Estrada i Studio

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Estrada i Studio
Częstotliwość miesięcznik
Kraj Polska 
Wydawca AVT-Korporacja
Rodzaj czasopisma popularno-techniczny
Pierwsze wydanie 1996
Redaktor naczelny Tomasz Wróblewski
Średni nakład 12.000 egz.
Format 220x290
Liczba stron 116-156
ISSN 1427-0404
[eis.com.pl/ Strona internetowa]

Estrada i Studiomiesięcznik ogólnopolski dla muzyków i realizatorów dźwięku. Wydawany przez wydawnictwo AVT-Korporacja Sp. z o. o. w nakładzie 12.000 egzemplarzy. Redaktorem naczelnym jest Tomasz Wróblewski. Czasopismo jest przeznaczone przede wszystkim dla profesjonalistów: muzyków, techników, pracowników studiów nagraniowych i systemów PA, radiostacji czy klubów.

W czasopismie zamieszczane są opisy nowości, recenzje, testy i porównania produktów, wskazówki i techniki, wywiady z polskimi i zagranicznymi muzykami czy realizatorami, relacje z imprez branżowych. W dziale "Przyślij nam swoje demo" producenci i muzycy oceniają nadsyłane prace.

Historia[edytuj]

Początki magazynu to październik roku 1996. W marcu 1997 roku pierwszy raz do pisma została dołączona płyta CD, z którą czasopismo wydawane jest do dziś. Dodatkowo w lipcu 2007 pojawiła się płyta DVD z programami oraz materiałami audiowizualnymi poszerzającymi treść magazynu. We wrześniu 2009 roku zrezygnowano z płyty CD, a pozostałe materiały publikowane są na płycie DVD.

Ciekawostki[edytuj]

  • We wrześniu 2006 PSP Audioware [1] zorganizowało wraz z Estradą i Studio konkurs na najlepszy miks piosenki w ramach współpracy z międzynarodową siecią szkół realizacji dźwięku The School of Audio Engineering (SAE)[2]. Konkurs wyłonił jedną osobę, która otrzymała zaproszenie do bezpłatnego uczestnictwa w rocznym programie "Audio Engineering Diploma", realizowanym w londyńskiej siedzibie SAE. Zwycięzcą konkursu był Jacek Miłaszewski [3].

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]