GameRankings

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
GameRankings
Typ strony

agregator recenzji gier komputerowych

Komercyjna

Tak

Data powstania

1999

Data zamknięcia

2019

Autor

Scott Bedard

Właściciel

CNet Networks

Rejestracja

darmowa

Strona internetowa

GameRankingsstrona internetowa, której celem było zbieranie recenzji gier komputerowych z różnych serwisów i prezentowanie uśrednionych ocen. Strona została zamknięta i przekierowana na Metacritic 9 grudnia 2019[1].

Rankingi[edytuj | edytuj kod]

GameRankings kolekcjonował i umieszczał hiperłącza do recenzji z różnych stron internetowych i czasopism, po czym wyliczał średnią ocen. Chociaż przy grze mogły się znaleźć setki recenzji, tylko wybrane przez GameRankings były wliczane w średnią ocenę. Strona w wynikach używała skali procentowej. Gdy źródło recenzji korzystało z innego systemu oceniania (na przykład w skali od 1 do 5 lub oznacza literami), GameRankings konwertował wszystkie te typy do własnego systemu procentowego[2].

Poza wyliczaniem średniej ocen serwis porównywał gry na ich podstawie w różnych kategoriach, gdy gra zebrała co najmniej 20 recenzji. Kategorie danej gry zależały m.in. od gatunku, trybu prowadzenia rozgrywki czy platformy (te same gry na różne platformy otrzymywały kilka rekordów w bazie). Gry można było porównywać między poszczególnymi kategoriami, jak i między wszystkimi grami w bazie.

Strony partnerskie CNet-u[edytuj | edytuj kod]

Każda strona z grą zawierała odpowiednie linki do GameFAQs (strona z wysyłanymi przez użytkowników kodami, solucjami i recenzjami gier) i GameSpotu (wiadomości o grze, jej zapowiedzi i profesjonalne recenzje), ponieważ właścicielem wszystkich trzech stron jest CNet.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Review aggregator site GameRankings is shutting down. Gamasutra. [dostęp 2020-01-25]. (ang.).
  2. GameRankings Help. gamerankings.com. [dostęp 2012-05-15]. (ang.).