Fundusz Inwestycyjny Bałkanów Zachodnich

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Fundusz Inwestycyjny Bałkanów Zachodnich
Western Balkans Investment Framework
Mapa
Państwa objęte Funduszem
Strona internetowa

Fundusz Inwestycyjny Bałkanów Zachodnich (ang. Western Balkans Investment Framework, WBIF) – wspólna inicjatywa Unii Europejskiej, instytucji finansowych, darczyńców dwustornnych i rządów państw zachodnich Bałkanów, mająca na celu finansowanie i zapewnienie pomocy technicznej dla strategicznych inwestycji w sektorach energii, środowiska, infrastruktury społecznej, transportowej i cyfrowej, a także wspierający inicjatywy rozwojowe sektora prywatnego w tym rejonie[1].

Jako „Bałkany Zachodnie” są tu rozumiane[1]:

Zasady przyjmowania wniosków[edytuj | edytuj kod]

W ciągu roku ogłaszane są dwa terminy naboru wniosków o pomoc techniczną i jednokrotny nabór wniosków o dotacje inwestycyjne. Dla każdego terminu są ustalane i publikowane kryteria kwalifikowalności wniosku. Następnie wnioski są oceniane przez grupę finansujących projekt (ang. Project Financiers’ Group) w ramach WBIF[1][2].

Dotacje na rozwój sektora prywatnego mogą być również przyznawane na konkretne inicjatywy, które uzupełniają projekty infrastrukturalne i pomagają w osiągnięciu celów i założeń projektu[2].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c About the WBIF [online], wbif.eu [dostęp 2021-04-11] [zarchiwizowane z adresu 2021-04-11] (ang.).
  2. a b How to Apply for a WBIF Grant? [online], wbif.eu [dostęp 2021-04-11] [zarchiwizowane z adresu 2021-04-11] (ang.).