Gaara

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Gaara
我愛羅
część pierwsza: Genin
część druga: Kazekage
Postać z Naruto
Ilustracja
Pierwsze wystąpienie

rozdział 35. (manga)
odcinek 20. (anime)

Dubbing

Akira Ishida
Łukasz Lewandowski

Dane biograficzne
Pochodzenie

Suna

Data urodzenia

19 stycznia

Inne informacje
Wiek

część pierwsza: 12-13
część druga: 15-16

Wzrost

część pierwsza: 148,1 cm
część druga: 166,1 cm

Masa

część pierwsza: 40,2 kg
część druga: 50,9 kg

Gaara (jap. 我愛羅 dosł. „Szata Zaciekłej Miłości”) – fikcyjna postać występująca w mandze i anime Naruto. Jest znany również jako Pustynny Gaara lub Gaara z Pustyni (jap. 砂瀑の我愛羅 Sabaku no Gaara).

Biogram[edytuj | edytuj kod]

Postać pod wieloma względami podobna do głównego bohatera – Naruto Uzumaki. W przeciwieństwie do niego Gaara zamknął się w sobie i za sens swojego istnienia przyjął zabijanie każdego, kto chciałby go skrzywdzić.

Z powodu zapieczętowanego w nim z rozkazu ojca, Czwartego Kazekage, demona (Shukaku) był unikany w dzieciństwie przez innych mieszkańców wioski. Demon ten bronił go przed wszelkimi ranami, przez co nie rozumiał, czym jest cierpienie i ból. Zagubiony Gaara został oddany pod opiekę Yashamaru – wuja, który według Gaary starał się pokazać chłopcu jak powinny wyglądać relacje międzyludzkie, jednak wprawdzie Yashamaru chciał zabić chłopca i atakując go nocą sam poniósł śmierć.

Swój światopogląd manifestuje kanji (jap. ai) na swoim czole oznaczającym miłość.

Jako nastolatek zostaje przydzielony do drużyny z rodzeństwem: Temari i Kankurō. Brał udział w ataku na Konohę. Wspiera drużynę Shikamaru w misji sprowadzenia Sasuke do Konohy. Ratuje Lee Rocka przed Kimimaro Kaguyą.

W Naruto Shippūden Gaara staje się przywódcą wioski Suna. Zostaje uprowadzony przez Akatsuki. Akatsuki wyciągają z niego demona, co kończy się jego śmiercią. Do życia przywraca go Chiyo wraz z pomocą Naruto, jednak sama przypłaca to własnym życiem.