FreeDroidRPG

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
FreeDroidRPG
Ilustracja
Zrzut ekranu wykonany podczas gry.
Producent FreeDroid Dev Team
Licencja GPL
Aktualna wersja 0.15.1 – 17 marca 2012; ponad 8 lat temu
Gatunek cRPG
Tryby gry Gra jednoosobowa
Język angielski, francuski, niemiecki
Wymagania sprzętowe
Platforma Microsoft Windows, Linux, OS X
Nośniki pobranie
Kontrolery klawiatura, mysz

FreeDroidRPGgra komputerowa należąca do gatunku cRPG/hack and slash tworzona przez Freedroid Dev Team. Jest częścią projektu o nazwie FreeDroid. Jest rozprowadzana na licencji GPL i można ją pobrać za darmo z internetu. Uczestnik Google Summer of Code w latach 2010 oraz 2011[1]

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Akcja gry umiejscowiona jest na Ziemi w bliżej nieokreślonej przyszłości. Porządku na naszej planecie strzegą roboty, wyposażone w większości w system operacyjny opracowany przez korporację MegaSys. To właśnie ona jest prawdopodobnie odpowiedzialna za wojnę, która wybucha, gdy roboty wypowiadają posłuszeństwo ludziom i obracają się przeciw nim. W nierównej walce ginie coraz więcej ludzi, niedobitki chronią się w mieście strzeżonym przez Czerwoną Gwardię (ang. Red Guard). Jest to organizacja wojskowa złożona ze świetnie wyszkolonych i uzbrojonych, jednak despotycznych i okrutnych żołnierzy, którzy sprawują pieczę nad ludzką enklawą. Profesor Francis Spark w swoim laboratorium wybudza ze stanu hibernacji Tuksa, przedstawiciela Linarian – istot z innej planety, przybyłych na Ziemię w przeszłości z nieznanych powodów oraz przypominających z wyglądu ziemskie pingwiny. Spark ma nadzieję, że Tux jest w stanie powstrzymać agresorów i uratować ludzkość.

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Gracz wciela się w postać Tuxa – przedstawiciela rasy Linarian, wyglądem przypominającej ziemskie pingwiny. Większość czasu gry wypełnia walka z robotami stworzonymi przez MegaSys. Walka z nimi przebiega zarówno na powierzchni jak i w podziemnych labiryntach. W chwili obecnej w grze można spotkać ich 24 odmiany.

Lokalizacja[edytuj | edytuj kod]

Gra jest obecnie dostępna z trzech językach: angielskim, francuskim oraz niemieckim. Przygotowywane są także tłumaczenia na języki polski oraz rosyjski.

Przyszłość gry[edytuj | edytuj kod]

Mimo faktu, że gra w obecnej postaci jest już grywalna i możliwa do pobrania przez internet, jej twórcy podkreślają, że jest dopiero w fazie rozwoju i nie można uważać jej za skończoną. W planach znajduje się stopniowe dodawanie kolejnych zadań rozwijających fabułę, lokacji, umiejętności itp.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]