Euro26

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Spacer.gif Właściwy tytuł tego artykułu to EURO26. Z powodu ograniczeń technicznych tytuł wyświetlany na górze strony jest nieprawidłowy.
Karta Euro<26 Student

Europejska Karta Młodzieżowa EURO26 – międzynarodowy system kart identyfikacyjnych wydawany osobom w wieku od 5 do 30 lat, uprawniający posiadaczy do zniżek przy zakupie różnego rodzaju usług i niektórych towarów, zazwyczaj związanych z turystyką, np. zniżki na bilety lotnicze, wejściówki do klubów muzycznych i dyskotek, bilety do kin i do teatrów, kursy językowe, a także zakupy sprzętu sportowego i turystycznego lub odzieży sportowej.

Program Europejskiej Karty Młodzieżowej objęty jest patronatem Rady Europy i Parlamentu Europejskiego.

Przy zakupie Karty EURO26 można wybrać spośród kilku wariantów, zależnie od tego, czy wykup wiąże się z zawarciem umowy ubezpieczeniowej, w jakim zakresie ma ona obowiązywać i czy umowa jest podpisywana przez studenta. Karta EURO26 występuje zasadniczo w dwóch podstawowych wariantach: dla studentów oraz dla wszystkich pozostałych osób do 30 lat. W tym drugim przypadku Karta nosi nazwę Classic i może zawierać ubezpieczenie we wszystkich dostępnych wariantach, działające przez jeden rok od daty wystawienia Karty oraz pokrywające koszty leczenia za granicą, a także ubezpieczenie z tytułu następstw nieszczęśliwych wypadków i ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Może także obejmować skutki uprawiania przez ubezpieczonego wyczynowego sportu (polisa w wersji Sport). Podobne ubezpieczenia oferuje karta Student, przy czym są do wyboru cztery rodzaje ubezpieczenia: Polska, Polska Sport, World i Sport.

Dystrybucją karty na terenie Polski zajmuje się Polskie Stowarzyszenie Projektów Młodzieżowych z siedzibą w Gdańsku.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]