Głosy z głębin 3D

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Głosy z głębin 3D
Ghosts of the Abyss 3D
Gatunek

film dokumentalny

Rok produkcji

2003

Data premiery

31 marca 2003 r.
12 września 2003 r. (Polska)

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Czas trwania

59 minut

Reżyseria

James Cameron

Główne role

James Cameron,
Lewis Abernathy,
Ken Marschall

Zdjęcia

Vince Pace

Produkcja

James Cameron

Wytwórnia

Walt Disney Pictures, Walden Media, Earthship Productions, Ascot Elite Entertainment Group, Golden Village, Telepool, UGC PH

Dystrybucja

Warner Bros, Village Roadshow Pictures

Strona internetowa

Głosy z głębin 3D (ang. Ghosts of the Abyss) – amerykański film dokumentalny z 2003 roku, przystosowany dla wielkoformatowych kin IMAX. Przedstawia on zapis sześciotygodniowej ekspedycji do wraku Titanica, zrealizowany w technice 3D. Punktem odniesienia jest inne dzieło reżysera Jamesa Camerona – wyreżyserowany przez niego film fabularny Titanic z 1997.

O filmie[edytuj | edytuj kod]

Projekt przedstawia wydarzenia poprzedzające kręcenie zdjęć do właściwego filmu, który parę lat później otrzymał 11 Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Twórcy zręcznie wmontowali pomiędzy autentyczne zdjęcia wraku animacje 3D, fragmenty archiwalnych filmów, zdjęcia czy wreszcie sceny z filmu Titanic. Na uwagę zwracają sugestywne sceny (takie jak wyłaniający się z ciemności dziób statku) i doskonałe oddanie wrażenia trójwymiarowości wnętrza wraku. Przez wielu krytyków film jest uważany za jeden z lepszych, jakie zostały zrealizowane w technologii 3D.

Wersja oryginalna różni się od wersji niemieckiej długością. Jest to spowodowane chęcią dostosowana filmu do oferty sieci kin IMAX, w której pokazy odbywają się co godzinę.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]