Fotoblog

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Fotoblog jest rodzajem bloga, internetowego pamiętnika, którego podstawową treść stanowią zdjęcia. Pełni także funkcję komunikatora internetowego, pozwalającego nawiązać znajomości.

Podział[edytuj | edytuj kod]

Coraz większą grupę stanowią blogi, w których autorzy przedstawiają stworzone przez siebie prace, np. grafiki komputerowe tudzież rzeczy materialne, np. biżuteria.

Inną częścią są blogi, w których wraz ze zdjęciem dodany jest jego opis, często także pozdrowienia dla innych blogowiczów.

Najmniejszą część stanowią blogi najbardziej zbliżone formą i budową do klasycznego bloga. Autor dodaje zdjęcie, które niekoniecznie opisuje. Wyraża On tam swoją opinię na temat własnych uczuć, poglądów itp. Trzyma się podstawowej formy bloga.

Konstrukcja fotobloga[edytuj | edytuj kod]

Konstrukcja fotobloga nie jest szczególnie skomplikowana. Strona główna bloga składa się przede wszystkim z nagłówka, często będącego adnotacją do nazwy bloga. Poniżej znajduje się Tytuł do dodanego zdjęcia, często zobaczyć możemy też datę dodania lub inne informacje o zdjęciu, np. Aparat, jakim zostało ono wykonane. Kolejnym elementem jest zdjęcie, poniżej jego opis lub jakakolwiek inna treść. Często poniżej znajduje się specjalne pole przeznaczone do komentowania przez użytkowników, a także przez osoby anonimowe.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]