Głos Uczelni

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Głos Uczelni
Ilustracja
Częstotliwość

miesięcznik

Państwo

 Polska

Województwo

 kujawsko-pomorskie

Adres

ul. Reja 25

Wydawca

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Język

polski

Pierwszy numer

1952

Redaktor naczelny

Winicjusz Schulz

Stali współpracownicy

Marcin Czyżniewski, Marcin Lutomierski, Maurycy Męczekalski, Anna Molenda, Tomasz Ossowski, Andrzej Romański, Wojciech Streich, Ewa Walusiak-Bednarek

ISSN

1230-9710

Strona internetowa

Głos Uczelni – miesięcznik Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu założony 1952 roku.

Siedziba redakcji[edytuj | edytuj kod]

Redakcja znajduje się w zachodniej części miasta, w dzielnicy Bydgoskie Przedmieście, w Domu Studenckich nr 12 przy ul. Reja 25, w sąsiedztwie Miasteczka Akademickiego.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Pierwszy numer "Głosu Uczelni" ukazał się 1 października 1952 roku. Początkowo tytuł ten wychodził jako jednodniówka. W roku 1960 wydawany był pod nazwą "Refleksy", w latach 1975-1977 "Biuletyn Informacyjny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu", zaś w latach 1978-1990 Biuletyn Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Od października 1981 roku do początku 1988 roku czasopisma nie wydawano; w 1990-1992 wydano tylko jeden numer. Reaktywowano je 1 kwietnia 1992 roku[1].

Obecnie miesięcznik wydawany jest pod pierwotną nazwą "Głos Uczelni", a jego redakcja mieści się w Domu Studenckim nr 12 przy ul. Reja 25[2].

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Głos Uczelni ma pełnić misję kulturoopiniotwórczą, prezentując życie intelektualne, naukowe, kulturalne i sportowe Uniwersytetu. Można w nim znaleźć artykuły, felietony, reportaże pracowników oraz studentów. Publikowane są w nim ważne informacje zarówno dla studentów, jak i kandydatów na studia oraz bieżące informacje z życia UMK.

Redaktorem naczelnym czasopisma jest Winicjusz Schulz, natomiast koordynatorem działalność redakcji jest Prorektor ds. Współpracy z Otoczeniem Społecznym i Gospodarczym, prof. dr hab. Włodzimierz Jaskólski.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]