French Open 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
French Open 2019
ilustracja
Miejsce  Francja
Paryż, 16. dzielnica
Obiekt Stade Roland Garros
Nawierzchnia Ceglana
Data 26.05–09.06.2019
ATP Tour
Kategoria Wielki Szlem
Pula nagród 42 661 000 €
Drabinka 128S/128Q/64D
WTA Tour
Kategoria Wielki Szlem
Pula nagród 42 661 000 €
Drabinka 128S/96Q/64D
Zwycięzcy
Gra pojedyncza mężczyzn
Hiszpania Rafael Nadal
Gra podwójna mężczyzn
Niemcy Kevin Krawietz
Niemcy Andreas Mies
Gra pojedyncza kobiet
Australia Ashleigh Barty
Gra podwójna kobiet
Węgry Tímea Babos
Francja Kristina Mladenovic
Gra mieszana
Latisha Chan
Chorwacja Ivan Dodig
2018 2020
Strona internetowa
Wielki Szlem 2019

French Open 2019 – drugi w sezonie tenisowy turniej wielkoszlemowy, który odbywa się w dniach 26 maja–9 czerwca 2019 roku, tradycyjnie na ceglanych kortach Stade Roland Garros w 16. dzielnicy Paryża. Jest to 118. edycja rozgrywek. Pula nagród wyniosła ponad 42 miliony euro.

Turnieje seniorskie[edytuj | edytuj kod]

Gra pojedyncza mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                                   
  1  Serbia Novak Đoković 7 6 6  
5  Niemcy Alexander Zverev 5 2 2  
  1  Serbia Novak Đoković 2 6 5 7 5  
  4  Austria Dominic Thiem 6 3 7 5 7  
4  Austria Dominic Thiem 6 6 6
  10  Rosja Karen Chaczanow 2 4 2  
    4  Austria Dominic Thiem 3 7 1 1
  2  Hiszpania Rafael Nadal 6 5 6 6
  24  Szwajcaria Stan Wawrinka 64 6 65 4  
3  Szwajcaria Roger Federer 7 4 7 6  
3  Szwajcaria Roger Federer 3 4 2
  2  Hiszpania Rafael Nadal 6 6 6  
7  Japonia Kei Nishikori 1 1 3
  2  Hiszpania Rafael Nadal 6 6 6  

Gra pojedyncza kobiet[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  14  Stany Zjednoczone Madison Keys 3 5  
8  Australia Ashleigh Barty 6 7  
  8  Australia Ashleigh Barty 64 6 6  
   Stany Zjednoczone Amanda Anisimova 7 3 3  
3  Rumunia Simona Halep 2 4
   Stany Zjednoczone Amanda Anisimova 6 6  
    8  Australia Ashleigh Barty 6 6
   Czechy Markéta Vondroušová 1 3
  7  Stany Zjednoczone Sloane Stephens 1 4  
26  Wielka Brytania Johanna Konta 6 6  
26  Wielka Brytania Johanna Konta 5 62
   Czechy Markéta Vondroušová 7 7  
 Czechy Markéta Vondroušová 7 7
  31  Chorwacja Petra Martić 61 5  

Gra podwójna mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Francja Jérémy Chardy
 Francja Fabrice Martin
6 7  
11  Stany Zjednoczone Rajeev Ram
 Wielka Brytania Joe Salisbury
4 66  
   Francja Jérémy Chardy
 Francja Fabrice Martin
7 6  
  3  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
5 4  
3  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
6 6
   Kazachstan Michaił Kukuszkin
 Belgia Joran Vliegen
2 2  
     Francja Jérémy Chardy
 Francja Fabrice Martin
2 63
   Niemcy Kevin Krawietz
 Niemcy Andreas Mies
6 7
  PR  Serbia Dušan Lajović
 Serbia Janko Tipsarević
1 7 63  
 Niemcy Kevin Krawietz
 Niemcy Andreas Mies
6 64 7  
 Niemcy Kevin Krawietz
 Niemcy Andreas Mies
7 6
   Argentyna Guido Pella
 Argentyna Diego Schwartzman
5 3  
10  Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
4 4
   Argentyna Guido Pella
 Argentyna Diego Schwartzman
6 6  

Gra podwójna kobiet[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  15  Belgia Kirsten Flipkens
 Szwecja Johanna Larsson
3 7 6  
7  Stany Zjednoczone Nicole Melichar
 Czechy Květa Peschke
6 64 1  
  15  Belgia Kirsten Flipkens
 Szwecja Johanna Larsson
4 4  
    Duan Yingying
  Zheng Saisai
6 6  
4  Kanada Gabriela Dabrowski
  Xu Yifan
2 7 5
    Duan Yingying
  Zheng Saisai
6 5 7  
      Duan Yingying
  Zheng Saisai
2 3
  2  Węgry Tímea Babos
 Francja Kristina Mladenovic
6 6
  6  Belgia Elise Mertens
 Białoruś Aryna Sabalenka
 
 Ukraina Ludmyła Kiczenok
 Łotwa Jeļena Ostapenko
 
6  Belgia Elise Mertens
 Białoruś Aryna Sabalenka
2 1
  2  Węgry Tímea Babos
 Francja Kristina Mladenovic
6 6  
5  Australia Samantha Stosur
  Zhang Shuai
6 1 63
  2  Węgry Tímea Babos
 Francja Kristina Mladenovic
3 6 7  

Gra mieszana[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Stany Zjednoczone Nicole Melichar
 Brazylia Bruno Soares
6 7  
7  Polska Alicja Rosolska
 Chorwacja Nikola Mektić
3 64  
  1  Stany Zjednoczone Nicole Melichar
 Brazylia Bruno Soares
2 1  
    Latisha Chan
 Chorwacja Ivan Dodig
6 6  
WC  Francja Amandine Hesse
 Francja Benjamin Bonzi
4 3
    Latisha Chan
 Chorwacja Ivan Dodig
6 6  
      Latisha Chan
 Chorwacja Ivan Dodig
6 7
  2  Kanada Gabriela Dabrowski
 Chorwacja Mate Pavić
1 65
  6   Chan Hao-ching
 Austria Oliver Marach
3 4  
Alt  Ukraina Nadija Kiczenok
 Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
6 6  
Alt  Ukraina Nadija Kiczenok
 Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
7 1 [8]
  2  Kanada Gabriela Dabrowski
 Chorwacja Mate Pavić
64 6 [10]  
5   Zhang Shuai
 Australia John Peers
6 5 8
  2  Kanada Gabriela Dabrowski
 Chorwacja Mate Pavić
1 7 10  

Turnieje juniorskie[edytuj | edytuj kod]

Gra pojedyncza chłopców[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  Q  Węgry Péter Makk 1 4  
10  Stany Zjednoczone Martin Damm 6 6  
  10  Stany Zjednoczone Martin Damm 4 2  
  7  Dania Holger Vitus Nødskov Rune 6 6  
15  Rumunia Filip Cristian Jianu 0 1k
  7  Dania Holger Vitus Nødskov Rune 6 4  
    7  Dania Holger Vitus Nødskov Rune 6 65 6
   Stany Zjednoczone Toby Kodat 3 7 0
   Kanada Taha Baadi 63 2  
 Stany Zjednoczone Toby Kodat 7 6  
 Stany Zjednoczone Toby Kodat 6 6
   Japonia Shintaro Mochizuki 3 4  
 Japonia Shintaro Mochizuki 6 6
   Włochy Flavio Cobolli 1 2  

Gra pojedyncza dziewcząt[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Kanada Leylah Annie Fernandez 6 6  
 Francja Elsa Jacquemot 0 0  
  1  Kanada Leylah Annie Fernandez 6 6  
  3  Kolumbia María Camila Osorio Serrano 2 4  
3  Kolumbia María Camila Osorio Serrano 6 6
  11  Rosja Alina Czarajewa 3 3  
    1  Kanada Leylah Annie Fernandez 6 6
  8  Stany Zjednoczone Emma Navarro 3 2
  5   Zheng Qinwen 2 6 6  
LL  Szwecja Caijsa Wilda Hennemann 6 3 3  
5   Zheng Qinwen 6 1 4
  8  Stany Zjednoczone Emma Navarro 2 6 6  
8  Stany Zjednoczone Emma Navarro 66 6 6
   Ukraina Darija Snihur 7 3 2  

Gra podwójna chłopców[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Francja Arthur Cazaux
 Francja Harold Mayot
7 4 5  
 Czechy Andrew Paulson
 Ukraina Erik Wanszelbojm
65 6 10  
   Czechy Andrew Paulson
 Ukraina Erik Wanszelbojm
1 0  
  5  Brazylia Matheus Pucinelli de Almeida
 Argentyna Thiago Agustín Tirante
6 6  
4  Stany Zjednoczone Zane Khan
  Bu Yunchaokete
3 2
  5  Brazylia Matheus Pucinelli de Almeida
 Argentyna Thiago Agustín Tirante
6 6  
    5  Brazylia Matheus Pucinelli de Almeida
 Argentyna Thiago Agustín Tirante
7 6
   Włochy Flavio Cobolli
 Szwajcaria Dominic Stricker
63 4
   Stany Zjednoczone Martin Damm
 Stany Zjednoczone Toby Kodat
4 4  
 Włochy Flavio Cobolli
 Szwajcaria Dominic Stricker
6 6  
 Włochy Flavio Cobolli
 Szwajcaria Dominic Stricker
6 6
  8  Uzbekistan Sergey Fomin
 Belgia Gauthier Onclin
3 1  
8  Uzbekistan Sergey Fomin
 Belgia Gauthier Onclin
7 6
   Hiszpania Pablo Llamas Ruiz
 Argentyna Juan Bautista Torres
60 2  

Gra podwójna dziewcząt[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Japonia Natsumi Kawaguchi
 Francja Diane Parry
6 6  
5  Stany Zjednoczone Hurricane Tyra Black
 Stany Zjednoczone Lea Ma
4 2  
  1  Japonia Natsumi Kawaguchi
 Francja Diane Parry
3 6 9  
  4  Rosja Alina Czarajewa
 Rosja Anastasija Tichonowa
6 1 11  
4  Rosja Alina Czarajewa
 Rosja Anastasija Tichonowa
4 6 10
  6  Łotwa Kamilla Bartone
 Rosja Oksana Sielechmietjewa
6 4 7  
    4  Rosja Alina Czarajewa
 Rosja Anastasija Tichonowa
1 2
   Stany Zjednoczone Chloe Beck
 Stany Zjednoczone Emma Navarro
6 6
   Stany Zjednoczone Chloe Beck
 Stany Zjednoczone Emma Navarro
6 6  
 Rosja Taisija Paczkalowa
  Zheng Qinwen
4 4  
 Stany Zjednoczone Chloe Beck
 Stany Zjednoczone Emma Navarro
6 3 17
  7  Węgry Adrienn Nagy
 Korea Południowa Park So-hyun
3 6 15  
7  Węgry Adrienn Nagy
 Korea Południowa Park So-hyun
6 6
   Burundi Sada Nahimana
 Hongkong Cody Wong Hong-yi
4 4  

Turnieje zawodników na wózkach[edytuj | edytuj kod]

Gra pojedyncza mężczyzn na wózkach[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Japonia Shingo Kunieda 6 6  
WC  Francja Nicolas Peifer 2 4  
  1  Japonia Shingo Kunieda 6 62 2  
   Wielka Brytania Gordon Reid 2 7 6  
 Wielka Brytania Gordon Reid 3 6 6
   Belgia Joachim Gérard 6 4 3  
     Wielka Brytania Gordon Reid 1 3
  2  Argentyna Gustavo Fernández 6 6
   Wielka Brytania Alfie Hewett 6 7  
 Francja Stéphane Houdet 2 64  
 Wielka Brytania Alfie Hewett 1 2
  2  Argentyna Gustavo Fernández 6 6  
 Szwecja Stefan Olsson 6 1 1
  2  Argentyna Gustavo Fernández 4 6 6  

Gra pojedyncza kobiet na wózkach[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Holandia Diede de Groot 6 6  
 Południowa Afryka Kgothatso Montjane 1 0  
  1  Holandia Diede de Groot 6 65 6  
   Holandia Aniek van Koot 4 7 4  
 Holandia Aniek van Koot 6 6
   Niemcy Sabine Ellerbrock 1 1  
    1  Holandia Diede de Groot 6 6
  2  Japonia Yui Kamiji 1 0
  WC  Francja Charlotte Famin 1 0  
 Holandia Marjolein Buis 6 6  
 Holandia Marjolein Buis 4 5
  2  Japonia Yui Kamiji 6 7  
 Włochy Giulia Capocci 4 2
  2  Japonia Yui Kamiji 6 6  

Gra podwójna mężczyzn na wózkach[edytuj | edytuj kod]

Półfinały   Finał
1  Francja Stéphane Houdet
 Francja Nicolas Peifer
6 6  
 Belgia Joachim Gérard
 Szwecja Stefan Olsson
2 2     1  Francja Stéphane Houdet
 Francja Nicolas Peifer
6 2 8
 Argentyna Gustavo Fernández
 Japonia Shingo Kunieda
6 7    Argentyna Gustavo Fernández
 Japonia Shingo Kunieda
2 6 10
2  Wielka Brytania Alfie Hewett
 Wielka Brytania Gordon Reid
2 5  

Gra podwójna kobiet na wózkach[edytuj | edytuj kod]

Półfinały   Finał
1  Holandia Diede de Groot
 Holandia Aniek van Koot
3 6 10  
 Włochy Giulia Capocci
 Japonia Yui Kamiji
6 4 4     1  Holandia Diede de Groot
 Holandia Aniek van Koot
6 6
 Francja Charlotte Famin
 Południowa Afryka Kgothatso Montjane
3 4   2  Holandia Marjolein Buis
 Niemcy Sabine Ellerbrock
1 1
2  Holandia Marjolein Buis
 Niemcy Sabine Ellerbrock
6 6  

Gra pojedyncza na quadach[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
                         
  1  Australia Dylan Alcott 6 6  
WC  Brazylia Ymanitu Silva 1 2  
  1  Australia Dylan Alcott 6 4 6
  2  Stany Zjednoczone David Wagner 2 6 2
 Japonia Koji Sugeno 4 0
  2  Stany Zjednoczone David Wagner 6 6     Mecz o 3. miejsce
  WC  Brazylia Ymanitu Silva 6 4 2
   Japonia Koji Sugeno 3 6 6

Gra podwójna na quadach[edytuj | edytuj kod]

Finał
1  Australia Dylan Alcott
 Stany Zjednoczone David Wagner
6 6
2  Brazylia Ymanitu Silva
 Japonia Koji Sugeno
3 3

Turnieje legend[edytuj | edytuj kod]

Turniej legend poniżej 45 lat[edytuj | edytuj kod]

Finał
A3  Hiszpania Juan Carlos Ferrero
 Ukraina Andrij Medwediew
64 5
B1  Francja Sébastien Grosjean
 Francja Michaël Llodra
7 7

Turniej legend powyżej 45 lat[edytuj | edytuj kod]

Finał
C2  Hiszpania Sergi Bruguera
 Chorwacja Goran Ivanišević
6 4 10
D1  Szwecja Mikael Pernfors
 Szwecja Mats Wilander
2 6 4

Turniej legend kobiet[edytuj | edytuj kod]

Finał
A1  Francja Nathalie Dechy
 Francja Amélie Mauresmo
6 6
B3  Stany Zjednoczone Martina Navrátilová
 Rosja Dinara Safina
3 4

Rezygnacje[edytuj | edytuj kod]

Z udziału w zawodach zrezygnowali następujący zawodnicy oraz zawodniczki:

Dzikie karty[edytuj | edytuj kod]

Francuska federacja tenisowa przyznała dzikie karty zawodnikom, którzy nie uzyskali bezpośredniego awansu do turnieju głównego.

Gra pojedyncza mężczyzn

Francja Quentin Halys
Francja Antoine Hoang
Francja Maxime Janvier
Francja Nicolas Mahut
Francja Corentin Moutet
Stany Zjednoczone Tommy Paul
Australia Alexei Popyrin

Gra pojedyncza kobiet

Francja Audrey Albié
Francja Selena Janicijevic
Francja Chloé Paquet
Francja Diane Parry
Francja Jessika Ponchet
Francja Harmony Tan
Stany Zjednoczone Lauren Davis
Australia Priscilla Hon

Gra podwójna mężczyzn

Francja Grégoire Barrère / Francja Quentin Halys
Francja Elliot Benchetrit / Francja Geoffrey Blancaneaux
Francja Benjamin Bonzi / Francja Antoine Hoang
Francja Mathias Bourgue / Francja Jonathan Eysseric
Francja Enzo Couacaud / Francja Tristan Lamasine
Francja Hugo Gaston / Francja Clément Tabur
Francja Manuel Guinard / Francja Arthur Rinderknech

Gra podwójna kobiet

Gra mieszana

Kwalifikanci[edytuj | edytuj kod]

Zawodnikom z miejsc niezapewniających bezpośredniego udziału w turnieju przysługuje prawo startu w kwalifikacjach, zarówno w singlu kobiet, jak i mężczyzn.

Gra pojedyncza mężczyzn

  1. Stany Zjednoczone Tennys Sandgren
  2. Włochy Salvatore Caruso
  3. Francja Elliot Benchetrit
  4. Szwecja Mikael Ymer
  5. Włochy Simone Bolelli
  6. Rosja Aleksiej Watutin
  7. Brazylia Thiago Monteiro
  8. Niemcy Yannick Maden
  9. Hiszpania Pedro Martínez
  10. Belgia Kimmer Coppejans
  11. Słowenia Blaž Rola
  12. Hiszpania Guillermo García-López
  13. Włochy Stefano Travaglia
  14. Francja Alexandre Müller
  15. Niemcy Yannick Hanfmann
  16. Niemcy Rudolf Molleker

Gra pojedyncza kobiet

  1. Stany Zjednoczone Bernarda Pera
  2. Słowacja Kristína Kučová
  3. Japonia Kurumi Nara
  4. Hiszpania Aliona Bolsova Zadoinov
  5. Stany Zjednoczone Varvara Lepchenko
  6. Włochy Giulia Gatto-Monticone
  7. Niemcy Antonia Lottner
  8. Rosja Sofja Żuk
  9. Rosja Anna Blinkowa
  10. Rosja Ludmiła Samsonowa
  11. Włochy Jasmine Paolini
  12. Kazachstan Jelena Rybakina

Szczęśliwi przegrani[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy, którzy przegrali w fazie kwalifikacyjnej, mogli wystąpić w turnieju jako szczęśliwi przegrani.

Gra pojedyncza mężczyzn

  1. Ukraina Serhij Stachowski
  2. Czechy Lukáš Rosol
  3. Niemcy Oscar Otte

Gra pojedyncza kobiet

  1. Czechy Marie Bouzková

Obrońcy tytułów[edytuj | edytuj kod]

Tabela prezentuje obrońców tytułu oraz mistrzów z roku 2019.

Konkurencja Obrońcy tytułu Mistrzowie 2019
gra pojedyncza mężczyzn Hiszpania Rafael Nadal
gra pojedyncza kobiet Rumunia Simona Halep
gra podwójna mężczyzn Francja Pierre-Hugues Herbert
Francja Nicolas Mahut
gra podwójna kobiet Czechy Barbora Krejčíková
Czechy Kateřina Siniaková
gra mieszana Latisha Chan
Chorwacja Ivan Dodig
gra pojedyncza chłopców Tseng Chun-hsin
gra pojedyncza dziewcząt Stany Zjednoczone Cori Gauff
gra podwójna chłopców Czechy Ondřej Štyler
Japonia Naoki Tajima
gra podwójna dziewcząt Stany Zjednoczone Caty McNally
Polska Iga Świątek
gra pojedyncza mężczyzn na wózkach Japonia Shingo Kunieda
gra pojedyncza kobiet na wózkach Japonia Yui Kamiji
gra podwójna mężczyzn na wózkach Francja Stéphane Houdet
Francja Nicolas Peifer
gra podwójna kobiet na wózkach Holandia Diede de Groot
Holandia Aniek van Kroot
turniej legend poniżej 45 lat Hiszpania Àlex Corretja
Hiszpania Juan Carlos Ferrero
turniej legend powyżej 45 lat Francja Mansur Bahrami
Francja Fabrice Santoro
turniej legend kobiet Francja Nathalie Dechy
Francja Amélie Mauresmo

Porażki rozstawionych[edytuj | edytuj kod]

Poniższe tabele prezentują porażki zawodników z rozstawieniem z podziałem na dzień zawodów, datę i rundę, w której tenisista odpadł.

Gra pojedyncza mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Dzień Data Etap Zwycięzca Pokonany Wynik
Kanada Félix Auger-Aliassime (25) rezygnacja
1. 26 maja 1. runda Francja Borna Ćorić (WC) Włochy Marco Cecchinato (16) 2:6, 6:7(6), 6:4, 6:2, 6:4
2. 27 maja Francja Pierre-Hugues Herbert Rosja Daniił Miedwiediew (12) 4:6, 4:6, 6:3, 6:2, 7:5
Argentyna Juan Ignacio Londero Gruzja Nikoloz Basilaszwili (15) 6:4, 6:1, 6:3
Niemcy Jan-Lennard Struff Kanada Denis Shapovalov (20) 7:6(1), 6:3, 6:4
Serbia Filip Krajinović Stany Zjednoczone Frances Tiafoe (32) 6:2, 4:6, 6:3, 3:6, 6:0
4. 29 maja 2. runda Bułgaria Grigor Dimitrow Chorwacja Marin Čilić (11) 6:7(3), 6:4, 4:6, 7:6(2), 6:3
Francja Corentin Moutet (WC) Argentyna Guido Pella (19) 6:3, 6:1, 2:6, 7:5
Hiszpania Pablo Carreño-Busta Australia Alex de Minaur (21) 6:3, 6:3, 6:1
Norwegia Casper Ruud Włochy Matteo Berrettini (29) 6:4, 7:5, 6:3
5. 30 maja Argentyna Leonardo Mayer Argentyna Diego Schwartzman (17) 4:6, 6:3, 6:4, 7:5
Francja Antoine Hoang (WC) Hiszpania Fernando Verdasco (23) 6:4, 3:6, 7:6(5), 7:5
Włochy Salvatore Caruso (Q) Francja Gilles Simon (26) 6:1, 6:2, 6:4
Urugwaj Pablo Cuevas Wielka Brytania Kyle Edmund (28) 7:6(3), 6:3, 2:1 krecz
6. 31 maja Słowacja Martin Kližan Francja Lucas Pouille (22) 7:6(4), 2:6, 6:3, 3:6, 9:7
3. runda Hiszpania Rafael Nadal (2) Belgia David Goffin (27) 6:1, 6:3, 4:6, 6:3
Japonia Kei Nishikori (7) Serbia Laslo Đere (31) 6:4, 6:7(6), 6:3, 4:6, 8:6
7. 1 czerwca Niemcy Jan-Lennard Struff Chorwacja Borna Ćorić (13) 4:6, 6:1, 4:6, 7:6(1), 11:9
Włochy Fabio Fognini (9) Hiszpania Roberto Bautista-Agut (18) 7:6(5), 6:4, 4:6, 6:1
Niemcy Alexander Zverev (5) Serbia Dušan Lajović (30) 6:4, 6:2, 4:6, 1:6, 6:2
8. 2 czerwca 4. runda Szwajcaria Stan Wawrinka (6) Grecja Stefanos Tsitsipas (24) 7:6(6), 5:7, 6:4, 3:6, 8:6

Gra pojedyncza kobiet[edytuj | edytuj kod]

Dzień Data Etap Zwyciężczyni Pokonana Wynik
Czechy Petra Kvitová (6) rezygnacja
1. 26 maja 1. runda Rosja Anastasija Potapowa Niemcy Angelique Kerber (5) 6:4, 6:2
2. 27 maja Rosja Wieronika Kudiermietowa Dania Caroline Wozniacki (13) 0:6, 6:3, 6:3
Estonia Kaia Kanepi Niemcy Julia Görges (18) 7:5, 6:1
Rosja Jekatierina Aleksandrowa Rumunia Mihaela Buzărnescu (30) 6:4, 6:4
Słowenia Polona Hercog Białoruś Alaksandra Sasnowicz (32) 4:6, 6:2, 8:6
3. 28 maja Czechy Karolína Muchová Estonia Anett Kontaveit (17) 3:6, 6:2, 6:2
4. 29 maja 2. runda Słowacja Viktória Kužmová Holandia Kiki Bertens (4) 3:1 krecz
5. 30 maja Stany Zjednoczone Amanda Anisimova Białoruś Aryna Sabalenka (11) 6:4, 6:2
Polska Iga Świątek Wang Qiang (16) 6:3, 6:0
Portoryko Mónica Puig Rosja Darja Kasatkina (21) 6:3, 6:1
Stany Zjednoczone Sofia Kenin Kanada Bianca Andreescu (22) walkower
Rosja Anna Blinkowa (Q) Francja Caroline Garcia (24) 1:6, 6:4, 6:4
Niemcy Jekatierina Aleksandrowa Hsieh Su-wei (25) 4:6, 6:3, 8:6
Czechy Kateřina Siniaková Grecja Maria Sakari (29) 7:6(5), 6:7(6), 6:3
6. 31 maja 3. runda Słowacja Petra Martić (31) Czechy Karolína Plíšková (2) 6:3, 6:3
Hiszpania Garbiñe Muguruza (19) Ukraina Elina Switolina (9) 6:3, 6:3
Chorwacja Donna Vekić (23) Szwajcaria Belinda Bencic (15) 6:4, 6:1
Łotwa Anastasija Sevastova (12) Belgia Elise Mertens (20) 6:7(3), 6:4, 11:9
Czechy Markéta Vondroušová Hiszpania Carla Suárez Navarro (28) 6:4, 6:4
7. 1 czerwca Czechy Kateřina Siniaková Japonia Naomi Ōsaka (1) 6:4, 6:2
Stany Zjednoczone Sofia Kenin Stany Zjednoczone Serena Williams (10) 6:2, 7:5
Rumunia Simona Halep (3) Ukraina Łesia Curenko (27) 6:2, 6:1
8. 2 czerwca 4. runda Czechy Markéta Vondroušová Łotwa Anastasija Sevastova (12) 6:2, 6:0
Stany Zjednoczone Sloane Stephens (7) Hiszpania Garbiñe Muguruza (19) 6:4, 6:3
Wielka Brytania Johanna Konta (26) Chorwacja Donna Vekić (23) 6:2, 6:4

Gra podwójna mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Dzień Data Etap Zwycięzcy Pokonani Wynik
3. 28 maja 1. runda Włochy Matteo Berrettini
Włochy Lorenzo Sonego
Wielka Brytania Jamie Murray
Brazylia Bruno Soares (2)
4:6, 7:5, 7:6(4)
Indie Rohan Bopanna
Rumunia Marius Copil
Południowa Afryka Raven Klaasen
Nowa Zelandia Michael Venus (6)
6:3, 7:6(4)
Ukraina Denys Mołczanow
Słowacja Igor Zelenay
Argentyna Máximo González
Argentyna Horacio Zeballos (9)
7:6(3), 4:6, 6:3
Serbia Miomir Kecmanović
Norwegia Casper Ruud
Chorwacja Ivan Dodig
Francja Édouard Roger-Vasselin (12)
1:6, 6:1, 7:5
Francja Jérémy Chardy
Francja Fabrice Martin
Japonia Ben McLachlan
Niemcy Jan-Lennard Struff (15)
6:3, 6:3
Hsieh Cheng-peng
Indonezja Christopher Rungkat
Stany Zjednoczone Austin Krajicek
Nowa Zelandia Artem Sitak (16)
6:3, 6:4
4. 29 maja Urugwaj Pablo Cuevas
Hiszpania Marc López
Chorwacja Nikola Mektić
Chorwacja Franko Škugor (5)
6:4, 4:6, 6:3
7. 1 czerwca 2. runda Niemcy Kevin Krawietz
Niemcy Andreas Mies
Francja Nicolas Mahut
Austria Gerald Melzer (13)
6:4, 6:4
3. runda Francja Jérémy Chardy
Francja Fabrice Martin
Polska Łukasz Kubot
Brazylia Marcelo Melo (1)
5:7, 6:2, 6:3
Holandia Jean-Julien Rojer
Rumunia Horia Tecău (10)
Stany Zjednoczone Mike Bryan
Stany Zjednoczone Bob Bryan (7)
6:3, 7:6(7)
8. 2 czerwca Niemcy Kevin Krawietz
Niemcy Andreas Mies
Austria Oliver Marach
Chorwacja Mate Pavić (4)
7:5, 3:6, 7:5
Stany Zjednoczone Rajeev Ram
Wielka Brytania Joe Salisbury (11)
Finlandia Henri Kontinen
Australia John Peers (8)
3:6, 6:3, 7:6(5)
Holandia Juan Sebastián Cabal
Rumunia Robert Farah (3)
Holandia Robin Haase
Dania Frederik Nielsen (14)
6:3, 6:4

Gra podwójna kobiet[edytuj | edytuj kod]

Dzień Data Etap Zwyciężczynie Pokonane Wynik
4. 29 maja 1. runda Stany Zjednoczone Desirae Krawczyk
Stany Zjednoczone Jessica Pegula
Japonia Eri Hozumi
Japonia Makoto Ninomiya (12)
4:6, 6:2, 7:5
Ukraina Ludmyła Kiczenok
Łotwa Jeļena Ostapenko
Rumunia Irina-Camelia Begu
Rumunia Mihaela Buzărnescu (14)
6:7(6), 6:3, 6:4
5. 30 maja Ukraina Nadija Kiczenok
Stany Zjednoczone Abigail Spears
Czechy Barbora Krejčíková
Czechy Kateřina Siniaková (1)
6:2, 6:4
Niemcy Anna-Lena Friedsam
Niemcy Laura Siegemund (PR)
Chorwacja Darija Jurak
Rumunia Raluca Olaru (16)
6:2, 6:3
6. 31 maja 2. runda Rosja Darja Kasatkina
Estonia Anett Kontaveit
Chan Hao-ching
Latisha Chan (8)
4:6, 6:3, 6:4
Duan Yingying
Zheng Saisai
Niemcy Anna-Lena Grönefeld
Holandia Demi Schuurs (9)
6:3, 6:2
7. 1 czerwca Francja Fiona Ferro
Francja Diane Parry (WC)
Polska Alicja Rosolska
Yang Zhaoxuan (13)
7:5, 4:6, 6:4
8. 2 czerwca 3. runda Ukraina Ludmyła Kiczenok
Łotwa Jeļena Ostapenko
Hsieh Su-wei
Czechy Barbora Strýcová (3)
7:5, 6:1

Gra mieszana[edytuj | edytuj kod]

Dzień Data Etap Zwycięzcy Pokonani Wynik
5. 30 maja 1. runda Francja Amandine Hesse
Francja Benjamin Bonzi (WC)
Holandia Demi Schuurs
Holandia Barbora Strýcová (4)
7:6(5), 7:6(4)
8. 2 czerwca 2. runda Yang Zhaoxuan
Argentyna Máximo González
Niemcy Anna-Lena Grönefeld
Kolumbia Robert Farah (8)
6:1, 6:3

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]