Evangelion: Death and Rebirth

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Evangelion: Death and Rebirth
Data premiery 1997
Kraj produkcji Japonia
Język japoński
Czas trwania 101 min
Reżyseria Hideaki Anno,
Masayuki,
Kazuya Tsurumaki
Scenariusz Hideaki Anno
Główne role Megumi Ogata,
Megumi Hayashibara,
Yūko Miyamura
Produkcja Mitsuhisa Ishikawa
Dystrybucja Toei (JP),
Manga Entertainment (US)

Evangelion: Death and Rebirth – pierwszy z filmów, które powstały na bazie anime Neon Genesis Evangelion. Składa się on z dwóch części, Death (ang. "śmierć") i Rebirth (ang. "odrodzenie"). Pierwsza część, Death, składa się z 60-minutowego montażu wybranych fragmentów serialu telewizyjnego i kilku nowych scen. Druga część, Rebirth, to pierwsza część End of Evangelion, drugiego z filmów o Evangelionie.

Film został wydany jako zapowiedź End of Evangelion, w odpowiedzi na niezadowolenie widzów zakończeniem serialu Neon Genesis Evangelion.

Death[edytuj | edytuj kod]

Death to 60-minutowy montaż pierwszych 24 odcinków Neon Genesis Evangelion. Nowe sceny, które zostały dodane to filmu to w rzeczywistości sceny z wersji reżyserskiej, dodane później także do poszczególnych odcinków. Celem Death jest wprowadzenie widza do części Rebirth, która zawiera już część zmienionego zakończenia.

Część Death była dwa razy edytowana. Po raz pierwszy jako Death(true), w której nie było nowych, dodanych do serialu scen i była pokazywana bez części Rebirth. Po raz drugi edytowano ją dodając sceny z Adamem, którego Gendo wszczepił sobie do dłoni.

Rebirth[edytuj | edytuj kod]

Rebirth to pierwsza część End of Evangelion, alternatywnego zakończenia serialu. Początkowo End of Evangelion miał być pokazany w całości ale z powodu opóźnienia w produkcji został podzielony na dwie części. Aby uzyskać więcej informacji o End of Evangelion zobacz ten artykuł.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]