Gaara

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Gaara
我愛羅
Debiut rozdział 35. (manga)
odcinek 20. (anime)
Seiyū Akira Ishida
Dubbing Łukasz Lewandowski
Profil
Wiek część pierwsza: 12-13
część druga: 15-16
Data urodzin 19 stycznia
Wioska Suna
Ranga część pierwsza: Genin
część druga: Kazekage
Wzrost część pierwsza: 148,1 cm
część druga: 166,1 cm
Masa ciała część pierwsza: 40,2 kg
część druga: 50,9 kg
Grupa krwi AB
Specjalne techniki Daisan no Me, Gokusamaisō, Fūton: Mugen Sajin Daitoppa, Ryūsa Bakuryū, Sabaku Kyū, Sabaku Fuyū, Sabaku Taisō, Sabaku Sōsō, Saikō Zettai Bōgyo: Shukaku no Tate, Suna Bunshin, Suna no Tate, Suna no Yoroi, Suna Shigure, Suna Shuriken, Tanuki Neiri no Jutsu
Wykonane misje
Ranga D 0
Ranga C 9
Ranga B 8
Ranga A 14
Ranga S 3
Drużyny
Poprzednie Drużyna Bakiego (Baki, Kankurō, Gaara, Temari)

Gaara (jap. 我愛羅 dosł. "Szata Zaciekłej Miłości"?) – fikcyjna postać występująca w mandze i anime Naruto. Jest znany również jako Pustynny Gaara lub Gaara z Pustyni (jap. 砂瀑の我愛羅 Sabaku no Gaara?).

Biogram[edytuj]

Postać pod wieloma względami podobna do głównego bohatera - Naruto Uzumaki. W przeciwieństwie do niego Gaara zamknął się w sobie i za sens swego istnienia przyjął zabijanie każdego, kto chciałby go skrzywdzić.

Z powodu zapieczętowanego w nim z rozkazu ojca, Czwartego Kazekage, demona (Shukaku) był unikany w dzieciństwie przez innych mieszkańców wioski. Demon ten bronił go przed wszelkimi ranami, przez co nie rozumiał, czym jest cierpienie i ból. Zagubiony Gaara został oddany pod opiekę Yashamaru - wuja, który według Gaary starał się pokazać chłopcu jak powinny wyglądać relacje międzyludzkie, jednak wprawdzie Yashamaru chciał zabić chłopca i atakując go nocą sam poniósł śmierć.

Swój światopogląd manifestuje kanji(jap. ai?) na swoim czole oznaczającym miłość.

Jako nastolatek zostaje przydzielony do drużyny z rodzeństwem: Temari i Kankurō. Brał udział w ataku na Konohę. Wspiera drużynę Shikamaru w misji sprowadzenia Sasuke do Konohy. Ratuje Lee Rocka przed Kimimaro Kaguyą.

W Naruto Shippūden Gaara staje się przywódcą wioski Suna. Zostaje uprowadzony przez Akatsuki. Akatsuki wyciągają z niego demona co kończy się jego śmiercią. Do życia przywraca go Chiyo wraz z pomocą Naruto.