Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego
Ilustracja
Państwo

 Polska

Miejscowość

Lusławice

Architekt

Biuro architektoniczne DDJM

Inwestor

Tebodin Poland

Powierzchnia użytkowa

8 955 tys. m²

Rozpoczęcie budowy

2010

Ukończenie budowy

21 maja 2013

Położenie na mapie gminy Zakliczyn
Mapa konturowa gminy Zakliczyn, blisko centrum na prawo u góry znajduje się punkt z opisem „Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, na dole nieco na prawo znajduje się punkt z opisem „Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego”
Położenie na mapie województwa małopolskiego
Mapa konturowa województwa małopolskiego, po prawej znajduje się punkt z opisem „Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego”
Położenie na mapie powiatu tarnowskiego
Mapa konturowa powiatu tarnowskiego, na dole po lewej znajduje się punkt z opisem „Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego”
Ziemia49°51′17,557″N 20°49′49,253″E/49,854877 20,830348
Strona internetowa

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego – narodowa instytucja kultury w Lusławicach w województwie małopolskim, której misją jest rozwijanie talentów muzycznych najzdolniejszych młodych instrumentalistów, wokalistów oraz dyrygentów z całego świata poprzez tzw. Kursy Mistrzowskie.

Europejskie Centrum Muzyki utworzone zostało 1 października 2005 przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenie Akademia im. Krzysztofa Pendereckiego - Międzynarodowe Centrum Muzyki, Baletu i Sportu. 31 sierpnia 2009 zawarto porozumienie o współprowadzeniu i współfinansowaniu budowy przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stowarzyszenie oraz Województwo Małopolskie. Projekt współfinansowany był ze środków unijnych.

Centrum tworzy sala koncertowa na 650 osób, biblioteka, pomieszczenia dydaktyczne (jak sale ćwiczeń), pracownie instrumentalne, sala kameralna oraz sala konferencyjna. Budowa realizowana była w latach 2010–2012 przez przedsiębiorstwo Skanska SA. Otwarcie Europejskiego Centrum Muzyki nastąpiło 21 maja 2013[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]