Fire Emblem: Ankoku Ryū to Hikari no Tsurugi

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Fire Emblem: Ankoku Ryū to Hikari no Tsurugi
Producent Intelligent Systems
Nintendo
Seria gier Fire Emblem
Projektant

Keisuke Terasaki(dyrektor), Satoshi Machida, Toshitaka Muramatu, Naotaka Ohonishi, Thoru Ohsawa (grafika) Gunpei Yokoi (producent)

Scenarzysta Shouzou Kaga
Kompozytor Hirokazu Tanaka, Yuka Banba
Data wydania

199O

Gatunek

strategiczna / fabularna

Tryby gry gra jednoosobowa
Wymagania sprzętowe
Platforma NES, Wii
Kontrolery gamepad

Fire Emblem: Ankoku Ryū to Hikari no Tsurugi (ang: Fire Emblem: Shadow Dragon and the Blade of Light) – turowa gra strategiczna, połączona z elementami RPG,(inaczej – taktyczna gra fabularna) stworzona przez Intelligent Systems i Nintendo w 1990 roku. To pierwsza gra z serii Fire Emblem. Akcja gry osadzona jest w świecie fantasy.

Głównym bohaterem Fire Emblem: Ankoku Ryū to Hikari no Tsurugi jest Marth – charakter, który później wystąpił np. serii Super Smash Bros. Państwo Aritan zostało atakowane przez ciemne siły – gracz zaś kontroluje grupą, która zdołała uciec i przybyć na wyspę Tamis w poszukiwaniu bezpieczeństwa. Ta jednak została zaatakowana przez piratów.

Gracz kontroluje niebieskie jednostki, czerwone należą do przeciwnika. Tury wykonywane są na przemian, kiedy wszystkie jednostki gracza wykonają już swój ruch, kolej przychodzi na komputer. W trakcie pojedynku jednostki prezentowane są z boku, wraz z animacją ataku. Jednostki posiadają rozbudowane statystyki, możliwość awansu i unikalne ataki[1].

Przypisy