Gabrielle Solis

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Gabrielle Marquez
Gabrielle Lang
Gabrielle Solis
Postać z Gotowe na wszystko
Ilustracja
Eva Longoria
Pierwsze wystąpienie 1.01 "Pilot"
Ostatnie wystąpienie 8.23 "Finishing The Hat"
Grany przez Eva Longoria
Liczba odcinków 180
Dane biograficzne
Rodzina Lucia Marquez (matka)
Pan Marquez (ojciec – nie żyje)[1]
Pan Marquez (brat)[2]
Pani Marquez (siostra)[2]
Lily (babcia – matka Lucii)[3]
Maria (siostra matki)[4]
Rosie (ciotka)[5]
małżeństwo: Victor Lang (drugi mąż – nie żyje; 2007)
Carlos Solis (mąż; 2003 – 2006 i od 2008)
dzieci: Syn lub córka z Carlosem/Johnem (poronienie)[6]
Lily Collins – Helm (adoptowana córka – odebrana im)
Juanita Solis (prawna córka)
Celia Solis (córka z Carlosem)
Grace Sanchez (córka z Carlosem)
spowinowaceni: Alejandro Perez (ojczym – nie żyje)
Juanita "Mama" Solis (teściowa – nie żyje)
Diego Solis (teść – nie żyje)[7]
Milton Lang (były teść)
Pan Solis (wujek – nie żyje)
Pan Solis (kuzyn; ojciec Any)
Ana Solis (kuzynka II stopnia)
Bezimienny kuzyn z Tuscon[8]
Connie Solis (ciotka)
Inne informacje
Wiek 27 (w momencie pierwszego ślubu z Carlosem)
28 – 29 (sezon 1)
29 – 30 (sezon 2)
31 (sezon 3)
31 – 32 (sezon 4)
37 – 38 (sezon 5)
38 – 39 (sezon 6)
39 – 40 (sezon 7)
40 – 41 (sezon 8)
42 (w momencie wyprowadzenia się z uliczki)
Zajęcie Gospodyni domowa
Była modelka
Była asystentka make-up
Była hostessa w centrum handlowym
Była pierwsza dama Fairview
Stylistka w programie TV "Garderoba Gabrielle"

Gabrielle Marquez[9] Lang Solis – postać fikcyjna, główna bohaterka serialu Gotowe na wszystko. Grała ją Eva Longoria.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Byłaś koszmarem. (...) królową wszystkich jędz. Obrażałaś fotografów i agentów, dlatego zniszczyłaś swoją karierę. Kazałem Ci przyjąć pierścionek. Wiedziałem, że to twój koniec, tak samo jak ty. Inaczej byś nie odeszła.

— Luke Rayfield do Gabi (odc. 6x17)

Gabrielle Solis przyniosła paellę. Od czasu kiedy była modelką w Nowym Jorku, nabrała apetytu na ostre potrawy... i bogatych mężczyzn. Carlos, biznesmen, oświadczył jej się na trzeciej randce. Gabrielle była wzruszona na widok łez w jego oczach, ale okazało się, że zawsze tak było, kiedy przeprowadził transakcję. Gabrielle lubiła gorącą paellę. Jej związek z mężem był znacznie chłodniejszy.

Mary Alice Young (odc. 1x01)

Powinnam wiedzieć, jaka ona jest nieszczęśliwa. Ale nie widziałam. Ujrzałam tylko jej ubrania z Paryża, platynową biżuterię i nowy diamentowy zegarek. Gdybym spojrzała bliżej, zobaczyłabym, jak Gabrielle tonie, szukając w desperacji życiowej tratwy ratunkowej. Na szczęście dla niej znalazła ją.

— Mary Alice Young (odc. 1x02)

Gabrielle liczyła po raz kolejny na swój genialny pomysł. Na pierwszy wpadła, mając 15 lat, kiedy ojczym złożył jej nocną wizytę – następnego dnia kupiła bilet do Nowego Jorku. Pięć lat później znów ją olśniło i uwiodła znanego fotografa... tydzień później została modelką. To jej podsunęło kolejny, genialny pomysł. Wyszła za Carlosa Solisa, rzuciła wybieg i zamieszkała na przedmieściu. Ostatni pomysł to dzieło nudy, zaczęła romansować z młodym ogrodnikiem... romans przerwał tragiczny wypadek.

— Mary Alice Young (odc. 1x09)

Pomagać innym też nie lubię, a jednak to robię.

— Gabrielle do Verna, swojego stylisty (odc. 3x09)

Gabrielle Solis nie tolerowała tylko jednej rzeczy: rywalki. Niezależnie od tego czy chodziła na dwóch, czy na czterech nogach. Kiedy Gabrielle rano wślizgnęła się do sypialni, zdecydowała: suka musi odejść.

Mary Alice Young (odc. 4x13)

Zostałabym się przywitać, ale nie zniosę wysłuchiwania i smutnego potakiwania.

— Gabi do Bree (odc. 8x04)

Historia[edytuj | edytuj kod]

Przed sezonem[edytuj | edytuj kod]

Gabrielle Marquez[9] urodziła się w Guadalajarze (Meksyk)[10] w 1976 roku[11]. Została wychowana w miejscowości Las Colinas w Teksasie[12]. Ojciec dziewczynki zmarł na raka, gdy jego córka miała 5 lat[1].

Alejandro, nowy mąż Lucii i ojczym Gabi, zgwałcił ją w 1991 roku, gdy miała 15 lat. Następnego dnia opuściła swój dom[13]. W wieku 19 lat (1995 rok) Gabi skorygowała sobie krzywą przegrodę nosową u doktora Brotski. Jej nos stał się wreszcie idealny i pasował do reszty ciała[14].

Rok później uwiodła słynnego fotografa i tak wkroczyła do świata modelek[13]. Osiągnęła wielki sukces w branży, ale była osobą, z którą trudno się współpracowało[15]. Gdy jej kariera zaczęła chylić się ku upadkowi[16], poznała Carlosa Solis. Spojrzała jednak na niego dopiero na szóstym pokazie mody[17] Oświadczył się jej na trzeciej randce a ona go przyjęła[18], bo chciał, by jej śmiech towarzyszył mu przez resztę życia[19]. Zanim doszło do ślubu, Gabrielle została zmuszona przez matkę jej narzeczonego do podpisania intercyzy[20].

Już jako małżeństwo, Solisowie sprowadzili się do Fairview w 2003 roku[21]. Mając dość rozpakowywania pudeł do przeprowadzek, zaprzyjaźniła się z 9−letnim Eddim Orlofsky. Tą relację wykrył w dosyć krępujących okolicznościach jej mąż, i zakazał spotykania się jego dorosłej żony z tym dzieckiem bo byłoby to co najmniej dziwne[22]. Gabi nadal czuła się samotna, bo Carlos stale wyjeżdżał. Dopiero dzięki Eli Scruggsowi, spotkane wcześniej kobiety, czyli Mary Alice Young, Bree Van De Kamp, Susan Mayer i Lynette Scavo przyjęły ją do swojego grona jako przyjaciółkę[21][23]. Kilka miesięcy później, w 2004 roku, samotna Gabrielle nawiązała romans z Johnem Rowlandem[24].

Sezon 1[edytuj | edytuj kod]

Na pogrzeb Mary Alice Young Gabrielle przyniosła pikantną paellę. Niestety jej małżeństwo było znacznie chłodniejsze. Kłóciła się z Carlosem i do tego od kilku miesięcy miała romans z przystojnym, niepełnoletnim jeszcze, ogrodnikiem Johnem Rowlandem. W cały romans zostało wciągniętych kilka osób, jak sąsiadka Solisów Ashley Bukowski, matka Carlosa Juanita "Mama" Solis, kolega Johna Justin, matka Johna Helen Rowland i służąca Gabi Yao Lin.

Romans zakończył się po wypadku matki Carlosa. Mimo to, jeszcze kilka razy miała się z nim spotkać. Gdy wyprowadził się do akademika i chciał rozpocząć pracę bez rozpoczęcia studiów, przekonała go do powrotu do rodzinnego domu zrywając z nim. Poszła do łóżka z Johnem, gdy Carlos ją skrzywdził, zmuszając do podpisu umowy post-małżeńskiej.

Tymczasem Carlos był bardzo szczodrym ale i zazdrosnym mężem. Pobił nawet homoseksualnego Jonathana Lisco, ponieważ podejrzewał go o romans z jego żoną. Przeżywał stres pracując ze wspólnikiem w firmie, Tanaką. W końcu ten go wrobił w pracę niewolniczą Laotańczyków i został aresztowany a konta Solisów zablokowano.

Gabi musiała iść do pracy i kontynuować ją, mimo że Carlosa wypuścili na warunkach aresztu domowego. Chciał też dziecka, więc zmienił jej tabletki antykoncepcyjne na zwykłe. Gabi zmusiła go jednak do tego by poszedł do więzienia, przy okazji pogrzebu swej teściowej, Juanity. Mogła wtedy korzystać z odblokowanych kont bankowych. Carlos, w zamian, zmusił fizycznie Gabi do podpisania umowy post-małżeńskiej. Podarł ją, gdy Gabi przekonała go, że nigdy nie będzie sama, ponieważ jest ładna, a takie kobiety są zawsze otoczone niekiedy bogatymi mężczyznami.

Wkrótce odkryła, że jest w ciąży i Carlos powiedział, że to była sprawa jego ś.p. matki. Z listu z apteki, dowiedziała się, że Carlos kłamał i wyjechała z domu, rzucając do niego, że dziecko może być nie jego. Carlos "pożyczył" samochód Edie i, łamiąc zasadę aresztu, wyśledził ją. Udała się do domu Justina. Ten był w szlafroku i tylko objął Gabi, ale Carlos myślał, że Gabi miała z nim romans.

Pobił Justina i przy policjantach dopiero dowiedział się, że Justin też jest gejem. W areszcie, Carlos powiedział, do żony, że sprowokowała go do tego, ponieważ udawała, że miała romans. Tę wersje chcieli przedstawić w sądzie ale Gabi, mając przed oczami niedogodności macierzyństwa, przystała na to. Wszystko szło gładko, dopóki John pojawił się na sali i szepnął Carlosowi, że romansował z Gabrielle. Carlos rzucił się na niego, ale po drodze był Justin, więc zatrzymano Solisa.

Sezon 2[edytuj | edytuj kod]

Gabi została też zaproszona na pogrzeb męża Bree Van De Kamp, Rexa a po nim dowiedziała się całej prawdy o Mary Alice Young, swej zmarłej przyjaciółce.

W życiu osobistym, po powrocie z sądu, Gabi wyrzuciła Johna ze swego domu, ponieważ chciał z nią zamieszkać. Była zła bo wyjawił całą prawdę jej małżonkowi. Odwiedziła Carlosa w więzieniu, ale pokłócili się o jej romans i jego przekręt z jej ciążą. W końcu pogodzili się, gdy Gabi odkryła, że John wcale jej nie kochał, ponieważ od razu zaczął romansować z 40-letnią Joan. Rozpłakała się przy mężu, dzięki czemu uzyskała wybaczenie i zaakceptowała ciążę. Pogodzeni, załatwili sobie nawet wizyty małżeńskie w więzieniu, dzięki adwokatowi Davidowi Bradleyowi. Został on wynajęty przez Gabi. Mimo że David próbował przespać się z Gabi i Carlos był zazdrosny, do niczego nie doszło. Gabi nadal była samotna w domu. Zdecydowała się przyjąć stare koleżanki - modelki. Założyła bardzo ciasną suknie by ukryć ciążę. Modelki to odkryły i spotkanie udało się, ale Gabi zrozumiała, że jej prawdziwymi przyjaciółkami były i są te z Wisteria Lane. Wróciła do domu i przestraszyła się Caleba, którego twarzy nie widziała. Spadła ze schodów a Caleb wyszedł. Tym msmaym straciła dziecko. Carlos silnie to przeżył w więzieniu, ale Gabi zdawała się być niewzruszona. Szybko jednak Hector Ramos (Danny Trejo) uświadomił jej, że strata dziecka jest strasznym bólem. Pomógł też jej się z nim uporać.

Niedługo potem Carlos został wypuszczony z więzienia, dzięki wstawiennictwu Kościoła Katolickiego a zwłaszcza siostry Mary Bernard. Obie panie od razu zaczęły się ze sobą pojedynkować. W końcu Gabi wysłała siostrę na Alaskę. Sama zrozumiała, że chce dziecka i będzie ono jednym z niewielu zabezpieczeń przed utratą Carlosa. Krótko potem Gabi przyjęła pod swój dach Xiao Mei jako nową pokojówkę a następnie przyjechała do niej matka, Lucia Marquez. Na jaw wyszły stare żale i bóle, które Carlos wkrótce zrozumiał. Gabi i Carlos odrzucili ofertę Lucii by była ich surogatką. Poszli do państwowej kliniki adopcyjnej, ale tam pracowała pamiętliwa Helen Rowland. Skierowali się więc do prywatnej agencji, gdzie Eugene Beale znalazł im, po wielu trudach, piękną striptizerkę Libby Collins, bedaca w trzecim trymestrze ciąży. Była ona zdecydowana oddać dziecko. Gdy już wszystko było załatwione, nic z tego nie wyszło a mała Lily została im odebrana. Praktycznie nazajutrz Gabi dowiedziała się, że Xiao-Mei ma być deportowana do Chin. Było za późno a Solisowie potrzebowali dziecka, więc wpadli na pomysł, by to pokojówka została ich surogatką. Zgodziła się a zapłodnienie się udało. Carlos zaczął przedkładać potrzeby Xio-Mei nad swej żony i Gabi zaczęła coś podejrzewać. Dzięki krótkofalówce, dowiedziała się, że Carlos ma romans z pokojówką. Wyrzuciła go z domu i zaczęła ostro traktować Xiao-Mei.

Sezon 3[edytuj | edytuj kod]

Gabrielle zatrudniła adwokata i rozpoczęła proces rozwodowy. Ex-kochanka Carlosa nadal pracowała jako służba w domu Gabi do czasu porodu dziecka, które biologicznie nie było ich a skąd Carlos się wyprowadził.

Mija 6 miesięcy od ostatnich wydarzeń 2 sezonu.
W międzyczasie wojna Solisów nabierała tempa. Ona urządziła wyprzedaż rzeczy Carlosa a on wprowadził się do niej ponownie, bo adwokat mówił, że miał pełne prawo, skoro ma płacić wysokie alimenty. Niestety wkrótce potem musiał się włamać do domu, gdyż Gabi zmieniła zamki. Policjanci szybko przyjechali, ale gdy usłyszeli co Gabi zrobiła, właśnie ją aresztowali. Gdy Carlos ją odwoził, wyznała, że go nie kocha i, że przespała się z Johnem. Carlos wyrzucił ją z auta pośrodku pustynnej drogi. Gdy wróciła do domu, Gabi myślała, że mąż chce ją uwieść, ale szybko znalazła w wannie Trishelle (Evelina Oboza). Gabi za to poszła z Philem Lopezem (Marco Sanchez) nad basen za domem i "seks" który udawała by odrzucić od siebie Carlosa. Przez samochody, Solis domyślił się wszystkiego i nazajutrz znalazł on w swym łóżku Gabi z innym mężczyzną, kompletnie nagich. Carlos użył podstępu i podczas spotkania adwokatów dzielących majątek, zrezygnował z wszystkiego. Wysłał do domu paczkę, z której Gabi dowiedziała się, że Carlos otrzymał pracę dzięki której będzie zarabiał 2 000 000 dolarów rocznie. Otrzymała by pieniądze tylko wtedy, gdyby rozwodu nie było. Uwiodła Carlosa i nazajutrz zaproponowała by zapomnieli o rozwodzie. Carlos wyśmiał ją, bo wszystko sam obmyślił. Nazwał Gabi "dziwką" a ta wypchnęła go przez okno. Wrócił do domu o własnych siłach. Podczas ostatniej rozprawy rozwodowej, Carlos odtworzył cały, nagrany przez niego na dyktafon, stosunek jaki odbyli. Sędzia orzekł, że Gabi dostanie dom bez alimentów i wyposażenia, które przyznano Carlosowi. W domu, Gabi i Carlos zdemolowali całe wnętrze budynku w akcie zemsty, jednakże pod wrażeniem zabrania zakładników w supermarkecie przez Carolyn Bigsby, pogodzili się.

Gabi, już po rozwodzie, przyjęła panieńskie nazwisko "Marquez" i próbowała też powrócić do modelingu. Niestety nic z tego nie wyszło, ponieważ wystarczyło trzy i pół roku małżeństwa z Carlosem by każdy zapomniał o Gabi - modelce. Sam Carlos zdążył wprowadzić się do domu Mike'a Delfino. Tymczasem Vern zaproponował Gabi prowadzenie kursu dla 10-letnich modelek. Zgodziła się i sprawiło jej to mnóstwo przyjemności, mimo że popełniła nieświadomie kilka gaf.

Po jednym ze spotkań poznała przystojnego wdowca, Billa Pearce'a. Po jakimś czasie to on zerwał z nią.

Po drodze Zach Young robił jej umizgi, ale Gabi nie chciała go pokochać, więc też kontakty między nimi uległy przerwaniu.

W końcu Gabi spotkała Victora Langa. Na początku grali ze sobą w kotka i myszkę, ale Victor w końcu wyznał jej miłość. Gabi nie chciała się zaręczyć, ale wskutek przykrego incydentu, jaki sama wywołała, ogłosiła swe zaręczyny w telewizji. Dzięki niej, Victor wygrał wybory na burmistrza i się pobrali. Gabrielle przyjęła nazwisko męża. Podczas wesela podsłuchała, że małżeństwo to zostało zawarte z przyczyn politycznych. Victor chciał zostać gubernatorem stanu a by to osiągnąć, musiał pozyskać największy stanowy elektorat należący do latynosów.

Carlos w tym czasie związał się z Edie. Gabi i panna Britt domyślały się, że Carlos wciąż kochał byłą żonę. Edie namówiła chłopaka, po wizycie jej syna Traversa, że chce mu dać dziecko. Sama brała tabletki antykoncepcyjne. Carlos przez przypadek odkrył to w dniu ślubu Gabi i Victora, na który został zaproszony wraz z Edie. Gabi po wysłuchaniu żalu Carlosa, namiętnie go pocałowała.

Sezon 4[edytuj | edytuj kod]

Gabi postanowiła nawiązać romans z Carlosem i uciec z nim gdy się ściemni. Carlos niestety zawiódł, ponieważ Edie "powiesiła się", by go zatrzymać. Carlos nie wiedział, że to był tylko podstęp. Musieli razem odwołać swój plan.

Mija miesiąc od ostatnich wydarzeń 3 sezonu.
Edie przyjechała na Wisteria Lane po pobycie w szpitalu. Gdy Carlos wyszedł na kolejne spotkanie miłosne z byłą żoną, jego aktualna dziewczyna znalazła wyciąg z tajnego konta na Kajmanach, opiewającego na 10 000 000 dolarów. Musiał się zatem zgodzić na zaręczyny z nią, bo inaczej wydała by go urzędowi skarbowemu. Sprawę z kontem powierzył natomiast Alowi Kaminsky. Przy okazji Edie powiedziała aktualnemu mężowi Gabi, że miała ona romans z Johnem. Tym samym pani Lang przekonała się, że mąż kocha ją mniej niż Carlos. Edie w międzyczasie zaraziła się wszami łonowymi, od niejakiej Minzy Porter. Carlos sypiał z Edie, dlatego przeniósł tę dolegliwość na Gabrielle, z którą miał romans. Gabrielle sypiała też z Victorem, by niczego nie podejrzewał, więc on też się zaraził. Cała czwórka musiała używać tego samego szamponu, pachnącego jak przypalona lukrecja. Tak Edie domyśliła się, że Carlos i Gabi mają romans. Tymczasem byli małżonkowie chcieli zakończyć romans po tym, jak Gabi spotkała Johna i tym razem Carlos musiał się ukrywać, tak jak Rowland kiedyś. Było już za późno, ponieważ Edie zdobyła zdjęcie pożegnalnie całujących się kochanków. Niezależnie od siebie, Carlos zerwał z Edie a Gabi chciała opuścić męża. Jej teść, Milton Lang, skutecznie ją od tego odwiódł a Edie doniosła do urzędu skarbowego na Carlosa. Al Kaminsky, o czym Edie nie wiedziała, zdążył już przelać pieniądze i skasować konto. Tymczasem Solis powiedział Gabi, o swoich milionach dolarów, nieco uszczuplonych by zachować tajność. Była wściekła, ponieważ miał te pieniądze od czasu gdy byli małżeństwem. Zerwała z nim i chciała wyjechać, ale Victor ją przekonał by została. Gabrielle od samego początku była niewierną żoną, ale Victor o niczym nie wiedział. Było tak dopóki Edie Britt, porzucona przez Carlosa, powiedziała mu prawdę, przedstawiając też niezbity dowód w postaci zdjęcia. Victor zabrał Gabi na swój jacht by z nią porozmawiać o wspólnej przyszłości. Ona, myśląc, że chce ją zabić, dwa razy wypchnęła go do wody. Burmistrz przeżył i zaplanował zemstę. Podczas tornada chciał zabić Carlosa, ale zginął, przebity sztachetą od płota. W tym samym czasie Gabi i Edie zdążyły się pogodzić. Carlos natomiast oślepnął, uderzony nieznanym obiektem w okolicach oczu, ale mógł być razem z byłą żoną. Gabi straciła, przez kłótnię z Edie, dokumenty umożliwiające dostęp do konta na Kajmanach oraz cały, wielomilionowy, spadek po zmarłym mężu, przepisany na byłego już teścia. Tymczasem Edie dowiedziała się od pielęgniarki o ślepocie Carlosa.

Gabrielle Lang, za pośrednictwem księdza Crowley, ponownie związała się węzłem małżeńskim z Carlosem Solis i powtórnie przyjęła nazwisko męża. Ten ją okłamał, że nie będzie widział ale tylko przez trzy/cztery miesiące. Edie przekazała zasłyszane od pielęgniarki informacje do nowej/starej żony Carlosa. Gabi była wściekła ale powiedziała mężowi, że go kocha i z nim zostanie aż do śmierci. Wkrótce zaczęła ona wykorzystywać Solisa do znajdowania miejsc parkingowych dla inwalidów. Do tego doszedł chwilowy problem z psem przewodnikiem Roxy.

Małżeństwo było tak spłukane finansowo, że zostało zmuszone do znalezienia współlokatorki. Stała się nią Ellie Leonard. Była handlarzem narkotyków i zgromadziła dużo pieniędzy. Solisowie je znaleźli a krótko potem Ellie zmarła. Gabi przyczyniła się do wyjazdu Edie z Wisteria Lane, ale pomogła też Katherine Mayfair. Zeznała, że Wayne Davis, jej były mąż, był nienormalny i ją bił. Uśmierciła go w obronie własnej.

Pięcioletni przeskok[edytuj | edytuj kod]

Gabrielle zaniedbała się, przytyła i ścięła włosy. Jednakże otrzymała od życia 4-letnią Juanitę i 3-letnią Celię jako córki. Odziedziczyły po matce temperament i skłonność do tycia po ojcu. Nie zostało to pokazane, ale Gabi nadal była żoną niewidomego Carlosa, pracującego od pięciu lat jako masażysta w klubie dla zamożnych mieszkańców Fairview.

Sezon 5[edytuj | edytuj kod]

Poziom życia całej rodziny Solis dramatycznie spadł. Z dwójki bogaczy, stali się uboższymi mieszkańcami Wisteria Lane. Do tego mieli dwie córeczki, które były "puszyste". Gabi szybko zaczęła się frustrować, ponieważ chciała je odchudzić by sąsiadki o niej nie plotkowały. Nie zaproszono tez jej na przyjęcie u Michelle Downing (Jodi Carlisle). Wprosiła się, ale szybko ich wyrzucono. Gabi musiała też interweniować w sprawie zatargu między dzieckiem Susan, Maynardem Jamesem Delfino, zwanym "M.J." a jej córką, Juanitą. Pobiła się nawet z Susan, ale wieczorem się pogodziły. Po za tym, musiała sprzedać swego Astona Martina i kupić stary samochód Andrew Van De Kampa. Gabi, razem z mężem, odkryła "seks na niewidomego", umożliwiający doznawanie przyjemności innymi zmysłami. Niestety pierwszy taki incydent przerwała im nieświadoma Juanita i jej rodzice mieli potem mały problem z innymi rodzicami.

W związku z pracą Carlosa, Solisowie zaczęli mieć kontakt z bogatą wdową, Virginią Hildebrand. Niestety, ta spragniona ciepła kobieta okazała się zbyt zaborcza dla Gabi i małżonkowie zerwali z nią kontakty. Było to podczas koncertu w klubie "biały koń", który uległ spaleniu. Carlos dostał się do szpitala i lekarze wykryli małą kość uciskającą nerw wzrokowy. Jej usunięcie oznaczało ogromny wzrost szans na odzyskanie wzroku u Carlosa. Gabi była zachwycona, ponieważ operacja miała się odbyć za miesiąc, ale zasmuciła się, ponieważ nie była już tak piękna. Zmieniła dietę, usiłowała wymusić na córkach by też jadły zdrowo. Żaliła się nawet Susan i Edie, która już od pół roku ponownie mieszkała na uliczce. Carlos powiedział jej, że to nie jej ciało kocha a duszę i charakter. Gabi wydała przyjęcie na cześć Carlosa. Wyszło na jaw, że posprzedawała kilka rzeczy by ratować dach nad głową, w tym piłkę baseballową męża z autografem. Odzyskała ją, ale gdy Carlos zobaczył na własne zdrowe oczy, że sprzedała też własne kreacje, wymienił piłkę na elegancką suknie dla swej bohaterki.

Wkrótce Gabi spotkała małżeństwo Bradleya i Marii Scott. On był dawnym znajomym Carlosa i szefem dużej firmy. Carlos zrezygnował z bycia masażystą i, dzięki żonie, przyjął pracę u Bradleya. Wkrótce koligacje między Scottami a Solisami zbyt mocno się zacieśniły. Skończyło się to śmiercią przełożonego Carlosa, zamknięciem w więzieniu Marii i awansem Carlosa na miejsce Bradleya, prezesa firmy. Krótko przedtem Gabi, także dzięki Edie, odzyskała swą dawną figurą.

Carlos chciał się dobrze wywiązywać z zadania. Zatrudnił na swoje dawne miejsce pracy swą byłą dziewczynę z czasów po rozwodzie z Gabi, Lucy Blackburn. Gabi wkręciła szybko Lynette Scavo, swą przyjaciółkę, do firmy męża aby go szpiegowała. Na szczęście dla Gabi, wkrótce potem Lucy odeszła z firmy.

Śmierć Edie, która jak się okazało, bardzo pomogła uwierzyć Gabi w swoją urodę, zmusiła Gabi do udania się do jej syna Traversa. Ten nie przyjął prochów matki, dlatego wskutek pomysłu Karen, Gabi rozsypała swoją część prochów sąsiadki pod różami, przy ganku.

Gabi zaczęła się udzielać w kółku ogrodniczym. Dzięki niej panie przestały dbać o ogródki tylko spotykały się z udziałem drinków i alkoholu. Na jednej z nich widziała Toma, męża Lynette z miejscową kobietą lekkich obyczajów, Patty Rizzo (Sarah Knowlton). Gabi martwiła się, że Tom może zdradzić swą żonę, ale sama nie wiedziała, że Carlos widział nagą Lynette. Pary powiedziały sobie o tym podczas kolacji, ale potem wszystko sobie wyjaśniły.

Juanita poszła do szkoły w makijażu, ponieważ wszyscy nie wierzyli, że nie jest córką pięknej matki. Gabi poszła bez makijażu na spotkanie z okazji przyznania Carlosowi tytułu biznesmena roku. Mimo że w końcu nałożyła make up do zdjęcia i Juanita była zawiedziona, obie doszły do porozumienia. Rodzina Solis razem pojechała na spotkanie rodzinne do żony wujka Carlosa, cioci Connie Solis. Oświadczyła ona, że umiera i poprosiła którąś z rodzin o zaopiekowanie się jej nastoletnia krewną, Aną Solis. Carlos i niechętna Gabi zgodzili się. Już pierwszego dnia doszło do starcia między paniami, ponieważ Ana okazała się być tak samo temperamentna jak Gabi.

Sezon 6[edytuj | edytuj kod]

Gabi, jak podejrzewała, zaczęła mieć problemy z zachowaniem Any Solis oraz edukacją córki, Juanity. W trakcie załatwiania jej miejsca w szkole katolickiej, Gabi odkryła, że Lynette jest w zaawansowanej ciąży. Sąsiadka nic nie mówiła, bo nie chciała stracić pracy a Gabi, obraziła się ponieważ Lynette jej nie zaufała. Lynette sama powiedziała Carlosowi w jakim jest stanie i, w ramach małej zemsty, zdegradował ją z biura do małego schowka na szczotki. Gabi to zauważyła i zrobiło jej się żal Lynette. Podczas gdy poszła do niej z przeprosinami, Lynette zdążyła załatwić sobie adwokata, który pozwał firmę Carlosa o złe traktowanie ciężarnej. Lynette próbowała go powstrzymać, ale nie zdążyła a Gabi wypowiedziała jej wojnę. Carlos zlecił Lynette wykonanie, na następny dzień rano, bilansu firmy z roku poprzedniego i Lynn miała to uporządkować. Nie zdążyła, ponieważ poszła na przedstawienie do swojej córki Penny. Carlos wiedział o tym i zwolnił Lynette. Na Boże Narodzenie Carlos przyszedł do domu i oświadczył, że nie wygrają sprawy z Lynette. Gdyby doszło do procesu, stracił by firmę i stanowisko prezesa. Tymczasem Lynette chciała przeprosić ale Gabrielle zaogniała sytuację. Było tak aż do ocalenia Celii przez Lynette przed awionetką, prowadzoną przez Daphne i Jeffa Bicks. Wskutek takiego rozwoju wypadków Lynette ucierpiała, ponieważ straciła jedno z dzieci, płci męskiej, które nazwała "Patrick". Zdołała jednak wybaczyć Gabi za jej zachowanie.

Solisowie podarowali 60-calową plazmę Tomowi i Lynette a Carlos załatwił jej wypłacanie pensji z firmy. Tom zaproponował Carlosowi, że będzie pracował na miejsce żony. Carlos się zgodził, ale Lynette była zła. Zdenerwowała się jeszcze bardziej, gdy Tom zaproponował Carlosowi, by została w domu i opiekowała się córką, gdy się urodzi. Tom w końcu musiał ustąpić i zgodził się, że się zamienią miejscami, gdy dziecko się urodzi.

Gabi tymczasem załatwiła wreszcie Juanicie miejsce w szkole prywatnej, gdzie pracowała Susan, w Oak Ridge. Niedługo potem, wraz z Susan, skutecznie rozpracowała które z dzieci należą do jakiej grupy zaawansowania. Tymczasem Ana i Danny zaczęli się spotykać. Gabi obawiała się, że Ana zajdzie w ciąże z Bolenem. W zamian za obietnicę kariery modelki po skończeniu szkoły, Ana miała nie sypiać z synem Angie. Carlos ich jednak przyłapał, niemalże nagich, na kanapie i zaczął szarpać Danny'ego. Angie, która przez przypadek akurat stała pod oknem, zauważyła to. Wpadła do domu i, zanim wyprowadziła syna, zagroziła śmiercią Carlosowi, gdyby sytuacja się powtórzyła. Solisowie chcieli przeprosić Bolenów, ale przez przypadek podsłuchali kłótnię Angie Bolen i jej męża Nicka. Mieli oni tajemnicę, którą strzegli. Jej wyjawienie miałoby straszliwe konsekwencje.

Gabi wykorzystała Robin Gallagher i dzięki niej, wysłała Anę, która zerwała z Dannym, do Nowego Jorku, do agencji modelek. Gdy Celia dostała ospy wietrznej, Gabi musiała przeprowadzić się do sąsiadów, Boba Huntera i Lee McDermotta. Prowadziła u nich prawdziwe życie singielki. Gdy zobaczyła ich dziecięcy pokój, zrozumiała, że dziecko to największe błogosławieństwo. Wróciła do domu, do córek i męża. Wkrótce odkryła, dzięki Angie, że syn tej drugiej pojechał do Nowego Jorku za jej kuzynką Aną. Obie panie spotkały tam Heidi Klum i Paulinę Porizkovą. Angie dowiedziała się, że Gabi była największą jędzą spośród modelek. Gabi wreszcie zrozumiała dlaczego jej kariera modelki legła w gruzach 12 lat wcześniej. Wraz z Angie odnalazła Anę i Danny'ego na ulicach Nowego Yorku. W rozmowie ze swoją kuzynką przekonała ją, aby nie popełniała takich samych błędów jakich ona dopuściła się w przeszłości. Dodała, że jeśli chce to niech rozwija swą karierę modelki. Kuzynka wzięła sobie jej radę do serca i podziękowała jej. Została też w metropolii aby kontynuować zdjęcia. W samolocie powrotnym do Fairview, Danny, który wracał z matką i sąsiadką na Wisteria Lane poszedł do tylnej kabiny, aby się zdrzemnąć. Chwilę potem Angie wyjawiła Gabrielle część swego sekretu, który tego samego dnia zdradziła własnej matce. Skłoniło to Rose De Luca (Suzanne Costallos), matkę Angie, do wysłania własnego wnuka z powrotem do Fairview. Rose uwierzyła też własnej córce, że nie bez powodu ucieka przed Patrickiem. Danny nie był synem Nicka, lecz Patricka Logana, przed którym razem uciekali.

Między Juanitą a M.J.-em Delfino doszło wkrótce do spięcia. Oboje walczyli o to, kto sprzeda więcej czekolad w corocznym konkursie. Po długiej walce pomiędzy matkami oficjalnie wygrała Juanita, jednak M.J. był się na tyle mądry, że Gabi pogratulowała mu "moralnego zwycięstwa". Sama gospodyni zaoferowała swe jajeczka Bobowi i Lee, którzy od dwóch lat starali się zaadoptować dziecko. Gdy jednak zrozumiała, że będzie to dla niej za trudne emocjonalnie, odmówiła im, a Lee zerwał z Bobem.

Niedługo potem Gabi poprosiła męża o domek w Aspen. Odmówił a Gabi przez przypadek dowiedziała się, że pieniądze na domek pożyczył Mike'owi i Susan Delfino, którzy byli zadłużeni. Gabi wraz z Susan ukarały mężów, wystawiając ich ego na pośmiewisko, ponieważ Mike nie chciał pieniędzy żony za sprzedaż klubu Karla. Następnie w życie Gabi wróciła sprawa Angie, ponieważ do Fairview przyjechał Patrick. Gabi początkowo go nie poznała, bo przedstawił się jako brat Angie, Anthony. Włoszka powiadomiła o wszystkim Gabi, która ściągnęła Nicka i koniec końców, Patrick zginął na Wisteria Lane. Angie wyjechała do Atlanty. Natomiast Bree, zmuszona sytuacją rodzinną i swym pasierbem Samem, postanowiła wyznać Gabi prawdę o tożsamości tego kto potrącił jej teściową, Juanitę.

Sezon 7[edytuj | edytuj kod]

Bree i Gabi poszły do domu Solis, gdzie Bree wyznała swojej przyjaciółce, że Andrew 11 lat wcześniej potrącił jej teściową, Juanitę. Gabi była wściekła i zamierzała powiedzieć o tym Carlosowi. Zaczęła nawet rozpaczać, ale Karen McCluskey przerwała im i powiedziała, że Paul Young wrócił na Wisteria Lane. Gabi odwiedziła go w jego nowym domu, który wynajął od Susan i Mike'a.

W tym czasie prawnik ze szpitala w Fairview, Jack Pinkham (Kevin Symons) przyjechał na Wisteria Lane by powiedzieć jednej z kobiet o podmianie jej dziecka. Udał się do Carlosa i powiedział mu, że Juanita nie ma w sobie ich DNA. Carlos wpadł w furię, ale wiedział, że prawda bardzo zrani Gabi, dlatego postanowił nie mówić o tym. Zaszantażował też Jacka, że nie wytoczy procesu szpitalowi na milionów dolarów odszkodowania, jeśli placówka zaprzestanie poszukiwań drugiej rodziny. Wieczorem Gabi natomiast powiedziała Bree, że nie powie nic mężowi o incydencie sprzed lat bo ich życie jest idealne. Bree była bardzo wdzięczna, ale nie na długo, ponieważ przez przypadek potrąciła małą Juanitę, która akurat jechała przy podjeździe Bree. W szpitalu pielęgniarka powiedziała Gabi, że dziecko musiało być adoptowane lub zrodzić się ze zdrady. Nie miało bowiem takiej samej grupy krwi jak Carlos i Gabi. Gabi wszystkiemu zaprzeczyła. Sama wkrótce pomyślała, że Juanita mogła się począć w okresie kiedy wyjechała z Susan do Aspen. Susan zostawiła bowiem Gabi z pewnym czarującym Francuzem. Gabi wymyśliła więc, że ma ukrytą chorobę seksomnię. Carlos wkrótce wyjawił jej, że to wszystko dlatego, że Juanita została podmieniona.

Gabi była zdruzgotana i zgodziła się nie szukać drugiej rodziny. Podpisała nawet odpowiednie dokumenty w szpitalu, by placówka medyczna też tego nie robiła. Gospodyni udała się z Susan do sklepu, gdzie było pełno dziewczynek z matkami w wieku Juanity. Gabi poszła do Boba Huntera, prawnika i powiedziała mu by jego znajomy, prywatny detektyw, wytropił drugą rodzinę o nazwisku Sanchez. Gabi zrobiła to w tajemnicy przed Carlosem. Gdy on dowiedział się o tym co zrobiła jego żona od sąsiada-geja, nawrzeszczał na nią. Zagroził rozwodem jeśli sprawy pójdą niepomyślnie.

Bardzo kochał żonę i poszedł na spotkanie z rodziną Sanchez: Carmen, Hectorem i nieświadomą niczego Grace. Gabi bardzo się przywiązała do swej biologicznej córki, nie wyjawiając prawdy dziewczynkom. Biologiczni rodzice Juanity musieli jednak wyjechać z kraju, bo okazali się nielegalnymi imigrantami. Wraz z nimi wyjechała Grace i Gabi wpadła w rozpacz. Dzięki radzie Lynette, napisała list, na który przelała swoje emocje. Niestety przeczytała go też Juanita, która była załamana, tak że chciała uciec z domu autem nieświadomych niczego Boba i Lee podczas zamieszek na Wisteria Lane. Na szczęście demonstrujący nie dopuścili do tego, ale zaczęli napierać na ich samochód. Gabi i Carlos uratowali Juanitę z oblężonego auta.

Gabi wkrótce znalazła substytut Grace w sklepie panny Charlotte z drogimi lalkami przeznaczonymi do adopcji. Kobieta za bardzo przywiązała się do lalki, którą posiadała, dlatego bardzo przeżyła to, gdy ją skradziono. Nie pomogły jej słowa Carlosa, że to nie Grace.

Carlos namówił Gabi na terapię. Nie chciała na nią chodzić, ponieważ terapeutka (Patricia Lentz) chciała rozmawiać z nią o dzieciństwie. Oszukiwała męża, że chodzi na terapię, ale ten w końcu się dowiedział i pomógł żonie zmierzyć się z przeszłością. Terapeutka Gabi kazała jej jechać to rodzinnego miasta i przeczytać list opisujący jej odczucia nad grobem ojczyma. Kiedy Gabrielle i Carlos pojechali do rodzinnego miasta Gabi, pani Solis była w centrum uwagi. Gabrielle pojechała do swojej byłej szkoły. Tam spotkała zakonnicę Mathę (Jill Larson), swoją starą nauczycielkę. Zanim Gabi uciekła z domu powiedziała jej o tym, że ojczym ją molestował. Ta w to nie uwierzyła i nadal nie chciała przyjąć tego do wiadomości. Pani Solis powiedziała zakonnicy o tym co czuje. Wtedy wróciła do domu.

Po rywalizacji na temat wychowania z Lee i wiosennym przyjęciu u Renee, mąż Gabi dowiedział się przez zupełny przypadek od Bree, że jej syn zabił jego matkę. Wpadł we wściekłość ale wybaczył mu tylko dlatego, że był dzieckiem. Zakazał jednak Bree i Gabrielle kontaktowania się w jakiejkolwiek formie między sobą. Kobiety kilkukrotnie złamały ten zakaz co zauważył Carlos, przez włos Bree zostawiony na białym płaszczu Gabi. Kazał małżonce wybrać między nią a sąsiadką. Gabi wprowadziła się wraz z córkami do Bree. Wtedy o powodach śmierci babci dowiedziały się Juanita i Celia a w sprawę został nawet wmieszany detektyw Chuck Vance. Na szczęście Carlos umiejętnie oszukał go w tym co sam powiedział córkom. Bree zdecydowała, że nie może rozbijać rodziny przyjaciółki i Solisówny wróciły do swojego domu.

Wyjazd do Las Colinas sprowadził do Fairview Alejandra, domniemanie zmarłego ojczyma Gabi. Kobieta dowiedziała się o tym, że żyje i chciała go zabić ale się powstrzymała. W noc uczczenia powrotu rodziny Delfino na uliczkę, zakradł się do pustego domu Solisów i kłamiąc, że ma jej broń, chciał ją skrzywdzić. Carlos wrócił do domu i zabił mężczyznę świecznikiem. Bree, Susan i Lynette weszły do ich domu sprawdzić na jakim etapie są przygotowania ale, pod naciskiem Bree, zgodziły się ukryć zwłoki w skrzyni w salonie gdy reszta gości kroczyła już ulicą. To pogodziło Carlosa i rudowłosą sąsiadkę.

Sezon 8[edytuj | edytuj kod]

Czwórka kobiet i Carlos zakopali zwłoki w lesie. Zakopując ciało mieli zachować tajemnice na wieki. Miesiąc później Gabi musiała wspierać Carlosa w jego wyrzutach sumienia. Sprowadziła księdza Dugana (Sam McMurray), ale usłyszała, podsłuchując rozmowę męża i duchownego, że nie wie czy kiedykolwiek zazna spokoju wewnętrznego. Po tym jak Susan pochowała klasowego chomika, odwiedziła ją i kazała wziąć się w garść. Wraz z Bree pomogła też ukryć samochód Alejandra, który został zauważony przez Chucka Vance, ale ostatecznie został skradziony przez miejscowego złodzieja (Richard Keith). Stan psychiczny Carlosa przełożył się też na kryzys ich pożycia seksualnego. Solis wynajęła nawet striptizerkę Dakotę (Jillian Nelson) za namową przyjaciółek. Carlos był wściekły, że podzieliła się tym z dziewczynami i nigdy nie będzie już normalnie bo to co zrobił, będzie już z nim zawsze. Ona nie mogła mu pomóc, ale rozmowa z Susan, która też przeżywała śmierć mężczyzny, bardzo mu pomogła. Bree przyszła do Gabi z pierwszym listem dotyczącym szantażu. Latynoska kazała jej pozbyć się swojego chłopaka Chuckiem Vance. Była wściekła, gdy 24 godziny później nie zrobiła tego. Wykradła dla Bree paczkę z napisem "Bree Van de Kamp" z kieszeni marynarki detektywa. W niej był tylko pierścionek zaręczynowy co sprawiło ulgę przyjaciółkom, ale Bree i tak porzuciła detektywa zanim zadał jej ważne pytanie.

Po krótkiej wojnie z Daną (Beth Littleford), przewodniczącą rady rodziców w "Oak Ridge", Gabi stanęła na czele tej szkolnej organizacji. Kobiety były na nią złe bo latynoska była zarozumiała, egoistyczna oraz nie przestrzegała godzin spotkań. Dopiero gdy pijany Carlos przyjechał do szkoły by pomóc żonie z organizacją imprezę z okazji dnia nauczyciela i kobiety to zobaczyły (Jillian Armenante, Melissa Greenspan i Lindsey Stoddart), zmieniły do niej swe nastawienie. Zajęły się wszystkim i kazały Gabi zaopiekować się małżonkiem.

W Halloween Gabrielle, przy stojącej obok Juanicie, usłyszała od Bree o strasznej, lecz zawoalowanej treści. Ben Faulkner zamierzał zbudować dom dla najuboższych na grobie Alejandra. Starała się pomóc Bree w złapaniu zagrożonych wyginięciem żabi i poprzez wypuszczenie je na teren budowy, wstrzymać ją. Te uciekły i dlatego zdecydowały się, wraz z Lynette, odkopać ciało. Na miejscu zastały pusty grób a w tym samym czasie Carlos zaczął nadużywać alkoholu.

Solisowie postanowili zapewnić bezpieczeństwo swym córkom poprzez zgodę Boba i Lee na bycie prawnym opiekunem. Próba ta nie za bardzo się udała, głównie z powodu Juanity, a żeby ją uspokoić, zaczęła z nią planować letnie wakacje.

Zwłoki ojczyma Gabi znaleźli pracownicy Bena, który szybko zgodził się je ukryć w innym miejscu na prośbę Bree. Sąsiadka powiedziała o tym przyjaciółkom, lecz Gabi wspomniała przy Susan i Lynette o dotychczas niewzmiankowanym liście z pogróżkami. Lynette i Susan zerwały przyjaźń z Bree, dlatego, że ukrywała przed nimi tak istotne szczegóły. Bree spotkała się z Gabrielle, ale nie powiedziała Latynosce, że Chuck zaczął coraz bardziej dokopywać się do prawdy o losie ojczyma Gabi. Doszło do takiej sytuacji, że Bree wraz z Gabi musiały kupić obrazy Susan z galerii, przedstawiające je same nad szkieletem i ubrane w sukienki z czasu przyjęcia na cześć powrotu Susan, tuż po tym jak Chuck je zobaczył. Zrobiły to, ale Susan i Gabi potwierdziły zerwanie przyjaźni z Bree.

Stan Carlosa miał też wpływ na jego firmę w której Goeffrey (Jeremy Glazer) próbował podkraść klientów Carlosa. Jeden z nich (H. Richard Greene) gdy dowiedział się co dolega Carlosowi, przyjechał do jego domu i zaproponował mu miejsce odwykowe, w którym sam się leczył. Mężczyzna zgodził się na wyjazd do ośrodka.

Chuck Vance przesłuchał Gabrielle w sprawie Ramona Sanchez, bo takie były dane Alejandro po tym, jak zmienił dane. Aby zmylić Chucka, wkradła się też do ośrodka odwykowego, do Carlosa by upewnić go, że złożą identyczne zeznania odnoście Ramona. Powiedziała też Bree o tym co zrobił Chuck a sam detektyw przyjechał później do Gabi. Wyciągnął wnioski z jej przesłuchania i reakcji na zdjęcie, no i przywiózł kserokopię artykułu z gazety, sugerujący, że Ramon to jej ojczym, Alejandro Perez. Kazał jej wstawić się na przesłuchanie jutro o 10 rano. Gabi zadzwoniła do ośrodka ale usłyszała, że Carlos sam się wypisał i nie był w nastroju do rozmowy.

W Nocy Chuck został potrącony ze skutkiem śmiertelnym a Gabi dowiedziała się tego z wiadomości w ośrodku. Sama sądziła, że mógł to zrobić jej mąż, dlatego wysondowała co policja wie od detektywa Murphy. Znalazła Carlosa w domu, ale jego auta nie było w garażu. Na pogrzebie Chucka, usłyszała od policjanta (Robert Reinis), że Carlos zamierzał się przyznać w nocy do winy, ale wezwanie o śmierci byłego chłopaka Bree przerwało mu to. W nocy, Carlos usłyszał od zony, że zabije go i zostanie pochowany w lesie jeśli jeszcze raz zrobi taki poważny krok bez porozumienia z nią.

Susan natomiast usłyszała od swej przyjaciółki gdzie mieszkał Alejandro i tam też się ona udała. Carlos był natomiast cały czas w ośrodku, dlatego Gabi przejęła jego obowiązki. Udała się na niezbyt udane szkolenie do Lynette z podstaw biznesu. Pokłóciła się z sąsiadką co zakończyło katastrofą jej negocjacje z brytyjskimi partnerami. Lynette uświadomiła sobie, że nie znosi sprzeciwu a Gabi, że bez Carlosa musi dorosnąć i przestać się wyręczać innymi. Wizyta Susan w Oklahoma city doprowadziła natomiast do krótkich odwiedzin Claudii i Marisy Sanchez na Wisteria Lane.

Po tym zdarzeniu, Gabi otrzymała lekcje od Juanity, dotyczącą jej zauroczenia i tego, że ciągle była okłamywana, co zmusiło obie panie Solis do pojawienia się w ośrodku odwykowym u męża/ojca. Natomiast od Lynette usłyszała o tym, że Bree, dzięki nieświadomej zagrożenia Renee, ponownie popadła w alkoholizm. Przyszła wraz z Lynette i Susan do Bree by jej pomóc, ale w zamian Gabi usłyszała tylko od Bree, że chciała się zabić w motelu i sama była potrzebna jako organizatorka całej maskarady związanej z Alejandro. Odrzuciła pomoc dziewczyn a z dopiero Orson Hodge wyciągnął byłą żonę z otchłani picia i seksu na jedną noc.

W czasie gdy Gabi przyjęła chwilowo do siebie Roya Bendera, u Karen, jego żony, definitywnie wrócił rak. Gdy Carlos miał powrócić do domu, chciała pogodzić małżeństwo staruszków. Przez przypadek dowiedziała się o raku i mimo obietnicy złożonej Karen, powiedziała o tym Royowi, który wrócił do domu żony. Sama uświadomiła sobie jak Carlos jest dla niej ważny.

Bree zdołała tymczasem przejrzeć Orsona, który był nadawcą listów z szantażem i morderca Chucka. Wyrzuciła go ze swego życia i pogodziła się z dziewczynami, którym wszystko przedłożyła. Natomiast Carlos, po powrocie do domu, zaczął powątpiewać w swą misję jako biznesmena. Zdecydował, że będzie pracował w pomocy społecznej. Gabi odciągała go od tego pomysłu bo sama też dużo wycierpiała, chociażby z powodu jego alkoholizmu. Postanowiła ratować rodzinę i teraz była jego pora by robił to samo.

Śmierć Mike'a tylko upewniła Carlosa w swej decyzji a Gabi zmusiła do poparcia męża. Sama zaczęła szukać pracy ale konsultantka (Molly Hagan) nie miała dla niej ofert. Dopiero szaleństwo zakupów w ekskluzywnym sklepie, po którym musiała zwrócić ubrania dało punkt zwrotny. Lazaro (Matt Winston), kierownik sklepu, zatrudnił Gabi jako osobistą asystentkę zakupów. W pracy, Gabi zaczęła uwodzić mężczyzn by nabywali z jej sklepu drogie przedmioty co powiększało jej prowizję. To spowodowało, że Carlos zaczął być zazdrosny o to, że żona utrzymuje dom i płaci rachunki.

Bree została aresztowana podczas wieczoru panieńskiego Renee Perry, zaręczonej z Benem. Carlos chciał powiedzieć wszystko policji na temat jego udziału w zbrodni. Sama Bree zwolniono do domu a dzięki rekomendacji Boba Huntera, wynajęła rekina wśród adwokatów, Tripa Westona. Gabi pozyskała natomiast męża dla pomysły by niczego nie mówił policji. Po przygodzie z byłą klientką, Doris Hammond, Gabi przez przypadek wypowiedziała do Bree słowa "zabiłaś Alejandro", co doprowadziło Tripa do prawdziwej tożsamości zmarłego mężczyzny.

Nazajutrz miał rozpocząć się proces Bree. Lynette i Susan wyszły na nocną przechadzkę z powodu bezsenności. Gabi przez przypadek je zauważyłą i kobiety oświadczyły jej, że przyznają się do tego co zrobiły. Gabi usiłowała do tego nie dopuścić, ale Lynette była zła na Gabi za to, że nie miała problemu ze snem. W sklepie Solis broniła Bree przed pomówieniami od dwóch plotkar (Victoria Kelleher i Casey Williams) i zeznała w sądzie na korzyść sąsiadki. Dopiero incydent w domu z córkami uświadomił jej jak źle jest zrzucać winę na kogoś innego. Pomimo procesu, czwórka przyjaciółek zaopiekowała się umierającą już Karen by w domu mogła dożyć swoich dni. Sama ukrywała też fakty w gazetach przed mężem. Gdy Lynette sądziła, że Tom chce ogłosić powrót do niej, Gabi zrobiła jej makijaż a podczas procesu była zła z innymi przyjaciółkami na Renee za jej zeznania. Trip wezwał Gabi ponownie na świadka w procesie, wbrew stanowisku Bree, przez co wszyscy zgromadzeni na sali usłyszeli kim naprawdę był Ramon Sanchez. Dopiero aktorskie omdlenie Bree przerwało ten publiczny wywiad. Wieczorem, podczas opieki nad wcale nie śpiącą Karen, Gabi powiedziała mężowi, że przyzna się, iż to ona zabiła swego ojczyma za to co jej zrobił. Ocali tym samym męża, dwukrotnego byłego więźnia, przed kolejnym wyrokiem. Carlos był przeciwny a nazajutrz Karen ubiegła Solisów i przyznała się sędzinie i ławie przysięgłych do nie popełnionej zbrodni. Carlos sam chciał zrobić to co słuszne, ale ochrona w sądzie zatrzymała go zanim wszedł do samego środka sądu, bo wszyła w płaszcz męża nóż, który wyczuł wykrywacz metali.

Karen, ze względu na chorobę i Bree zostały uniewinnione a tego samego wieczora Lynette i Tom, jak by z boku wydarzeń, wrócili do siebie. W domu Bree, gospodyni wyprawiła przyjęcie z tej okazji. Gabi otrzymała awans w pracy. Odtąd była kierownikiem obsługi kluczowych klientów. Zaczęła też stosować stare sztuczki męża sprzed lat, czyli ofiarowywanie drogich prezentów za brak uwagi. Carlos posłużył się fortelem i zatrudnił, w miejsce starego ogrodnika, seksowną Carmen (Roselyn Sánchez). Gabi była wściekła na męża a w międzyczasie pomogła Renee w przygotowaniach do samego ślubu. Gdy jej suknia została poplamiona wodami płodowymi Julie Mayer, zabrała przyszłą pannę młodą do swojego sklepu "Cumberly's", ale nie posiadała legitymacji pracownika. Dlatego ukradła suknię i buty. Musiały też udać się pieszo na miejsce ślubu bo Susan "pożyczyła" limuzynę by zawieść córkę do szpitala. Na weselu Solisowie porozmawiała z mężem. Wstydziła się tego co robiła z Johnem a Carlos, tego, że ją zaniedbał. Zatrudnił Carmen jako ostrzeżenie tego co się stało. Gabi zastanawiała się też dlaczego inne pary przechodzą śpiewająco swe małżeństwo. Carlos odpowiedział jej, że wolą tango.

W trakcie wesela Karen zmarła a Susan Delfino sprzedała swój dom tuż po ślubie Renee i Bena kobiecie o imieniu Jennifer. Sama zamieszkała z synem i wnuczką u Julie. Miesiąc później rodzina Scavo wyprowadziła się do Nowego Jorku z powodu oferty pracy, złożonej Lynette przez Katherine Mayfair. Gabrielle i Carlos Solis opuścili sąsiedztwo następnego roku. Zaraz po tym, gdy Carlos pomógł jej utworzyć oficjalną stronę jako doradcy do spraw ubioru, co doprowadziło do otrzymania przez Gabi jej autorskiego programu w telewizyjnej stacji modowej. Później kupili rezydencję w Kalifornii, gdzie długo i szczęśliwe kłócili się między sobą.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

 • Na początku serii Gabi paliła papierosy[18]. Później w fabule, ani w retrospekcji, już tego nie pokazano.
 • Gabi to pierwsza kobieta jaką widzimy w sekwencji otwierającej cały serial. Biegnie w różowym i puchatym dresie przed domem Mary Alice, z którego kobieta dopiero wychodzi.
 • Latynoska zaczęła serial nie mając dzieci. Skończyła go, nie mając wnucząt.
 • Małżeństwo Gabrielle i Victora trwało dokładnie 22 tygodnie, wedle słów ojca Crowley[25].
 • Tylko Gabrielle nie ma pasierba:
 • Gdy Gabi miała słabe karty podczas pokera, od czasu powrotu Katherine w 2007 roku, pukała palcami w kieliszek. Susan z Bree i Lynette z czasem nauczyły się, że tak pokazuje, iż blefuje[26].
 • Kobieta
 • Latynoska ma grupę krwi 0[32] i nosi rozmiar XXS[33]. Gdy była zła, Carlos kupował jej słoneczniki by ją rozweselić[27] a gdy była chora, granatowe irysy[27].
 • Eva Longoria w staraniach o rolę Gabriele pokonała Roselyn Sánchez i Laurę Harring. Otrzymała rolę przez zwykłą ignorancję. Otóż przyznała się twórcom na castingu, że przeczytała w scenariuszu tylko swoje kwestie[potrzebny przypis].
 • Gabrielle jako jedyna z jedenastu tytułowych desperatek, aż cztery razy straciła dziecko:
  • Gdy spadła ze schodów a nazajutrz poroniła w pierwszym trymestrze ciąży[34],
  • Libby Collins odebrała Solisom swą biologiczna córkę Lily[35],
  • dziecko noszone w surogatce Xiao Mei okazało się nie ich i w dodatku czarnoskóre[36],
  • i gdy Carmen Sanchez wyjechała z ich biologiczną córką, Grace, do Teksasu[37].
 • Gabi przeszła kiedyś operację nosa. Wiedział o tym tylko jej mąż, do czasu gdy Renee powiedziała o tym Lynette i Bree[14].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. a b Sezon 4 odcinek 2: historia opowiedziana Lynette przez Gabrielle w szpitalu.
 2. a b Sezon 6 odcinek 12: Gabi pokazała rodzinną fotografie swemu mężowi, na której widnieli rodzice Gabrielle, sama Gabi, chłopczyk i dziewczynka. Jest bardzo prawdopodobne, że to było jej rodzeństwo.
 3. Sezon 2 odcinek 19: wspomniane przez Gabi.
 4. Sezon 1 odcinek 3: wspomniana przez Gabi w rozmowie telefonicznej z matką.
 5. Sezon 7 odcinek 6: wspomniana przez Gabi
 6. Ojcostwo nigdy nie zostało jasno określone. Gabi uznała w 21 odcinku 1. sezonu, że niezależnie od wyników, pomimo istniejącej możliwości ojcostwa Johna, będzie to dziecko Carlosa.
 7. Sezon 1 odcinek 5
 8. Sezon 3 odcinek 18: wspomniany przez Carlosa
 9. a b Sezon 3 odcinek 8: Gabi przedstawiła się tak fotografowi (Ian Paul Cassidy) i było to z czasów sprzed jej małżeństwa z Carlosem.
  Sezon 3 odcinek 19: panieńskiego nazwiska użyła też długo po rozwodzie z Carlosem, gdy przedstawiła się dziennikarzom.
 10. Sezon 2 odcinek 17
 11. Sezon 3 odcinek 14: Był 2007 rok a Gabi rzekła, że skończyła 31 lat. Dlatego też 2007 rok – 31 lat = 1976 rok.
 12. Sezon 7 odcinek 15
 13. a b Sezon 1 odcinek 9
 14. a b Sezon 7 odcinek 5
 15. Sezon 3 odcinek 8
 16. Sezon 6 odcinek 17
 17. Sezon 6 odcinek 2
 18. a b Sezon 1 odcinek 1
 19. Sezon 5 odcinek 9
 20. Sezon 1 odcinek 6
 21. a b Sezon 2 odcinek 23
 22. Sezon 6 odcinek 20
 23. Sezon 5 odcinek 13
 24. Sezon 2 odcinek 24
 25. Sezon 4 odcinek 11
 26. Sezon 8 odcinek 23
 27. a b c d Sezon 3 odcinek 11: słowa Carlosa.
 28. a b Sezon 5 odcinek 17
 29. Sezon 6 odcinek 3
 30. Sezon 8 odcinek 1
 31. a b Sezon 3 odcinek 13
 32. Sezon 7 odcinek 2
 33. Sezon 3 odcinek 17
 34. Sezon 2 odcinek 7
 35. Sezon 2 odcinek 20
 36. Sezon 3 odcinek 2
 37. Sezon 7 odcinek 9