Fakty po Faktach

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Fakty po Faktach
Rodzaj programu Informacje
Kraj produkcji  Polska
Język polski
Prowadzący
Justyna Pochanke
Anita Werner
Grzegorz Kajdanowicz
Piotr Marciniak
Katarzyna Kolenda-Zaleska
Diana Rudnik
Data premiery 5 maja 2008
Lata emisji od 2008
Czas trwania odcinka poniedziałek - piątek ok. 27 minut,

sobota - niedziela ok. 30 minut

Produkcja
Produkcja TVN
Stacja telewizyjna TVN24
Strona internetowa

Fakty po Faktach – program publicystyczny nadawany od 5 maja 2008 na antenie TVN24. Emisja rozpoczyna się o godz. 19:25 i trwa około 30 minut. Emitowany jest od poniedziałku do piątku, a od stycznia 2010 również w soboty i niedziele.

W programie poruszane są tematy prezentowane w danym dniu w Faktach TVN oraz te, które nie zmieściły się w głównym ich wydaniu. Program ma charakter publicystyczny. Do studia zapraszani są goście, najczęściej politycy, ale też eksperci czy gwiazdy show biznesu. Dyskutują oni z prowadzącym na temat bieżących wydarzeń: politycznych, społecznych czy gospodarczych. "Fakty po Faktach" stanowią swoiste przedłużenie serwisu informacyjnego TVN.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Początkowo program prowadzony był na stojąco sprzed ekranu tylno projekcyjnego. Od 3 października 2012 nadawany jest przy dodatkowym mniejszym stole w nowym studiu.
  • Program posiada odrębną grafikę niż główne wydanie "Faktów".
  • Program Fakty po południu ma bardzo podobną czołówkę, różniącą się jedynie detalami
  • Początkowo program prowadził prezenter, który danego dnia był gospodarzem "Faktów" (tak zostało do dzisiaj, ale tylko w weekendy). Obecnie magazyn ma własny zespół dziennikarzy i producentów. Na jego czele stoją prowadzący program: Justyna Pochanke, Grzegorz Kajdanowicz, Anita Werner, Piotr Marciniak, Katarzyna Kolenda-Zaleska[1] oraz Diana Rudnik.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]