Fable: Zapomniane opowieści

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Fable: Zapomniane Opowieści
Fable: The Lost Chapters
Producent Lionhead Studios
Wydawca Microsoft Game Studios (Xbox, Windows)
Feral Interactive (Mac)
Projektant Peter Molyneux
Kompozytor Danny Elfman
Russell Shaw
Data wydania Windows:
USA: 20 września 2005
EUR: 23 września 2005
POL: 17 marca 2006
Xbox:
USA: 18 września 2004
EUR: 21 września 2004
Gatunek Action RPG
Tryby gry gra jednoosobowa
Kategorie wiekowe ESRB: Mature
PEGI: 16+
Wymagania sprzętowe
Platforma Windows, OS X, Xbox

Fable: Zapomniane opowieścifabularna gra akcji, wydana 20 września 2005 roku (na platformę Windows). Premiera w Polsce miała miejsce 17 marca 2006.

Fabuła[edytuj]

Gra przedstawia historię młodego chłopca, w którego wciela się gracz. Żyje on w wiosce o nazwie Dębowa Dolina. Jako że zbliżają się urodziny jego siostry, musimy wykonać kilka zadań, aby uzbierać pieniądze na prezent dla niej. Niestety, ten piękny dzień zamienia się w koszmar. Na wioskę napadają bandyci. Ginie ojciec głównego bohatera, a jego matka i siostra zostają porwane przez bandytów. Przy pomocy Maze'a – jednego z bohaterów Gildii – przeżywa pogrom wioski. Przez pewien okres życia wychowuje się w owej Gildii Bohaterów, by dorosnąć i rozpocząć życie bohatera. Głównym celem gry jest pokonanie Jacka Rzeźnika.

Rozgrywka[edytuj]

W grze można zaobserwować wiele ciekawych możliwości działań. Do ciekawszych należą m.in. małżeństwo (można wejść w związek zarówno z kobietą jak i z mężczyzną) lub tryb przechwałek, w którym można publicznie założyć się np. o to, że gracz przejdzie misję bez jednego zadrapania. Postacią może być sterowana zarówno myszką jak i klawiaturą. Można też grać przy pomocy joypada.

Linki zewnętrzne[edytuj]