Fox Life

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Fox Life
Ilustracja
Rozpoczęcie nadawania

4 stycznia 2007 (SD)
1 kwietnia 2010 (HD)

Zakończenie nadawania

16 stycznia 2015

Format obrazu

4:3/16:9 (SD/HD)

Właściciel

Fox International Channels

Kraj nadawania

Europa, Ameryka Łacińska i Japonia

Udziały w rynku

0,14%[1](grudzień 2012)

Zastąpiony przez

Fox Comedy

Fox Life – kanał telewizyjny, który był skierowany głównie do dorosłej publiczności. Stacja prezentowała najnowsze seriale, reality show oraz filmy wyprodukowane głównie w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. 16 stycznia 2015 roku Fox Life zmienił nazwę na Fox Comedy.

Emisja[edytuj | edytuj kod]

Polska[edytuj | edytuj kod]

Stacja pojawiła się w Polsce 4 stycznia 2007 roku. Na początku jej sygnał dostępny był wyłącznie dla widzów Cyfrowego Polsatu, jednak jak zapowiadał nadawca, prowadził on negocjacje z największymi operatorami kablowymi w kraju, a także z konkurencyjnymi platformami cyfrowymi. 10 września 2007 Fox Life został dołączony do pakietu komfortowego Cyfry+.

Kanał Fox Life nadawał zarówno znane kultowe seriale (m.in. Chirurdzy), a także premierowe odcinki głośnych seriali, jak Brzydula Betty i Gotowe na wszystko. W swojej ofercie stacja posiadał również seriale poruszające tematykę obyczajową i społeczną, przez niektórych uważane za kontrowersyjne (jak serial o lesbijkach Słowo na L). Kanał nadawał 18 godzin dziennie.

Z powodu niskiej oglądalności emisja kanału w Polsce została zakończona, a 16 stycznia 2015 roku kanał przekształcił się w stację FOX Comedy[2].

Pozostałe państwa[edytuj | edytuj kod]

W każdym kraju zawartość programowa kanału jest inna i dostosowana do potrzeb lokalnego rynku. Na przykład we Francji kanał ten jest adresowany przede wszystkim do kobiet i wprowadza swoich widzów w świat uczuć, namiętności, intryg i dramatu. W Polsce był on przygotowywany jako kanał filmowy dla entuzjastów seriali, które podbiły cały świat. Kanał Fox Life nadaje m.in. we Włoszech, w Japonii, Francji, Turcji, Portugalii, Bułgarii, krajach Beneluksu oraz w Ameryce Łacińskiej.

Oferta programowa Fox Life[edytuj | edytuj kod]

Seriale[edytuj | edytuj kod]

Programy Reality Show[edytuj | edytuj kod]

Filmy[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Top 100 tematycznych kanałów TV grudnia. Które najpopularniejsze. media2.pl, 2013-01-02. [dostęp 2013-01-04]. (pol.).
  2. FOX Life w styczniu zmieni się w FOX Comedy. Wirtualnemedia.pl, 2014-12-02. [dostęp 2014-12-02]. (pol.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]