Eve Dallas

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Eve Dallas – jest główną bohaterką serii In Death, futurystycznego (rok ok. 2058) romansu-kryminału autorstwa J.D. Robb – pseudonim amerykańskiej bestsellerowej pisarki Nory Roberts.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Eve została znaleziona na ulicy w Dallas, Teksas, kiedy miała osiem lat. Miała złamaną rękę, była cała we krwi i nic nie pamiętała. Z powodu amnezji jej opiekun społeczny dał jej imię i nazwisko i umieścił w rodzinie zastępczej, przez co Eve trafiła do systemu. Po osiągnięciu pełnoletniości przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie została oficerem policji, detektywem, na początku serii jest porucznikiem Wydziału Zabójstw.

Z czasem jej pamięć powoli wraca, najczęściej w koszmarach, przedstawiających sceny gwałtów, dokonanych przez jej ojca, Richarda Troya, oraz ojcobójstwa. Eve ostatecznie przypomina sobie wszystko tuż przed ślubem z Roark'iem. Później okazuje się, że ojciec chciał ją sprzedać siatce pedofilii, szukających dzieci dla gwałtów. Jej matka była prostytutką i narkomanką, też gwałconą i bitą przez Troya. Nienawidziła swojej córki. Eve spotyka swoją matkę w Śmierć w Dallas, ta jednak jej nie poznaje. Jest oskarżoną w prowadzonym przez Dallas śledztwie. W tym samym tomie zostaje zamordowana.

Eve nie pamiętała swojego imienia, ponieważ go nie miała.

Po związaniu się z Roarke’iem , Eve staje się szczęśliwszą i cieplejszą osobą.

Oficjalnym miejscem zamieszkania Eve jest rezydencja Roarke’a przy Central Park West 222 w Nowym Jorku.

Cechy fizyczne[edytuj | edytuj kod]

Eve jest opisywana jako wysoka i smukła; ma oczy koloru whisky, złotobrązowe włosy i dołek w brodzie.

  • Wzrost: 178 cm
  • Wiek: 30 lat (Dotyk śmierci)
  • Waga: 54 kg
  • Talia: 65,5 cm