Emporis

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Emporis GmbH
Państwo  Niemcy
Siedziba Hamburg
brak współrzędnych
Strona internetowa

Emporis – globalny dostawca informacji o budynkach, gromadzący dane o budynkach mających istotne znaczenie publiczne i gospodarcze, łączący te dane z przedsiębiorstwami związanymi z budynkami, wyznaczający standardy informacyjne[1].

Powstanie i działalność[edytuj | edytuj kod]

Emporis założył Michael Wutzke. Pełni on w nim funkcję CIO. Pracował w branży nieruchomości, jest autorem książki Skyline Guide, ma weloletnie doświadczenie w zajmowaniu się zagadnieniami związanymi z danych budowlanych i środowiskami użytkowników. Dziedziny jego zainteresowań to m. in. budynki, zdjęcia i zarządzanie danymi, które pomagają budować bazę danych Emporis, mogącą mieć (jego zdaniem) kluczowe znaczenie dla kolejnej fazy rozwoju Internetu – powstania wyszukiwań semantycznych[2].

Emporis jest światowym liderem rynku informacji o budynkach liczących 10 lub więcej pięter. Emporis zarządza danymi, które pochodzą z różnych źródeł, takich jak: naukowcy zajmujący się bazami danych, firmy związane z budynkami, odbiorcy, dostawcy i społeczność redakcyjna. Firma jest jednym z najbardziej liczących się, powszechnie wykorzystywanych źródeł, jeśli chodzi o badania, oceny i analizy danych dotyczących budynków. Emporis publikuje na swoich stronach internetowych wyniki badań, dane rynkowe, i komentarze wykorzystywane przez odbiorców na całym świecie[3].

Strona internetowa Emporis powstała w 2000 roku jako Skyscrapers.com. Głównym przedmiotem jej zainteresowań było gromadzenie informacji wyłącznie o wieżowcach i wysokościowcach. Od 2003 roku Emporis rozszerzył swoją bazę danych, zbierając informacje o różnych typach budynków. Gromadzeniem danych zajmują się współpracownicy firmy na całym świecie. Internetowa baza danych Emporis.com zawiera aktualnie informacje m. in. o:

  • ponad 400 000 budynków w 190 krajach;
  • ponad 165 000 firm skategoryzowanych wg 191 typów;
  • oferuje ponad 580 000 zdjęć z ponad 18 000 miast[1].

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Emporis: About Emporis (ang.). www.emporis.com. [dostęp 2013-09-10].
  2. ZoomInfo: Michael Wutzke (ang.). www.zoominfo.com. [dostęp 2013-09-10].
  3. ZoomInfo: Emporis Corporation (ang.). www.zoominfo.com. [dostęp 2013-09-10].