mnie nie przyjęliście i teraz wszyscy za to zapłacicie.

Dziewczyny, jedyne, czego chciałem, to kochać was i być przez was kochanym. Chciałem mieć dziewczynę. Chciałem seksu. Chciałem miłości, czułości, adoracji. Myślicie że nie jestem tego wart. To zbrodnia, której nie można wybaczyć. Skoro nie mogę was mieć, dziewczyny, zniszczę was… [śmiech]. Zabroniłyście mi szczęśliwego życia, w zamian ja zabronię życia wam. [śmiech]. Tylko tak jest sprawiedliwie.

Nienawidzę was wszystkich. Ludzkość to obrzydliwe, nędzne, zdeprawowane istoty. Gdyby to było w mojej mocy, nie zatrzymałbym się, dopóki nie zamieniłbym was wszystkich w góry czaszek i rzeki krwi, i słusznie. Zasługujecie na unicestwienie i ja wam je dam. Nigdy nie okazaliście mi żadnej litości, więc ja też wam żadnej nie okażę. [śmiech]. Zmusiliście mnie do cierpienia całe życie, więc teraz wy będziecie cierpieli. Długo na to czekałem. Dam wam dokładnie to, na co zasługujecie, wszyscy, wy, wszystkie dziewczyny, które mnie odrzuciłyście, patrzyłyście na mnie z pogardą, wiecie, traktowałyście jak swołocz, podczas gdy oddawałyście się innym mężczyznom. A także wy, wszyscy mężczyźni, za prowadzenie lepszego życia iż ja, wszyscy seksualnie aktywni. Nienawidzę was. Nienawidzę was wszystkich. I nie mogę się doczekać dania wam tego, na co zasłużyliście. Całkowitego unicestwienia [śmiech]”.[2].

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Syn reżysera „Igrzysk śmierci” zabił sześć osób, Onet Film, 25 maja 2014 [dostęp 2016-04-30] (pol.).
  2. Elliot Rodger’s Retribiution (oryginał usunięty z konta Rodgera), Youtube, 23 kwietnia 2015 (ang.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]