Galleria Ferrari

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wejście do Gallerii Ferrari

Galleria Ferrari – muzeum samochodów sportowych marki Ferrari znajdujące się w Maranello we Włoszech, w odległości około 300 metrów od fabryki Ferrari. W muzeum znajdują się nie tylko samochody, lecz także nagrody, zdjęcia, miniaturki samochodów (w tym kolekcja resoraków przedstawiająca wszystkie modele bolidów Formuły 1 firmy Ferrari) oraz inne samochody powiązane z włoskim przemysłem samochodów wyścigowych. Wystawa wprowadza też do innowacji technologicznych, z których część została przeniesiona z samochodów wyścigowych do modeli produkowanych seryjnie.

Muzeum zostało otwarte w lutym 1990[1], a dodatkowa część budynku została otwarta w październiku 2004. Całkowita powierzchnia muzeum wynosi obecnie 2,500 m2. Co roku Galerie Ferrari odwiedza około 180,000 gości[2].

Wiele samochodów Ferrari najbardziej znanych w całej historii marki znajduje się w muzeum. Na dolnym poziomie muzeum znajdują się najstarsze pojazdy, przekroje silników, bolidy Formuły 1 oraz scena przedstawiająca boks serwisowy Formuły 1, a na górnym poziomie najnowsze modele.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Galleria Ferrari. [dostęp 2007-08-02].
  2. Another Ditec entrance for the magical Ferrari world. 02/04/2007. [dostęp 2007-08-02].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]