Eric Foreman

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Eric Foreman
Postać z Dr House
Ilustracja
Omar Epps, odtwórca roli Erica Foremana
Pierwsze wystąpienie Pilot
Grany przez Omar Epps
Dane biograficzne
Rodzina Rodney Foreman (ojciec)
Alicia Foreman (matka, nie żyje)
Marcus Foreman (brat)
Inne informacje
Specjalność neurologia

Eric Foreman – fikcyjna postać, bohater dramatu medycznego stacji FOX Dr House, grany przez Omara Eppsa.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Foreman urodził się w biednej, lecz uczciwej rodzinie. Jego rodzice to Rodney i Alicia Foreman. Ma również brata – Marcusa. Rodney i Alicia to bardzo religijni ludzie. W trzecim sezonie staje się jasne, że matka Erica cierpi na demencję. Potem Foreman potwierdza, że jego matka cierpi na chorobę Alzheimera. W 13. odcinku szóstego sezonu dowiadujemy się, że Alicia Foreman zmarła. Eric ma również brata Marcusa, który siedzi w więzieniu, za posiadanie narkotyków. Pojawia się na krótko w szóstym sezonie jako pracownik House'a. Prowadzi to do pogodzenia się obu braci.

Eric jako nastolatek miał kłopoty z prawem, został aresztowany za włamanie i trafił do poprawczaka, zszedł jednak z tej drogi i postanowił zostać lekarzem. Ukończył Columbia University i szkołę medyczną Johns Hopkins University.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Eric Foreman jest pracownikiem House'a, kolegą z pracy Roberta Chase'a i Allison Cameron. Jego specjalność to neurologia. Jako jedyny pracownik House'a jest w stanie mu się sprzeciwić i twardo walczyć o swoje racje, nawet jeśli jego założenia są błędne. Jest jednym z najlepszych lekarzy w szpitalu. Jest bardzo pewny siebie, niepokorny, ambitny i nie wierzy w nieomylność swojego szefa. Mimo chęci odseparowania się od House'a i podkreślania dzielących ich różnic, często jest do niego porównywany, zaś przez sporą część widzów serialu wręcz nazywany "drugim House'em".

Odszedł od zespołu na końcu 3. sezonu, ponieważ nie chciał się stać takim człowiekiem, jak jego szef. Powrócił do zespołu House'a w 4. sezonie i jest później traktowany jako jego zastępca, choć oficjalnie pełnej władzy nad pozostałymi członkami oddziału diagnostycznego nie otrzymał, przez co czasami nie jest traktowany poważnie.

Przez większą część piątego sezonu i początek szóstego, jest partnerem życiowym Trzynastki, do momentu kiedy to zwalnia ją z pracy. W 3. odcinku szóstego sezonu po tym, jak House rezygnuje z pracy, Foreman nazywa sam siebie "Geniuszem 2.0" i przejmuje oddział diagnostyczny, aż do powrotu House'a i odzyskania przez niego licencji.

W siódmym sezonie, Foreman udziela pomocy Taubowi, którego małżeństwo się rozpadło i zaprasza go do siebie do domu. Od kiedy wyprowadził się jego brat, Eric mieszka sam i uświadamia sobie, że jego życie jest puste, bo tak długo mieszkał sam. Wtedy mówi Chrisowi, że może zostać u niego. Pomaga mu również w egzaminie.

W ósmym sezonie, po odejściu Cuddy, zostaje nowym dziekanem wydziału medycyny szpitala Princeton-Plainsboro.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]