G2 Esports

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
G2 Esports
Barwy

czarno-białe

Data założenia

2014 (jako Gamers2)
od 2015 jako G2 Esports

Adres

Berlin

Sekcje
Strona internetowa

G2 Esports, wcześniej Gamers2 – hiszpańska organizacja e-sportowa z siedzibą w Berlinie[1]. Składa się z sekcji rywalizujących w: League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive, Rocket League, Fortnite Battle Royale, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, iRacing oraz Valorant[2]. Organizacja została założona w lutym 2014 jako Gamers2[3], a w 2015 zmieniono jej nazwę na G2 Esports[4].

League of Legends[edytuj | edytuj kod]

G2 Esports[edytuj | edytuj kod]

W 2014 utworzono sekcję League of Legends, w skład której wchodzili: założyciel Carlos „ocelote” Rodríguez Santiago, Jesper „Jwaow” Strandgren, Sebastián „Morden” Esteban Fernández, Soler „Yuuki60” Florent oraz Hugo „Dioud” Padioleau[brak potwierdzenia w źródle][5]. Drużyna brała udział w Spring Expansion Tournament. Rozpoczęła od pokonania Reason Gaming w pierwszej rundzie eliminacji, lecz poległa już w drugiej rundzie mierząc się z n!faculty. Początki były trudne, gdyż G2 nie udało się zakwalifikować do European League of Legends Championship (EU LCS) trzy razy z rzędu. W październiku oclelote opuścił pozycję środkowego, oddając ją w ręce uzdolnionego Luki „Perkz’a” Perković’a. Zespół zakończył Challenger Series Season na pierwszym miejscu, następnie zajęli 2. miejsce w fazie pucharowej, tym samym dostali się do LCS 2016 Spring[6].

G2 rozpoczęło walki na europejskiej scenie w składzie Mateusz „Kikis” Szkudlarek, Kim „Trick” Gang-yun, Luka „Perkz” Perković, Kim „Emperor” Jin-hyun oraz Glenn „Hybrid” Doornenbal, a trenerem drużyny został Joey „YoungBuck” Steltenpool[7]. W sezonie regularnym EU LCS 2016 Spring Split zajęli pierwsze miejsce z wynikiem 15-3. W fazie pucharowej pokonali Fnatic, a następnie wygrali wiosenne EU LCS w Rotterdamie, pokonując Origen 3-1. Dzięki temu zwycięstwu zakwalifikowali się do turnieju Mid-Season Invitational 2016 w Szanghaju. G2 Reprezentowało Europę, mierząc się z 5 innymi drużynami. Zespół nie był przygotowany do turnieju i przegrał 8 z 10 gier. Letni split przyniósł pierwsze zmiany: Ki „Expect” Dae-han zmienił Kikisa na górnej alei, a duet z Origen Jesper „Zven” Svenningsen, Alfonso „mithy” Aguirre Rodríguez[8] przejął po Emperorze i Hybridzie dolną aleję. Dzięki dominującemu stylowi gry wygrali letni sezon 10-8, a w fazie pucharowej pokonali w finale Splyce 3-1, tym samym kwalifikując się do Mistrzostw Świata 2016. Jednakże ze względu na kiepskie wyniki na MSI, G2 było losowane z gorszego koszyka. G2 opuściło turniej na ostatnim miejscu w swojej grupie z wynikiem 1-5, zajmując ex æquo miejsce 13-16.

W lutym 2017 roku drużyna zajęła miejsce amerykańskiej drużyny Cloud9, która zrezygnowała w udziale IEM Season 11 w Katowicach, gdzie zajęła drugie miejsce, ustępując tajwańskiej drużynie Flash Wolves. Przez cały wiosenny split G2 utrzymało dominującą postawę i trzeci raz z rzędu wygrało sezon z wynikiem 12-1, przegrywając tylko 8 map w ciągu całego sezonu. Wygrali także fazę pucharową, pokonując Unicorns Of Love 3-1 i kwalifikując się do głównego wydarzenia MSI. W grupie G2 zajęło trzecie miejsce, w półfinale pokonali chiński Team WE 3-1, jednak w finale ulegli trzykrotnemu mistrzowi świata, koreańskiemu SKT T1, z wynikiem 1-3[9]. W trakcie letniego splitu, gracze wzięli udział w rozczarowującym Rift Rivals gdzie Europa przegrała z Ameryką. W letniej fazie pucharowej pokonali w finale Misfits Gaming 3-0 i dostali się, do Mistrzostw Świata, gdzie odpadli w fazie grupowej z wynikiem 3-3 (ich grupowy przeciwnik, koreańska drużyna Samsung Galaxy wygrało cały turniej)[10]. Po mistrzostwach Zven oraz mithy poinformowali o przejściu do amerykańskiej drużyny TSM[11], wobec czego zdecydowano się zbudować nową silną drużynę w oparciu o środkowego Perkza. Expect, został zmieniony na zawodnika górnej linii Splyce – Martina „Wundera” Hansena, Tricka wymieniono na leśnika drużyny H2k-Esports – Marcina „Jankosa” Jankowskiego, a na dolnej alei pojawił się duet z Team ROCCAT Petter „Hjarnan” Freyschuss oraz Kim „Wadid” Bae-in. Dodatkowo YoungBuck został zwolniony z roli trenera i zastąpiony Fabianem „GrabbZ’em” Lohmannem.

W sezonie wiosennym 2018 G2 było bardzo niestabilne, ale mimo to zajęli pierwsze miejsce w sezonie regularnym, jednakże zajęli drugie miejsce w fazie pucharowej, przegrywając w finale z Fnatic 0-3. Mimo to zyskali kwalifikację do Rift Rivals, gdzie tym razem pokonali Amerykanów. Mimo odnalezienia się w mecie G2 przeżywało drobne potknięcia, w fazie pucharowej odpadli w ćwierćfinale, co oznaczało, że pierwszy raz od początku istnienia organizacji nie dostali się do finału splitu. Musieli walczyć o miejsce na Mistrzostwach Świata w barażowym turnieju EU Regional Finals, gdzie w finale pokonali FC Schalke 04 wynikiem 3-1. Na Mistrzostwach Świata zajęli drugie miejsce w grupie z wynikiem 3-3 i doszli do półfinału, ulegając tryumfatorowi turnieju Invictus Gaming 3-0[12]. W listopadzie doszło do kolejnych zmian w zespole. Do drużyny dołączyli Rasmus Borregaard „Caps” Winther z Fnatic oraz Mihael „Mikyx” Mehle z Misfits Gaming, Perkz przeszedł na pozycję strzelca, gdzie razem z Mikyx’em zmienili zawodny duet Hjarnana i Wadida[13].

G2 w nowym składzie zdominowało cały wiosenny split i 14 kwietnia 2019, G2 Esports wygrało inauguracyjny sezon nowej europejskiej ligi, League of Legends European Championship (LEC), pokonując w finale Origen 3-0[14], kwalifikując się do MSI. Po burzliwej fazie pucharowej, gdzie w półfinale G2 wygrało z SKT T1 3-2, drużyna dostała się do finału. Tam pokonując Team Liquid z Północnej Ameryki 3-0 w wielkim finale Mid-Season Invitational 2019, zostało pierwszą europejską drużyną, która wygrała międzynarodowy turniej sponsorowany przez Riot Games[15][16]. 8 września G2 obroniło tytuł mistrzów LEC, pokonując w finale Fnatic 3-2[17]. Dzięki zwycięstwu drużyna zakwalifikowała się do Mistrzostw Świata 2019, gdzie ostatecznie zajęła drugie miejsce, przegrywając w finale 0-3 z chińskim FunPlus Phoenix[18].

G2 Esports zajęło pierwsze miejsce w sezonie wiosennym z wynikiem 15-3, a 19 kwietnia 2020 w finale fazy pucharowej G2 wygrało z Fnatic 3-0[19], co dało im kwalifikację na wstępnie przełożony, a ostatecznie odwołany turniej MSI[20]. W sezonie letnim zajęli trzecie miejsce z wynikiem 11-7, jednakże po długiej drodze w fazie pucharowej, 6 września wygrało LEC 2020 Summer Split, sięgając po zwycięstwo ósmy raz, a czwarty raz z rzędu. Dostali się do Mistrzostw Świata 2020, gdzie przegrali w półfinale 1-3, grając na koreańską formację DAMWON Gaming, triumfatora całego turnieju[21]. 17 listopada Perkz poinformował o przejściu do Cloud9, za powód podając chęć powrotu na środkową aleję. 20 listopada, jego miejsce na pozycji strzelca zajął najbardziej utytułowany zawodnik Fnatic – Martin „Rekkles” Larsson[22].

W sezonie wiosennym 2021 zajęli pierwsze miejsce w sezonie regularnym z wynikiem 14-4. W fazie pucharowej wygrali pierwszy mecz w wyższej drabince, jednak w drugiej zostali pokonani przez MAD Lions, spadając do niższej – gdzie zostali pokonani przez Rogue[23]. Zawodnicy G2 po raz pierwszy od letniego sezonu 2018 nie dostali się do finału fazy pucharowej, tym samym tracąc możliwość wyjazdu na MSI i obrony tytułu. W sezonie letnim po bardzo słabym początku drużyna podniosła się i zajęła drugie miejsce w sezonie regularnym z wynikiem 12-6[24]. W fazie pucharowej przegrali pierwszy mecz górnej drabinki wynikiem 1-3 z MAD Lions, następnie zmierzyli się z Fnatic w dolnej drabince. Ostatecznie przegrali 2-3 i zajęli czwarte miejsce w fazie pucharowej, nie kwalifikując się na Mistrzostwa Świata 2021[25]. Po nieudanym roku właściciel organizacji zapowiedział duże zmiany[26]. Rekkles został sprzedany do francuskiej drużyny Karmine Corp[27], Wunder dołączył do Fnatic[28], a GrabbZ do Team BDS[29].

Wiosenny sezon 2022, drużyna G2 Esports rozpoczęła w składzie: Sergen „Broken Blade” Celik, Marcin „Jankos” Jankowski, Rasmus „Caps” Winther, Victor „Flakked” Lirola oraz Raphaël „Targamas” Crabbé[30]. Nowym szkoleniowcem drużyny został Dylan Falco[31]. W sezonie regularnym zajęli czwarte miejsce z wynikiem 11-7. Fazę pucharową rozpoczęli przegraną 1-3 przeciwko Fnatic, a następnie w niższej drabince pokonali kolejno wynikami 3:0 Team Vitality, Misfits Gaming, Fnatic, a także w finale Rogue, zyskując dla organizacji dziewiąty tytuł Mistrza Europy[32] i kwalifikację na MSI 2022 w Korei Południowej.

G2 Arctic[edytuj | edytuj kod]

3 stycznia 2020 G2 Esports ogłosiło współpracę z Arctic Gaming, w celu utworzenia akademii w lidze hiszpańskiej (LVP SL)[33]. W sezonie wiosennym 2020 akademia w lidze hiszpańskiej zajęła miejsce 3-4, przegrywając w półfinale z Vodafone Giants.Spain[34], zaś w sezonie letnim zajęła drugie miejsce, przegrywając w finale z Moviestar Riders, zyskując kwalifikację na European Masters[35]. W fazie wstępnej EU Masters zajęli drugie miejsce w grupie, jednak przegrali mecz kwalifikacyjny z nimiecką organizacją GamerLegion[36].

W sezonie wiosennym 2021 G2 Arctic wygrało wiosenny sezon zasadniczy, ale w fazie pucharowej ulegli w półfinale Cream Real Betis[37]. Po przejściu przez fazę wstępną EU Masters, zajęli ostatnie, czwarte miejsce w grupie[38]. Sezon letni zakończyli na drugim miejscu, w fazie pucharowej ulegli UCAM Esports Club[39].

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Counter-Strike: Global Offensive[edytuj | edytuj kod]

Historia[edytuj | edytuj kod]

11 września 2015 G2 Esports przejęło skład Team Kinguin. Zajęli oni 3–4. miejsce na DreamHack Open: Cluj-Napoca 2015[59]. W styczniu 2016 drużyna ponownie została przejęta, tym razem przez FaZe Clan[60]. 1 lutego 2016 G2 utworzyło francuskojęzyczną drużynę, składająca się z byłych graczy Titan[61]. 9 kwietnia, po zajęciu 9–10 miejsca na MLG Major Championship: Columbus, że w drużynie zamiast Kévina „Ex6TenZ” Droolans pojawi się Alexandre „bodyy” Pianaro[62]. G2 skończyło trzeci sezon ESL Pro League na drugim miejscu, przegrywając w finale 2–3 z Luminosity Gaming. Niedługo później zrewanżowali się, pokonując Luminosity w finałach pierwszego sezonu Esports Championship Series[63]. 3 lutego 2017 trzech graczy z Team EnVyUs, Kenny „kennyS” Schrub, Dan „apEX” Madesclaire oraz Nathan „NBK” Schmitt, dołączyło do G2 Esports. Utworzyli oni francuską drużynę French Super Team[64]. Gracze, których zastąpiono to Adil „ScreaM” Benrlitom i Cédric “RpK” Guipouy, którzy dołączyli do Team EnVyUs oraz Edouard “SmithZz” Dubourdeaux, który został trenerem G2.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

 • 2. miejsce na Intel Extreme Masters Katowice 2022
 • 2. miejsce na Intel Extreme Masters XIV – World Championship 2020[65]
 • 1. miejsce na Champions Cup Finals 2019[66]
 • 2. miejsce na cs_summit 5[67]
 • 3–4. miejsce na ESL One: New York 2019[68]
 • 1. miejsce na Good Game League 2019[69]
 • 2. miejsce na ESL Pro League Season 9 – Finals[70]
 • 3. miejsce na World Electronic Sports Games 2018[71]
 • 1. miejsce na DreamHack Open Tours 2017[72]
 • 1. miejsce na ESL Pro League Season 5[73]
 • 1. miejsce na DreamHack Masters Malmö 2017[74]
 • 3. miejsce na EPICENTER 2017[75]
 • 5. miejsce na BLAST Pro Series Copenhagen 2017

Rocket League[edytuj | edytuj kod]

Historia[edytuj | edytuj kod]

7 września 2016 G2 Esports przejęło iBUYPOWER Cosmic, drużynę, która zwyciężyła w RLCS Season One World Champions[76].

22 lutego 2017 Lachinio oraz 0verZer0 odeszli z drużyny, a na ich miejsce sprowadzono Rizzo i Jknapsa.

Drużyna nie pojawiła się w 3 sezonie RLCS, a następnie wygrała ELEAGUE Cup 2017 oraz zdobyła 2. miejsce na Dreamhack Leipzig 2018[77].

G2 zajęło 7-8. miejsce w 5 sezonie RLCS oraz 9-10. miejsce w sezonie 6.

7 stycznia 2019, drużyna zmieniła kapitana, na miejscu Kronovi pojawił się Chicago z Evil Geniuses[78].

Rainbow Six Siege[edytuj | edytuj kod]

Historia[edytuj | edytuj kod]

Kilka dni przed wystartowaniem fazy grupowej Six Major Paris G2 Esports oznajmiło, że przejmuje cały skład PENTA Sports, 5 graczy oraz 2 trenerów. Drużyna szybko udowodniła, że to była dobra decyzja, ponieważ od razu wygrała Six Major Paris, zarabiając przy tym 150 000$[79].

17 lutego 2019 Zespół wygrał również Six Invitational, pokonując Team Empire 3-0[80].

Call of Duty[edytuj | edytuj kod]

25 października 2018 G2 Esports ogłosiło utworzenie drużyny Call of Duty: Black Ops 4[81].

18 kwietnia 2019 G2 Esports zrezygnowało z Call of Duty: Black Ops 4.

Apex Legends[edytuj | edytuj kod]

2 września 2019 G2 Esports ogłosiło utworzenie drużyny Apex Legends[82].

14 kwietnia 2020 G2 Esports ogłosiło że rezygnuje z sekcji Apex Legends[83].

Valorant[edytuj | edytuj kod]

Historia[edytuj | edytuj kod]

16 czerwca 2020 G2 Esports ogłosiło pierwszego członka nowej dywizji, którym był Oscar „mixwell” Cañellas Colocho. Gracz został kapitanem drużyny G2 w grze Valorant[84]. Kilka dni później, ogłoszono kolejnych członków drużyny – Polaka Patryka „paTiTek” Fabrowskiego[85] oraz Jacoba „pyth” Mourujärvi[86]. Pełny skład drużyny ogłoszono w lipcu 2020 roku, do zespołu G2 w grze Valorant dołączył Ardis „ardiis” Svarenieks (gracz został przetransferowany z drużyny Fish123)[87] oraz David „davidp” Prins, którego wybrano po testach[88]. 18 stycznia do drużyn w miejsce David „davidp” Prins dołączył Aleksander „zeek” Zygmunt.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

2020[edytuj | edytuj kod]

 • 1. miejsce w Vitality European Open – 11 276 dolarów[89]
 • 1. miejsce w WePlay! Invitational – 25 000 dolarów[90]
 • 1. miejsce w Mandatory.gg Cup – 11 848 dolarów[91]
 • 1. miejsce w Allied Esports Odyssey – 7678 dolarów[92]
 • 1. miejsce w LVL Clash 2 – 8936 dolarów[93]
 • 1. miejsce w Blast Twitch Invitational – 29 635 dolarów[94]
 • 3-4. miejsce w First Strike Europe – 10 000 dolarów[95]

2021[edytuj | edytuj kod]

 • 1. miejsce w Red Bull Home Ground – 13 731 dolarów[96]

Gracze[edytuj | edytuj kod]

Gra Kraj Imię i nazwisko[97] Nick Rola/pozycja
Counter-Strike: Global Offensive[98] Francja François Delaunay AmaNEk rifler
Francja Audric Jug JaCkz entry fragger
Bośnia i Hercegowina Nikola Kovač Niko rifler
Serbia Nemanja Isaković nexa IGL/rifler
Bośnia i Hercegowina Nemanja Kovač huNter- flex/AWPer
Francja Damien Marcel maLeK trener
Finlandia Aleksi Virolainen Aleksib in-game leader/supportive rifler
Rosja Ilya Osipov m0NESY AWPer
Fortnite Battle Royale[99] Słowenia Kevin Batic Tohaj
Niemcy Kevin Fedjuschkin LeTsHe
League of Legends[100] Turcja Niemcy Sergen Çelik Broken Blade góra
Polska Marcin Jankowski Jankos dżungla
Dania Rasmus Winther Caps środek
Hiszpania Victor Lirola Flakked strzelec
Belgia Raphaël Crabbé Targamas wsparcie
Kanada Dylan Falco trener
Rocket League[101] Kanada Jacob Knapman JKnaps
Stany Zjednoczone Dillon Rizzo Rizzo
Stany Zjednoczone Reed Wilen Chicago
Stany Zjednoczone Jacob Suda Jahzo trener
Tom Clancy’s Rainbow Six Siege[102] Dania Niclas Mouritzen Pengu flex
Szwecja Fabian Hällsten Fabian lider
Finlandia Juhani Toivonen Kantoraketti fragger
Finlandia Aleksi Työppönen UUNO fragger
Anglia Ben McMillan CTZN fragger
Australia Jake Grannan Virtue fragger
Anglia Thomas Lee Shas[O]Udas główny trener
Niemcy Kevin Stahnke Sua trener
iRacing[103] Niemcy Arthur Kammerer Stolperstone
Stany Zjednoczone Alex McCollum
Norwegia Jarl Teien AroX
Niemcy Nils Naujoks n1lyn menedżer
Valorant[104] Hiszpania Oscar Cañellas Colocho Mixwell kapitan
Litwa Žygimantas Chmieliauskas nukkye
Szwecja Jacob Mourujärvi Pyth
Dania Auni Chahade AvovA
Hiszpania Jose Luis Aranguren Herrero koldamenta

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. G Esports Holding GmbH: Private Company Information – Bloomberg, www.bloomberg.com [dostęp 2019-07-02].
 2. MEET OUR SQUADS.. [dostęp 2020-05-03].
 3. Josh Raven: Ocelote on Gamers2 rebranding plans and how he’s building „a world class esports club”. Dot Esports, 2015-09-29. [dostęp 2020-05-03].
 4. WORLD PREMIER ESPORTS CLUB [dostęp 2020-05-03].
 5. krazyslayer187, League of Legends Pro „ocelote” Retires :: News, autor i data na podstawie archiwum, Gfinity, 18 lutego 2015 [dostęp 2019-07-03].
 6. EU LCS/2016 Season/Spring Playoffs, Leaguepedia | League of Legends Esports Wiki [dostęp 2019-07-03] (ang.).
 7. Znamy skład G2 Esports na LCS EU 2016! – Polsat Sport, www.polsatsport.pl [dostęp 2020-12-07] (pol.).
 8. Zven i Mithy odchodzą z Origen, ESPORT NOW, 18 maja 2016 [dostęp 2020-12-07].
 9. SKT T1 ponownie mistrzem Mid-Season Invitational! – League of Legends, Cybersport.pl, 22 maja 2017 [dostęp 2020-12-05] (pol.).
 10. Worlds 2017 – League of Legends, cybersport.pl [dostęp 2020-12-07] (pol.).
 11. TSM kompletuje skład na sezon 2018. Zven i Mithy oficjalnie w NA LCS! – League of Legends, Cybersport.pl, 25 listopada 2017 [dostęp 2020-12-07] (pol.).
 12. Wirtualna Polska Media, Worlds 2018: Gorzki smak klęski G2 Esports. Nie zobaczymy Polaka w finale. – WP SportoweFakty, sportowefakty.wp.pl, 27 października 2018 [dostęp 2020-12-05] (pol.).
 13. Plotki stają się faktem! Caps i Mikyx w G2, Perkz marksmanem ekipy – League of Legends, Cybersport.pl, 29 listopada 2018 [dostęp 2020-12-05] (pol.).
 14. G2 Esports destroy Origen to win 2019 LEC Spring Split finals, Dot Esports, 14 kwietnia 2019 [dostęp 2019-07-03] (ang.).
 15. G2 smash Team Liquid to become the MSI 2019 champions, Dot Esports, 19 maja 2019 [dostęp 2019-07-03] (ang.).
 16. Mike Stubbs, G2 Esports Win ‘League of Legends’ MSI 2019 Tournament, Forbes [dostęp 2019-07-03] (ang.).
 17. G2 Esports crowned LEC Summer Split champions after taking down Fnatic, Dot Esports, 8 września 2019 [dostęp 2020-02-15] (ang.).
 18. FunPlus Phoenix sweep G2 Esports to win Worlds 2019, Dot Esports, 10 listopada 2019 [dostęp 2020-02-15] (ang.).
 19. LEC 2020 Spring Split [HARMONOGRAM, WYNIKI, TRANSMISJA], Cybersport.pl [dostęp 2021-05-13] (pol.).
 20. Oficjalnie: MSI 2020 odwołane, Europa i Chiny wyślą więcej drużyn na Worldsy, ESPORTMANIA.PL, 23 kwietnia 2020 [dostęp 2021-05-13] (pol.).
 21. a b Finał bez Jankosa! G2 ulega DAMWON w półfinale Worlds 2020 – League of Legends, Cybersport.pl, 24 października 2020 [dostęp 2020-12-05] (pol.).
 22. Inaczej być nie mogło – Rekkles oficjalnie w G2 Esports! – League of Legends, Cybersport.pl, 20 listopada 2020 [dostęp 2020-12-05] (pol.).
 23. a b LEC 2021 Spring Split [RELACJA], Cybersport.pl [dostęp 2021-05-02] (pol.).
 24. a b Rogue vs Misfits NA ŻYWO! Stawką awans na Worlds, Cybersport.pl [dostęp 2021-08-22] (pol.).
 25. G2 nie zagra na Worlds! Fnatic odziera zespół Jankosa z marzeń, Cybersport.pl, 22 sierpnia 2021 [dostęp 2021-08-22] (pol.).
 26. G2 Esports pożegnaj się z Rekkles, Wunder i Mikyx. Wiadomości League of Legends - recenzje wydarzeń eSportowych, statystyki, ogłoszenia, wywiady, artykuły - nmqF9WLSW, pl.egamersworld.com [dostęp 2022-01-15] (pol.).
 27. Robert Hanes, Rekkles Officially Bought out by Karmine Corp, The Game Haus, 16 listopada 2021 [dostęp 2022-01-15] (ang.).
 28. Pablo Suárez, Sources: Fnatic signing Wunder as new LEC top laner, Dot Esports, 16 listopada 2021 [dostęp 2022-01-15] (ang.).
 29. GrabbZ and Duffman join Team BDS, Gamelevate.com, 27 listopada 2021 [dostęp 2022-01-15] (ang.).
 30. G2 Esports ujawnia wyjściowa piątkę!, ESPORT NOW, 3 grudnia 2021 [dostęp 2022-01-15].
 31. Oficjalnie: Dylan Falco nowym szkoleniowcem G2 Esports, ESPORT NOW, 2 grudnia 2021 [dostęp 2022-01-15].
 32. a b G2 wraca na tron LEC! Jankos i spółka wygrywają z Rogue w finale, Cybersport.pl, 10 kwietnia 2022 [dostęp 2022-04-10] (pol.).
 33. Już nie heretycy. G2 będzie współtworzyć swoją akademię z nowym partnerem, ESPORTMANIA.PL, 3 stycznia 2020 [dostęp 2021-05-13] (pol.).
 34. G2 Arctic vs Vodafone Giants on LoL LVP SLO Spring 2020 | GosuGamers, www.gosugamers.net [dostęp 2021-05-13].
 35. G2 Arctic – Movistar Riders: 16.07.20. League of Legends, obejrzyj mecz online LVP SuperLiga Orange Season 19 – Group Stage. Transmisja, prognoza, wynik. G2 Arctic – Movistar Riders – Twitch, YouTube – Vyhgr8M-ERd, pl.egamersworld.com [dostęp 2021-05-13] (pol.).
 36. Team GamerLegion vs G2 Arctic on LoL European Masters Summer 2020 | GosuGamers, www.gosugamers.net [dostęp 2021-05-13].
 37. G2 Arctic – Cream Real Betis: 20.03.21. League of Legends, obejrzyj mecz online LVP SuperLiga Orange Season 20 – Playoffs. Transmisja, prognoza, wynik. G2 Arctic – Cream Real Betis – Twitch, YouTube – EVfuS3u14, pl.egamersworld.com [dostęp 2021-05-13] (pol.).
 38. a b Cinkrof mistrzem European Masters! KCORP lepsze od BT Excel w wielkim finale, Cybersport.pl, 2 maja 2021 [dostęp 2021-05-13] (pol.).
 39. Report: G2 Esports sign Flakked to replace Rekkles, Upcomer, 2 listopada 2021 [dostęp 2022-01-15] (ang.).
 40. G2 Esports wygrywa EU LCS Spring Split. [dostęp 2020-05-03].
 41. EU LCS: G2 Esports najlepsi w Europie!. [dostęp 2020-05-03].
 42. G2 Esports mistrzami EU LCS Spring Split!. [dostęp 2020-05-03].
 43. EU LCS: G2 Esports zostaje Mistrzem Europy po raz czwarty!. [dostęp 2020-05-03].
 44. Jarosław Piłat: Jankos mistrzem Europy! G2 triumfuje w LEC!. Cybersport.pl, 2019-04-14. [dostęp 2020-07-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-02-16)].
 45. G2 broni mistrzostwa Europy! Jankos i spółka triumfują nad Fnatic. [dostęp 2020-05-03].
 46. Absolutna dominacja i zaskoczenie. G2 Esports mistrzem LEC po raz trzeci z rzędu!. [dostęp 2020-05-03].
 47. G2 Esports czwarty raz z rzędu triumfuje w LEC!, Cybersport.pl, 6 września 2020 [dostęp 2020-09-09].
 48. Stary król wraca na tron! Fnatic miażdzy G2 w finale EU LCS!. [dostęp 2020-05-03].
 49. Jankos triumfatorem MSI! G2 z najszybszą wygraną w historii. [dostęp 2020-05-03].
 50. SKT T1 ponownie mistrzem Mid-Season Invitational!. [dostęp 2020-05-03].
 51. Jankos bez tytułu mistrza świata. FPX deklasuje G2 w finale Worlds. [dostęp 2020-05-03].
 52. Koniec przygody G2 z Worlds. Invictus Gaming pierwszym finalistą Mistrzostw Świata. [dostęp 2020-05-03].
 53. Europa pokonuje Amerykę Północną w Rift Rivals 2018!. [dostęp 2020-05-03].
 54. Sam Team Liquid nie dał rady. Europa wygrywa Rift Rivals 2019. [dostęp 2020-05-03].
 55. Season LVP SLO 2020 Summer LoL, en.game-tournaments.com [dostęp 2021-05-13] (ang.).
 56. Coverage: LVP SLO 2020 Spring LoL, en.game-tournaments.com [dostęp 2021-05-13] (ang.).
 57. Coverage: LVP SuperLiga 2021 Spring LoL, matches, prize pool, statistics, ggscore.com [dostęp 2021-05-13] (ang.).
 58. Coverage: LVP SuperLiga 2021 Summer LoL, matches, prize pool, statistics, ggscore.com [dostęp 2022-01-15] (ang.).
 59. DreamHack Open Cluj-Napoca 2015, HLTV.org [dostęp 2019-07-03] (ang.).
 60. G2's Counter-Strike team acquired by FaZe Clan, G2 Esports, 21 stycznia 2016 [dostęp 2019-07-03] [zarchiwizowane z adresu 2019-05-13] (ang.).
 61. G2.Kinguin presents new CS:GO team, G2 Esports, 1 lutego 2016 [dostęp 2019-07-03] [zarchiwizowane z adresu 2019-07-03] (ang.).
 62. G2 welcomes bodyy to CS:GO team, G2 Esports, 9 kwietnia 2016 [dostęp 2019-07-03] [zarchiwizowane z adresu 2019-07-03] (ang.).
 63. G2 beat Luminosity to win ECS S1, HLTV.org [dostęp 2019-07-03] (ang.).
 64. G2 Esports Announces New French CSGO Roster, G2 Esports, 3 lutego 2017 [dostęp 2019-07-03] [zarchiwizowane z adresu 2019-07-03] (ang.).
 65. NaVi miażdży G2 wygrywając IEM Katowice 2020!. [dostęp 2020-05-02].
 66. G2 wygrywa Champions Cup. [dostęp 2020-05-02].
 67. Virtus.pro nie podołało G2; mousesports mistrzem cs_summit 5. [dostęp 2020-05-02].
 68. Evil Geniuses wraca z przytupem – tarik i spółka wygrywają ESL One New York 2019!. [dostęp 2020-05-02].
 69. G2 Esports wygrywa finały Good Game League 2019. [dostęp 2020-05-02].
 70. EPL: Team Liquid z kolejnym pucharem; Amerykanie wygrywają dziewiąty sezon ESL Pro League!. [dostęp 2020-05-02].
 71. World Electronic Sports Games 2018. [dostęp 2020-05-02].
 72. G2 beat HR to win DreamHack Tours, HLTV.org [dostęp 2019-07-02] (ang.).
 73. G2 Esports win ESL Pro League Season 5, Fragbite.com [dostęp 2019-07-02] (ang.).
 74. G2 win DH Masters Malmö over North, Fragbite.com [dostęp 2019-07-02] (ang.).
 75. Epicenter 2017 – SK Gaming overcome Virtus.pro, Fragbite.com [dostęp 2019-07-02] (ang.).
 76. G2 Esports sign Rocket League World Champions, G2 Esports, 7 września 2016 [dostęp 2019-07-02] [zarchiwizowane z adresu 2019-07-02] (ang.).
 77. DreamHack Open Leipzig 2018 – Liquipedia Rocket League Wiki, liquipedia.net [dostęp 2019-07-02].
 78. G2 Rocket League Update: Welcome, Chicago!, G2 Esports, 7 stycznia 2019 [dostęp 2019-07-02] [zarchiwizowane z adresu 2019-04-14] (ang.).
 79. G2 Esports Win $350,000 Rainbow Six Major Paris 2018 – Final Placements, Dexerto.com [dostęp 2019-07-02] [zarchiwizowane z adresu 2019-07-02] (ang.).
 80. G2 Esports cement Rainbow Six dynasty at Six Invitational, ESPN.com, 18 lutego 2019 [dostęp 2019-07-02] (ang.).
 81. Announcing G2 Esports’ Talented Call of Duty: Black Ops 4 Squad, G2 Esports, 25 października 2018 [dostęp 2019-07-02] [zarchiwizowane z adresu 2018-10-25] (ang.).
 82. Welcoming our new Apex Legends Team!, G2 Esports, 2 września 2019 [dostęp 2019-11-03] [zarchiwizowane z adresu 2019-11-03] (ang.).
 83. from here on out. [dostęp 2020-05-02].
 84. G2 Esports Introduces Mixwell as First Valorant Player, G2 Esports, 15 czerwca 2020 [dostęp 2020-08-05] (ang.).
 85. [He carried...], Twitter [dostęp 2020-08-05] (pol.).
 86. [CS:GO Pro...], Twitter [dostęp 2020-08-05] (pol.).
 87. [Upload Complete...], Twitter [dostęp 2020-08-05] (pol.).
 88. [You didn't...], Twitter [dostęp 2020-08-05] (pol.).
 89. Vitality European Open, Liquipedia Valorant Wiki [dostęp 2020-08-05] (ang.).
 90. WePlay! Invitational, Liquipedia Valorant Wiki [dostęp 2020-08-05] (ang.).
 91. Mandatory.gg Cup, Liquipedia Valorant Wiki [dostęp 2020-08-05] (ang.).
 92. Allied Esports Odyssey, Liquipedia Valorant Wiki [dostęp 2020-08-17] (ang.).
 93. LVL Clash 2, Liquipedia Valorant Wiki [dostęp 2020-08-29] (ang.).
 94. Blast Twitch Invitational, Liquipedia Valorant Wiki [dostęp 2020-09-13] (ang.).
 95. First Strike Europe, Liquipedia VALORANT Wiki [dostęp 2021-01-31] (ang.).
 96. Red Bull Home Ground, Liquipedia VALORANT Wiki [dostęp 2021-01-31] (ang.).
 97. Players, G2 Esports [dostęp 2019-07-02] [zarchiwizowane z adresu 2019-12-19] (ang.).
 98. Our Champions in Counter-Strike: Global Offensive. [dostęp 2020-11-17].
 99. OUR CHAMPIONS IN FORTNITE. [dostęp 2020-05-02].
 100. Our Champions in League of Legends. [dostęp 2020-08-02].
 101. OUR CHAMPIONS IN ROCKET LEAGUE. [dostęp 2020-05-02].
 102. OUR CHAMPIONS IN RAINBOW SIX SIEGE. [dostęp 2020-05-02].
 103. OUR CHAMPIONS IN SIM RACING. [dostęp 2020-05-02].
 104. VALORANT, G2 Esports [dostęp 2020-08-05] (ang.).