FIS Worldloppet Cup 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
FIS Worldloppet Cup 2019
2018
Data 4 stycznia –
6 kwietnia 2019
Miejsce rozpoczęcia Chińska Republika Ludowa Changchun
Miejsce zakończenia Rosja Chanty-Mansyjsk
Organizator FIS
Liczba konkurencji 7
Zwycięzcy
Generalna Szwecja Maria Gräfnings

Francja Damien Tarantola

Sezon 2019 FIS Worldloppet Cup rozpoczął się 4 stycznia 2019 roku maratonem Vasaloppet China w chińskim Changchun, a zakończył się 6 kwietnia tego samego roku w rosyjkim Chanty-Mansyjsku maratonem Ugra Ski Marathon. Sezon składał się z 7 startów.

W poprzednim sezonie tego cyklu najlepszą wśród kobiet była Francuzka Aurélie Dabudyk, a wśród mężczyzn był to Francuz Ivan Perrillat Boiteux. W tym sezonie najlepsza okazała się Szwedka Maria Gräfnings oraz Francuz Damien Tarantola.

Kalendarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejsce - Nazwa biegu Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 4 stycznia 2019 Chińska Republika Ludowa ChangchunVasaloppet China 50 km s. klasycznym Szwecja Maria Gräfnings Chińska Republika Ludowa Chi Chunxue Chińska Republika Ludowa Ma Qinghua
2. 20 stycznia 2019 Austria ObertilliachDolomitenlauf 42 km s. dowolnym[a] Szwecja Maria Gräfnings Estonia Tatjana Mannima Austria Anna Roswitha Seebacher
3. 3 lutego 2019 Niemcy OberammergauKönig-Ludwig-Lauf 50 km s. klasycznym Szwecja Lina Korsgren Szwecja Maria Gräfnings Estonia Tatjana Mannima
4. 10 lutego 2019 Francja Lamoura-MoutheTransjurassienne 68 km s. dowolnym Francja Anouk Faivre-Picon Francja Celine Chopard Lallier Francja Alicia Choron
5. 17 lutego 2019 Estonia Otepää-ElvaTartu Maraton 63 km s. klasycznym Szwecja Maria Gräfnings Estonia Tatjana Mannima Francja Marie Kromer
6. 24 lutego 2019 Finlandia Lahti/ HollolaFinlandia-hiihto 50 km s. dowolnym Szwecja Maria Gräfnings Finlandia Sini Alusniemi Czechy Klára Moravcová
7. 6 kwietnia 2019 Rosja Chanty-MansyjskUgra Ski Marathon 50 km s. dowolnym Szwecja Maria Gräfnings Francja Anouk Faivre-Picon Czechy Klára Moravcová

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejsce - Nazwa biegu Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 4 stycznia 2019 Chińska Republika Ludowa ChangchunVasaloppet China 50 km s. klasycznym Chińska Republika Ludowa Wang Qiang Chińska Republika Ludowa Lin Bio Francja Bastien Poirrier
2. 20 stycznia 2019 Austria ObertilliachDolomitenlauf 42 km s. dowolnym[a] Szwajcaria Toni Livers Francja Gérard Agnellet Francja Loïc Guigonnet
3. 3 lutego 2019 Niemcy OberammergauKönig-Ludwig-Lauf 50 km s. klasycznym Norwegia Morten Eide Pedersen Czechy Stanislav Řezáč Francja Damien Tarantola
4. 10 lutego 2019 Francja Lamoura-MoutheTransjurassienne 68 km s. dowolnym Francja Robin Duvillard Francja Gérard Agnellet Francja Benoît Chauvet
5. 17 lutego 2019 Estonia Otepää-ElvaTartu Maraton 63 km s. klasycznym Finlandia Niko Koskela Francja Damien Tarantola Szwajcaria Fabio Lechner
6. 24 lutego 2019 Finlandia Lahti/ HollolaFinlandia-hiihto 50 km s. dowolnym Finlandia Juho Mikkonen Francja Damien Tarantola Francja Loïc Guigonnet
7. 6 kwietnia 2019 Rosja Chanty-MansyjskUgra Ski Marathon 50 km s. dowolnym Rosja Jewgienij Dementiew Rosja Raul Szakirzianow Rosja Aleksander Legkow

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Kobiety
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Szwecja Maria Gräfnings 580
2. Estonia Tatjana Mannima 334
3. Czechy Klára Moravcová 260
4. Francja Anouk Faivre-Picon 180
5. Szwajcaria Nicole Donzallaz 112
6. Szwecja Lina Korsgren 100
7. Szwajcaria Tatjana Stiffler 85
8. Finlandia Sini Alusniemi 80
= Chińska Republika Ludowa Chi Chunxue 80
= Francja Celine Chopard Lallier 80
= Francja Constance Vulliet 80
Mężczyźni
Lp. Zawodnik Punkty
1. Francja Damien Tarantola 336
2. Francja Gerard Agnellet 309
3. Francja Loic Guigonnet 286
4. Francja Bastien Poirrier 242
5. Francja Benoît Chauvet 208
6. Francja Adrien Mougel 183
7. Norwegia Petter Soleng Skinstad 159
8. Francja Thomas Chambellant 115
9. Rosja Jewgienij Dementiew 100
= Francja Robin Duvillard 100
= Finlandia Niko Koskela 100
= Szwajcaria Toni Livers 100
= Finlandia Juha Mikkonen 100
= Norwegia Morten Eide Pedersen 100
= Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 100

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Początkowo zawody miały się odbyć na dystansie 60 km stylem dowolnym.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]