Empire Earth II

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Empire Earth II
Producent Mad Doc Software
Wydawca Vivendi Universal
Seria gier Empire Earth
Główny programista Rex E. Bradford
Silnik Gamebryo
Aktualna wersja 1.2 (oficjalna), 1.5 (nieoficjalna)
Data wydania 26 kwietnia 2005
Gatunek RTS
Tryby gry gra jednoosobowa, gra wieloosobowa
Wymagania sprzętowe
Platforma Windows
Nośniki 2 CD lub 3 CD
Wymagania

Intel Pentium 4 1,5 GHz lub lepszy, 256 MB RAM,
karta graficzna 64 MB, Windows 98,Me,2000,XP

Kontrolery mysz

Empire Earth II – gra komputerowa RTS, której akcja rozgrywa się od epoki kamienia aż po daleką przyszłość. W grze występuje czternaście różnych cywilizacji. Gra jest symulacją gospodarczo-militarną.

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Terytoria[edytuj | edytuj kod]

Jednym z głównych zadań gracza jest rozwój terytorialny państwa. Ilość posiadanych terytoriów wpływa na zdobycie tzw. korony imperialnej. Z opanowaniem danego obszaru wiążą się również dodatkowe korzyści (m.in. przyspieszona budowa, premie obronne i produkcyjne, bonusy do parametrów bojowych jednostek i budynków).

Każde terytorium posiada ograniczenie ilości możliwych do zbudowania na nim struktur. Ograniczenia te dotyczą wszystkich graczy.

Pogoda i pory roku[edytuj | edytuj kod]

Nowością w serii jest pogoda i pory roku. Oba te czynniki wpływają na siebie i mają wpływ m.in. na szybkość poruszania się wojsk.

Technologie[edytuj | edytuj kod]

W Empire Earth II, by awansować do nowej epoki należy zainwestować w sześć technologii (militarne, imperialne, gospodarcze).

Do rozwoju technologicznego wykorzystywane są punkty technologii, które otrzymuje się za posiadanie uniwersytetu lub kościoła z obsadą obywateli lub kapłanów. W kolejnych epokach potrzebnych jest coraz więcej punktów technologii do rozwoju.

Zainwestowanie we wszystkie technologie z danej dziedziny, daje szansę na otrzymanie korony (np. militarnej). Gracz otrzymuje dzięki niej bonusy, np. szybsze zbierania surowców, więcej PW jednostek piechoty, większa szybkość statków itp.

Kampanie[edytuj | edytuj kod]

  • Koreańska
  • Niemiecka
  • Amerykańska

W grze Empire Earth II, w zależności od regionu możemy wybudować trzy cuda: pierwszy w epokach 1-5, drugi w epokach 6-15 oraz trzeci w epokach 11-15

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]