Eternity II

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Eternity II

Eternity IIpuzzle, to kolejna łamigłówka stworzona przez sir Christophera Moncktona - byłego doradcę politycznego Margaret Thatcher, obecnie zaś dziennikarza Today. Pierwszą edycję wygrało dwóch matematyków, którzy przy pomocy programu komputerowego po 10 miesiącach zmagań podzielili się nagrodą 1 mln funtów.

Eternity II dostępna jest w 5 wersjach składających się z 256, 72 (2x) i 36 (2x) elementów. Ułożenie mniejszych wersji wskazuje lokalizacje głównych elementów w 256-elementowej wersji konkursowej, co ułatwia jej ułożenie.

Dla pierwszej osoby której uda się rozwiązać Eternity II, przewidziano nagrodę w wysokości 2 milionów dolarów. Gra ma zasięg ogólnoświatowy.

Rozwiązanie[edytuj | edytuj kod]

Na rozwiązania łamigłówki czekano do 31 grudnia 2008 r, lecz okazało się, że nikt nie ułożył całej planszy Eternity II. Szwedka Anna Karlsson za ułożenie 467 z 480 kawałków została nagrodzona kwotą 10,000 dolarów. Główna nagroda nie została zdobyta[1].

Eternity2.net[edytuj | edytuj kod]

Australijczyk Dave Clark stworzył internetowy projekt przetwarzania rozproszonego oparty na platformie BOINC, mający na celu rozwiązanie łamigłówki. Twórca projektu deklaruje że podzieli się nagrodą po połowie, z uczestnikiem projektu, którego komputer znajdzie rozwiązanie.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Eternity II (ang.). [dostęp 2011-03-09].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]