Przejdź do zawartości

Europerspektywy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Europerspektywy
Częstotliwość

miesięcznik

Państwo

 Polska

Adres

ul. Kochanowskiego 11,
Katowice

Wydawca

Profokus Robert Pilszak

Tematyka

gospodarcza

Pierwszy numer

2006

Redaktor naczelny

Barbara Sadkowska

Średni nakład

3000

Średnia sprzedaż

wysyłka bezpośrednia kwalifikowana

Format

A4

Liczba stron

64+4

ISSN

1896-3579

Strona internetowa

"Europerspektywy" to miesięcznik biznesowy, którego siedziba znajduje się w Katowicach. Od wiosny 2006 roku jest on wydawany nieprzerwanie przez prywatnego wydawcę, co czyni go wyjątkowym na tle innych polskich czasopism biznesowych. Finansowany wyłącznie z polskiego kapitału i niesponsorowany przez żadne instytucje regionalne czy ogólnopolskie, skupia się na tematyce biznesowej. Szczególną uwagę poświęca środowisku przedsiębiorców, zarządzaniu, a także rozwojowi, tradycji i kulturze regionu województwa śląskiego.

Misja i odbiorcy

[edytuj | edytuj kod]

"Europerspektywy" adresują swoje treści głównie do przedsiębiorców, członków rad nadzorczych, właścicieli firm oraz przedstawicieli instytucji branżowych, klastrów i izb gospodarczych. Czasopismo stanowi platformę dla samorządów miejskich i regionalnych oraz organizacji kulturalnych, angażując się w rozwój tradycji i kultury śląskiej.

Historia i sukcesja

[edytuj | edytuj kod]

Od roku 2006, "Europerspektywy" wydały 157 numerów, przeprowadziły godziny wywiadów, opublikowały setki artykułów i były obecne na tysiącach spotkań, tworząc liczne fotorelacje. Założycielem i długoletnim redaktorem naczelnym był śp. Janusz Pilszak. Po jego śmierci w lutym 2022 roku, schedę po ojcu przejął Robert Pilszak, kontynuując misję czasopisma z nowymi perspektywami i adaptując je do zmieniającej się rzeczywistości. Obecnie redaktorem naczelnym jest Barbara Sadkowska.

Wyróżnienia

[edytuj | edytuj kod]

W ciągu lat działalności redakcja "Europerspektyw" oraz samo wydawnictwo zostały docenione przez szereg instytucji, takich jak Business Center Club, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii, Śląskie Stowarzyszenie Menadżerów oraz wiele innych. Czasopismo zostało uhonorowane „Perłą w Koronie” przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach oraz otrzymało wyróżnienie za długoletnią współpracę od Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Częstochowie.

Działalność i dystrybucja

[edytuj | edytuj kod]

"Europerspektywy" działają głównie w województwie śląskim. Siedziba redakcji znajduje się w centrum Katowic, przy ul. Kochanowskiego 11. Czasopismo dociera do odbiorców w formie papierowej i elektronicznej, zapewniając szerokie rozpowszechnienie treści. Nakład każdego wydania wynosi 3000 egzemplarzy. Dystrybucja obejmuje wysyłkę pocztową i dostępność na patronowanych wydarzeniach oraz w formie elektronicznej poprzez stronę internetową i media społecznościowe.

Dzięki swojemu unikalnemu podejściu i niezależności finansowej "Europerspektywy" utrzymują pozycję ważnego źródła informacji dla środowiska biznesowego w Polsce, szczególnie na terenie województwa śląskiego.

Siedziba redakcji periodyku znajduje się w Katowicach przy ul. Kochanowskiego 11. Redaktorem naczelnym jest Barbara Sadkowska. Na łamach miesięcznika publikują lub publikowali m.in.: Zygmunt Broniarek[1], Andrzej Stanisław Barczak[2], Małgorzata Handzlik, Aleksander Sieroń, Andrzej Szteliga, Łukasz Wyrzykowski[3], Jerzy Podsiadło, Dorota Marquardt, Michał Zwyrtek

Przypisy

[edytuj | edytuj kod]
  1. Zygmunt Broniarek. Okruszki z warszawskiego stołu. „Europerspektywy”. 12 (2011) (63). s. 60–61. Katowice. ISSN 1896-3579. 
  2. Andrzej Stanisław Barczak. Prawa miękkie rządzą gospodarką. „Europerspektywy”. 12 (2011) (63). s. 62. Katowice. ISSN 1896-3579. 
  3. Stopka redakcyjna. „Europerspektywy”. Katowice. ISSN 1896-3579.