From Yesterday

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
From Yesterday
Singel zespołu 30 Seconds to Mars
z albumu A Beautiful Lie
Wydany Australia 20 kwietnia 2006
Nagrywany 2004
Gatunek rock
Długość 4:08
Wydawnictwo Virgin Records/Immortal Records
Producent Leah Gragham
Format digital download
Singel po singlu

"From Yesterday" to trzeci singel zespołu 30 Seconds to Mars z drugiego albumu A Beautiful Lie. Został wydany 20 kwietnia 2007 roku (Australia), piosenka trwa 4:08. Jej producentem jest Leah Gragham.

Teledysk[edytuj | edytuj kod]

Wideoklip do utworu "From Yesterday" kręcony był przy pomocy 1000 chińskich żołnierzy (stoją na początku filmu, trzymając flagi). Teledysk zaczyna mały chłopiec, prawdopodobnie cesarz, którego pytają, co chciałby dostać na urodziny. On odpowiada po prostu: "Dźwięk Jutra". Nagle akcja się ucina i przenosi do białego pokoju z członkami zespołu, ubranymi w białe stroje, podobne do tych które noszą szermierze, każdy z mężczyzn wykonuje nieistotne dla klipu czynności (np. Shannon uderza pałeczkami perkusyjnymi w ścianę). Nagle do pokoju wchodzi kobieta i mówi im, że "nadszedł czas". Prowadzi ich przez korytarz, a potem znika. Jared, Shannon, Tomo i Matt idą do samego końca korytarza gdzie otwierają drzwi. Światła zaczynają migotać, a oni wychodzą.

Scena się zmienia i zespół przechodzi przez wielką bramę w tłum chińskich wojowników. Wszyscy idą dalej, do przodu. Jared zauważa kobietę z białą, czystą skórą, która po chwili znika.

Mężczyźni zostają wprowadzeni do sali, gdzie siedzi cesarz i otrzymują zwoje papieru. Jared mówi do brata (Shannon Leto): "To jest dar".

Potem każdy z nich zostaje zaprowadzony do innej części królestwa, poznając przy tym rdzenne chińskie tradycje. Matt Wachter napotyka służącego, który bije samego siebie. Tomo Milicevic znajduje martwą kobietę leżącą w łóżku, której ktoś kładzie na ustach czarną perłę (co jest chińskim zwyczajem). Shannon Leto widzi dorosłego mężczyznę, który przytula się do swojej matki lub żony, a Jared przez przypadek wchodzi w grupę ludzi składających ofiarę z trzech młodych kobiet.

Następnie zespół pokazany jest, gdy przywdziewa tradycyjne chińskie stroje przed spotkaniem się z czworgiem innych wojowników. Wszyscy są ubrani identycznie. Walcząc mają maski i nie wiedzą kto jest kim, ale po walce okazuje się, że przeżyli tylko członkowie zespołu.

Nagle scena się zmienia, zespół stoi na "scenie" a za nimi widać fajerwerki.

Pozycje na listach przebojów[edytuj | edytuj kod]

Piosenka dotarła do #1 miejsca listy Billboard i powtórzyła sukces poprzedniego singla zespołu "The Kill".

Lista przebojów (2006) Najwyższa
pozycja
Australia Singles Chart 34
Austria Singles Chart 12
Belgia Singles Chart 6
USA US Modern Rock Tracks 1
Ameryka Południowa Latin America 4
Meksyk Airplay Chart 6
USA US Mainstream Rock Tracks 11
Nowa Zelandia Singles Chart 13
Australia Singles Chart 34
Włochy Singles Chart 45
Argentyna Singles Chart 50
USA US Hot 100 76