Fate Testarossa

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Fate Testarossa
Lightning 1 (znak wywoławczy w RF6)
Riot 1 (znak wywoławczy w SDS6)
Postać z Magical Girl Lyrical Nanoha
Pierwsze wystąpienie odc. 4
Dubbing Nana Mizuki
Dane biograficzne
Data urodzenia 0056 (data w systemie Mid-Childa)
Rodzina rodzina Testarossa
rodzina Harlaown (adoptowana)
Inne informacje
Wiek 9 (Nanoha), 9 (A's manga), 9 (A’s), 15 (epilog A's), 15–20 (StrikerS manga), 19 (StrikerS), 23 (ViVid), 25 (Force)
Specjalność Ranga: Kapitan (odpowiednik, StrikerS)
Zajęcie Contract Mage (A's)
Enforcer
Forward Stars Lightning (StikerS)

Fate Testarossa (jap. フェイト・テスタロッサ Feito Tesutarossa) – fikcyjna bohaterka serii Magical Girl Lyrical Nanoha, znana później jako Fate T. Harlaown (jap. フェイト · T·ハラオウン Feito T Haraoun) od epilogu serii A’s. Jej imię pochodzi od Ferrari Testarossa.

W pierwszej serii Fate jest magiem z Ogrodu Czasu, została wysłana, aby zbierać Jewel Seeds, przez co stała się rywalką Nanohy Takamachi. Jest wspomagana w swoich poszukiwaniach przez chowańca, dojrzałą kobietę-psa o imieniu Arf. Później zaprzyjaźnia się z Nanohą. W kolejnych seriach ukazana jest jej kariera oficera w Time-Space Administration Bureau i rozwój jej przyjaźni z Nanohą. Później także zamieszkują razem wspólnie wychowując adoptowaną córkę Nanohy – Vivio Takamachi.

Seria Nanoha[edytuj | edytuj kod]

Fate po raz pierwszy pojawia się w 4 odcinku wraz ze swoim chowańcem Arf oraz jej inteligentnym urządzeniem (jap. インテリジェントデバイス Interijiento Debaisu, Intelligent Device) Bardiche (jap. バルディッシュ Baruddishu) zjawiając się w mieście Nanohy w poszukiwaniu Jewel Seeds. Wkrótce widoczne jest to, że nawet ona sama nie wie, dlaczego szuka tych artefaktów Lost Logia, ale nie przejmuje się tym, stwierdzając: „Muszę je zdobyć, bo moja mama je chce”.

Fate z początku lekceważy swoją młodą i naiwną rywalkę Nanohę mówiąc jej, że jej zadanie jest bezwartościowe, ale wytrwałe zaangażowanie Nanohy, aby wpłynąć na Fate, trafia do jej serca, a ona zaczyna słabnąć. Jednak nie imponuje to matce Fate, Precii Testarossa, która torturuje dziewczynę, gdy nie przynosi jej wszystkich Jewel Seeds. Jednakże, mimo protestów Arf, Fate pozostaje wierna wspominają czas, kiedy Precia była dla niej miła i myśli, że Jewel Seeds wyleczy szaleństwo matki.

Fate teleportuje się do domu ze szczytu biurowego budynku. Jej dom jest w ponurą kryjówką w Ogrodzie Czasu, gdzie mieszka z matką i Arf, z którą dzieli pokój. Pojawia się w mieście tylko wtedy, gdy wykryje Jewel Seed, gdyż nie ma żadnych obowiązków i nie chodzi do szkoły. Jest to również powodem, dla którego spędza dużo w tej serii w postaci po transformacji.

Pod koniec serii, Arf w końcu atakuje Precię za co zostaje nazwana „bezużyteczną” i wyrzucona, udaje się na Ziemię, gdzie zostaje przez Alisę. Fate wreszcie zaczyna kwestionować motywy swojej matki, jednak wciąż odmawia przyłączenia się do Nanohy. Akceptuje jej wyzwanie do walki o wszystkie Jewel Seeds, a kiedy przegrywa pojawia się Precia i zabiera Jewel Seeds. Gdy Fate niepewnie łączy siły z TSAB okazuje się, że jej wspomnienia z przeszłości zostały skopiowane, a ona sama jest klonem biologicznej córki Precii – Alicii Testarossy. Fate nie przyjmuje tej wiadomości dobrze. Próbuje przekonać Precię, aby zrezygnowała mówiąc, że jest jej córką, bo ją stworzyła; jednak ona wyśmiewa ją i mówi, że zbieranie Jewel Seeds było próbą osiągnięcia Al Hazard i wskrzeszenie Alicii. Precia odrzuca oferowaną pomoc i decyduje się skoczyć z zachowanym ciałem Alicii w między wymiarową szczelinę. Fate później akceptuje Nanohę jako partnerkę i przyjaciółkę, i mimo że jest aresztowana za to, co zrobiła dla Precii, obiecuje wrócić. Zostaje uniewinniona ze wszystkich zarzutów, gdyż wszystko, o robiła, zrobiła dla swojej matki, a nie dla egoistycznych powodów.

Seria A’s[edytuj | edytuj kod]

W serii A's Fate wraz z Arf dołącza do TSAB jako tymczasowy mag i powraca na Ziemię, aby ponownie współpracować z Nanohą. Przybywa ledwo na czas, aby uratować Nanohę, która została zaatakowana przez Vitę. Udaje się jej przytrzymać Vitę, lecz jedynie do momentu przybycia Signum, która ją pokonuje.

Po ucieczce przed Wolkenritter Nanoha przedstawia Fate do swoim przyjaciółkom, Alisie i Suzuce, jako uczennicę z wymiany (choć poznały się one przez wiadomości wideo Nanohy i Fate), a Fate przyzwyczaja się do życia w cywilu na Ziemi. Lindy Harlaown pełni rolę jej matki (później ją adoptuje). Już na początku serii system Bardiche zostaje uaktualniony o systemu kartridżów Belka, aby móc konkurować z bronią Wolkenritter, i staje się Bardiche Assault (jap. バルディッシュ・アサルト Barudisshu Asaruto).

Nanoha i Fate później w serii spotykają chorą dziewczynę, Hayate, która zostaje im przedstawiona przez Suzukę. Przez przypadek podczas odwiedzin Hayate w szpitalu Fate i Nanoha spotykają Wolkenritter i dowiadują się, że Hayate jest mistrzem Księgi Ciemności. Spotkanie przeradza się w walkę, gdyż Wolkenritter nie chcą pozwolić im odejść z tą wiedzą. Jednakże pojedynek zostaje przerwany przez dwóch zamaskowanych mężczyzn (którzy później okazują się być bliźniętami Liese), którzy wiążą i ukrywają obie dziewczynki, a następnie podszywają się za nie, aby hayate myślała, że to one zabiły Wolkenritter.

Fate wraz z Nanoha są zmuszone do walki z Hayate jako Księgi Ciemności. Podczas potyczki Suzuka i Arisa odkrywają prawdziwą tożsamość Nanohy i Fate, gdy duet próbuje chronić je przed atakiem Księgi. Fate zostaje porwana przez Księgę Ciemności i wrzucona do snu o szczęśliwym życiu ze starszą siostrą Alicią zdrową matką Precią, z którego nigdy nie będzie chciała się obudzić. Jednak Fate pamięta, że ​​jej przyjaciele jej potrzebują i żegnając ze smutkiem życie, o którym zawsze marzyła, na rzecz swego obecnego życia. Z pomocą Wolkenritter i samej Hayate, dziewczynki leczą zarówno Hayate, jak i Księgę Ciemności, która przekształca się Reinforce, partnera i broń Hayate. W epilogu, który dzieje się sześć lat po zakończeniu serii, Fate zostaje adoptowana przez Lindy i pracuje dla TSAB wraz z Nanohą i Hayate.

Seria StrikerS[edytuj | edytuj kod]

W serii StrikerS Fate ma 19 lat i jest oficerem TSAB. Mieszka na Ziemi w mieście Uminari z Lindy, która wycofała się ze swojej pozycji jako Admirała, obecnie poszukującej pracy biurowej. Wraz z Nanohą i Hayate tworzą Riot Force 6, w tym czasie dzieląc pokój z Nanohą w akademiku. Ona jest dowódcą jednostki Lightning, a także kapitanem grupy Riot Force 6 wraz z Nanohą i podobnie jak ona jest magiem klasy S+ bez ogranicznika (jap. リミッター rimittā, limiter). Bardzo troszczy się o swoich podopiecznych, szczególnie o Erio, gdyż jest jego opiekunką i Caro. Fate traktuje poważnie swoją pozycję jako lidera.

Magia[edytuj | edytuj kod]

Magia
System Mid-Childa
Kolor Złoty
Ranga Nanoha, A's: AAA
StrikerS: S+ (Air), AA (z limiterem)
Urządzenie Bardiche
Chowaniec Arf

Magiczne zdolności Fate rozwinęły się w bardzo szybkim tempie. Nauczyła się ataków opartych na energii elektrycznej szybciej niż innych rodzajów magii. W wieku siedmiu lat miała już opanowanych kilka umiejętności do tego stopnia, że nie wymagały one inkantacji. Za plecami swojej nauczycielki Rinis studiowała również jak tworzyć i obchodzić się z chowańcami[a]. Jej zwrot wyzwalający magiczne pociski to „Fire!”.

Fate specjalizuje się w średniego zakresu i atakach bezpośrednich, preferując prędkość nad siłę i wytrzymałość. Było to spowodowane szkoleniem wymaganym przez jej matkę, które poświęciło elastyczność szerokiego zakresu możliwości dla czystej prędkości[a]. Fate jest również najszybszą i najsilniejszą postacią w uniwersum Nanoha, jest w stanie dotrzymać się każdemu bez konieczności korzystania z zaklęć zwiększających prędkość, a kiedy z nich korzysta staje się jeszcze szybsza. Po wydarzeniach z pierwszego sezonu rozpoczęła trening z Chrono uzupełnić luki z jej początkowego kształcenia.

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Magical Girl Lyrical Nanoha Sound Stage 02.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]