Fotoblog

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Fotoblog jest rodzajem bloga, internetowego pamiętnika, którego podstawową treść stanowią zdjęcia. Pełni także funkcję komunikatora internetowego, tak więc za pomocą fotobloga można nabyć znajomości.

Fotoblogi można podzielić na różne kategorie:

Coraz większe grono stanowią blogi, w których autorzy przedstawiają stworzone przez siebie prace, np. grafiki komputerowe tudzież rzeczy materialne, np. biżuteria.

Drugą, największą częścią są blogi, w których wraz ze zdjęciem dodany jest jego opis, często także pozdrowienia dla innych blogowiczów.

Najmniejszą część stanowią blogi najbardziej zbliżone formą i budową do klasycznego bloga. Autor dodaje zdjęcie, które niekoniecznie opisuje. Wyraża On tam swoją opinię na temat własnych uczuć, poglądów itp. Trzyma się podstawowej formy bloga.

Konstrukcja fotobloga[edytuj]

Konstrukcja fotobloga nie jest szczególnie skomplikowana. Strona główna bloga składa się przede wszystkim z nagłówka, często będącego adnotacją do nazwy bloga. Poniżej znajduje się Tytuł do dodanego zdjęcia, często zobaczyć możemy też datę dodania lub inne informacje o zdjęciu, np. Aparat, jakim zostało ono wykonane. Kolejnym elementem jest zdjęcie, poniżej jego opis lub jakakolwiek inna treść. Często poniżej znajduje się specjalne pole przeznaczone do komentowania przez użytkowników, a także przez osoby anonimowe.