Futbol flagowy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Futbol flagowy w wykonaniu żołnierzy amerykańskich stacjonujących w Bagdadzie.

Futbol flagowy (ang. flag football) - odmiana futbolu amerykańskiego, w której zawodnicy "szarżują" przez zerwanie flagi lub szarfy z ubrania przeciwnika.

W większości lig futbolu flagowego stosuje się pasy, do których doczepia się kilka flag - w liczbie zależnej od wytycznych ligi. Dyscyplina zdobyła popularność w Stanach Zjednoczonych i Europie. W maju 2010 r. we Wrocławiu wystartowała szkolna liga futbolu flagowego, Super Flag Bol.

Futbol flagowy w Polsce[edytuj | edytuj kod]

Futbol flagowy był obecny w Polsce jako uzupełnienie treningów futbolu amerykańskiego. W 2015 roku w Warszawie powstał klub zajmujący się wyłącznie futbolem flagowym - Wombaty Warszawa. W 2015 roku w Rudzie Śląskiej zostało również powołane do życia Polskie Stowarzyszenie Futbolu Flagowego „POLSKA FLAGÓWKA”. W 2016 roku został rozegrany pierwszy sezon Warszawskiej Ligi Flagówki, w której wystartowało 8 drużyn. Pierwsze miejsce w rozgrywkach zdobyła drużyna „Clockwork Orange”[1], która w finale pokonała Wombaty Warszawa.

Druga edycja Warszawskiej Ligi Flagówki, która odbyła się na jesieni 2017 roku zakończyła się zwycięstwem Wombatów Warszawa. Wombaty pokonały w finale zespół Clockwork Orange.

Finał I sezonu WLF

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Warszawska Liga Flagówki. [dostęp 2016-10-31].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Strona Super Flag Bol