Frankenstein Drag Queens From Planet 13

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Frankenstein Drag Queens From Planet 13
Pochodzenie Karolina Północna
Gatunek horror punk, punk rock
Aktywność 1996–2002, 2004–2005
Wydawnictwo muzyczne Uncle God Damn Records, People Like You Records, Restless Records
Powiązania Wednesday 13, Murderdolls, Bourbon Crow

Frankenstein Drag Queens From Planet 13 – zespół punkrockowy, powstały w 1996 w Karolinie Północnej.

Zespół tworzy wesołe utwory rockowe o horrorach i morderstwach (horror punk). Na scenie występuje w sukienkach i makijażu.

Frankenstein Drag Queens From Planet 13 to amerykański zespół z Północnej Karoliny. Muzyka zespołu to styl głównie punk-rock. Teksty piosenek były inspirowane przez tanie, stare horrory. Drag Queens występowali na scenie w makijażu, perukach i sukienkach, mocno „upaprani” krwią i stylizowani, żeby wyglądać jak zwłoki.

Zespół w 1996 roku utworzyli: Wednesday 13, Seaweed i Sicko Zero. Pierwszy album zespołu „The Late Late Late Show” został napisany podczas pierwszych dwóch tygodni istnienia Drag Queens. Płyta została nagrana w dwa dni, pierwszego dnia nagrano instrumenty, następnego dnia część wokalną. Skład zespołu był wielokrotnie zmieniany. Niedługo po odejściu Sicko Zero zespół rozpadł się.

Night of the Living Drag Queens[edytuj | edytuj kod]

Następnego roku, 1997, nastąpiła reaktywacja zespołu. Seaweed powrócił, a z nim nowy gitarzysta - Creepy i perkusista Scabs. Niestety ci dwaj pozostali w zespole tylko przez dwa tygodnie. Abby Normal (poprzednio grający w Maniac Spider Trash) i perkusista R. S. Saidso dołączyli do zespołu. Początkowy perkusista Sicko Zero powrócił i zajął miejsce Saidso, wtedy zespół zaczął nagrywać swój drugi album „Night of the Living Drag Queens”. Album był dostępny w sprzedaży wysyłkowej oraz podczas koncertów. Po trasie koncertowej gitarzysta Syd odszedł, i zespół pozostał trzyosobowy: Wednesday 13 - gitara i wokal, Sicko Zero - perkusja, Seaweed - gitara basowa.

Songs From the Recently Deceased[edytuj | edytuj kod]

Trójka nagrała kolejny album: „Songs From the Recently Deceased”. Podczas trasy koncertowej promującej ten album, zespół dogadał się z europejską wytwórnią People Like You Records, która ponownie wydała „Night of the Living Drag Queens” i „Songs From the Recently Deceased”. W tym czasie Ikky, grający na keyboardzie, wstąpił do zespołu, ale nie dogadał się z Sicko Zero i ten po pewnym czasie odszedł po raz drugi.

Viva Las Violence[edytuj | edytuj kod]

Zero został zastąpiony przez Scabs'a w 2001. W tym czasie zespół nadal używał makijażu, ale przestali nosić peruki i zmienili trochę image na ten widziany później w Murderdolls. Kolejny album został nagrany: „Viva Las Violence”. Ten album był najbardziej w stylu hard-rocka, ale z pewnymi naleciałościami z „Night of the Living Drag Queens”. Seaweed nagrywał album ale zanim został on wydany odszedł, został zastąpiony przez besistę imieniem It. Zespół zagrał wiele koncertów i nagrał kilka nowych piosenek, które później ukazały się na płycie „Six Feet, Six Years Under the Influance” Ostatni koncert zespół zagrał w Atlancie w stanie Georgia pod koniec 2002 roku i został rozwiązany przez lidera Wednesdaya 13.

Murderdolls[edytuj | edytuj kod]

Wednesday 13 dostał propozycję aby dołączyć do zespołu The Rejects od dwóch muzyków z Des Moins w stanie Iowa: Dizzy Draztik i Joey Jordison (grał on w popularnym zespole Slipknot). W październiku 2001 Wednesday dołączył do The Rejects jako basista. w 2002 Dizzy Draztik opuścił zespół i Wednesday 13 został frontmanem i zespół zyskał nową nazwę: Murderdolls. Wiele piosenek poprzednio należących do Frankenstein Drag Queens From Planet 13 było użytych do albumu Murderdolls: „BeYond the Valley of the Murderdolls”. To spowodowało rozłam pomiędzy 13 a poprzednimi członkami Drag Queens, utworzyli oni nowy zespół: The Graveyard Boulevard. Murderdolls grali na całym świecie, stali się dosyć popularni. Po rozłamie Murderdolls Wednesday nagrał kilka nowych piosenek i wydał je jako „Wednesday 13's Frankenstein Grad Queens”.

Reaktywacja[edytuj | edytuj kod]

Krótko po tym część członków Drag Queens z powrotem zebrała się i odtworzyli oni zespół. Pierwszy koncert zagrali w Greensboro w Północnej Karolinie w sierpniu 2005. Skład wyglądał wtedy tak: Wednesday 13, Abby Normal i Sicko Zero, ale oni później znowu odeszli.

W 2006 roku został wydany komplet płyt „Little Box of Horrors” na dziesiątą rocznice założenia zespołu. Zestaw zawierał wszystkie płyty które zespół nagrał i nie tylko.

Odtąd Wednesday 13 kontynuował karierę solową. W zespole Wednesday 13 nagrał dwie płyty „Transylvania 90201” i „Fang Bang”. W marcu 2008 ma ukazać się płyta „Skeletons” oraz EP „Bloodwork”. W 2006 Wednesday 13 utworzył również projekt Bourbon Crow i wydał płytę „Highway to Hangovers”. Muzyka Bourbon Crow to muzyka country, czyli odbiegająca od dotychczasowego stylu. W lutym 2008 również wydane zostanie „Weirdo-a-go-go”. Będzie to krótkometrażowe komediowe wideo, pierwszy projekt tego typu w karierze Wednesdaya

Skład[edytuj | edytuj kod]

Skład od 2005[edytuj | edytuj kod]

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

  • The Late, Late, Late Show, 1996;
  • Night of the Living Drag Queens, 1998;
  • Songs From the Recently Deceased, 2000;
  • Viva Las Violence, 2001;
  • 6 Years, 6 Feet Under the Influence, 2004.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]