Forrester Creations

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Forrester Creations (pol. dom mody Forrester) jest fikcyjnym domem mody w operze mydlanej Moda na sukces. Jej siedzibą jest Los Angeles w Kalifornii.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Forrester Creations została założona w 1965 roku przez Stephanie Douglas (Susan Flannery) oraz Erica Forrestera (John McCook) przy wsparciu finansowym rodziny Stephanie. W 1994 Brooke Logan Forrester (Katherine Kelly Lang) uzyskała 51% udziałów, pozycję CEO oraz przedsiębiorstwo po tym, jak Eric nie mógł wykupić stworzonego przez nią BeLieF (skrót oznaczał jej inicjały, Brooke Logan Forrester). W 1997 Brooke poślubiła projektanta Granta Chambersa, który przejął jej udziały. Jednak udziały zostały Brooke zwrócone, gdyż ich ślub okazał się nieważny. W 1998 roku, Brooke utworzyła nową kolekcję Sypialnie Brooke, która całkowicie odmieniła wizerunek firmy. Zamiast eleganckich kreacji, FC tworzyło bieliznę. Podczas premiery nowej linii, Brooke półnaga tańczyła na łóżku. Kolekcja odniosła sukces, mimo, iż wielu klientów odeszło z firmy. Linia przestała odnosić sukcesy z roku na rok i została wycofana w 2003 roku, kiedy Brooke została pozbawiona swojego stanowiska.

W 2005 roku, firmę przejęła prawowita właścicielka - Stephanie Forrester. Zrzekła się jednak stanowiska na rzecz Brooke. „Sypialnie Brooke” przywrócono w 2006 roku, ale szybko została wycofana. W 2006 FC zostało przejęte przez Nicka Marone (Jack Wagner), który szantażował Forresterów po wypadku jego matki, którego przypadkowym sprawcą była Stephanie. W 2007 roku, Marone’owi przywrócili „Sypialnie Brooke”, ale szybko została wycofana. W październiku 2007, Nick zdecydował się odsprzedać FC Ericowi.

Od 2008 roku, CEO firmy jest Ridge Forrester. W 2009 roku, przywrócono „Sypialnie Brooke”, ale znów została wycofana. W 2009 roku upadającą firmę przejął Bill Spencer Jr. CEO została jego żona – Katie Logan Spencer. Za sprawą Steffy Forrester, Bill oddał firmę Forresterom. Należała wówczas do Erica Forrestera, Ridge'a Forrestera, Taylor Hayes Jones i Stephanie Douglas Forrester. W wyniku rozwodu z Erikiem, Donna Logan przejęła połowę jego udziałów w firmie. Sprzedała swoje akcje Billowi Spencerowi Jr. Taylor Hayes Jones oddała Steffy Forrester swoje udziały w Forrester Creations. W 2011 roku, Ridge oddał swojemu synowi, Thomasowi, 5% swoich udziałów, natomiast Stephanie przekazała mu swoje udziały, ale otrzyma je dopiero po jej śmierci. Tymczasem Ridge wyjeżdża z miasta i Eric znów zostaje CEO firmy.

W grudniu 2012 okazało się że Stephanie przed śmiercią postanowiła oddać udziały Ericowi i to on otrzymał w spadku 25% udziałów. W latach 2013-2014, dom mody współpracował z firmą biżuteryjną Quinn Artisan Jewelry. W 2014 roku do pracowników firmy dołącza Ivy Forrester, pracująca jako projektantka biżuterii. W styczniu 2015 roku, nieodwołalną władzę na okres roku na stanowisku CEO zyskał Rick Forrester. W czerwcu 2015, Ridge pozbawił Ricka stanowiska, zyskując pakiet kontrolny z połączenia udziałów swoich, Thomasa, Steffy i Billa.

Inne oddziały[edytuj | edytuj kod]

Forrester InternationalEuropejskie biura Forrester Creations, które zostały umieszczone w Paryżu i Mediolanie.

Forrester Originals – Forrester Originals został utworzony, kiedy Eric został zmuszony, by sprzedać FC Dominickowi Marone i jego matce, Jacqueline Payne Marone. Przedsiębiorstwo zostało utworzone przez Erica Forrestera (John McCook) we współpracy z Ridge'em Forresterem (Ronn Moss), Thorne’em Forresterem (Winsor Harmon), Brooke Logan (Katherine Kelly Lang) i Stephanie Douglas (Susan Flannery). Forrester Originals został połączony z Forrester Creations, kiedy Eric odzyskał FC.

Forrester Originals Boutiques – Eric Forrester stworzył w 5000 odcinku sieć butików, które sprzedawały towar Forresterów, ponieważ ówcześni właściciele Forrester Creations, Nick i Jackie wykupili wszystkie cenione butiki.

Pracownicy Forrester Creations[edytuj | edytuj kod]

Udziałowcy[edytuj | edytuj kod]

Obecnie:

Dawniej:

Projektanci i inni pracownicy[edytuj | edytuj kod]

Byli pracownicy[edytuj | edytuj kod]