GameRankings

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
GameRankings
Typ strony agregator recenzji gier komputerowych
Komercyjna Tak
Autor Scott Bedard
Właściciel CNet Networks
Rejestracja darmowa
Strona internetowa

GameRankingsstrona internetowa agregująca recenzje gier komputerowych z innych stron prezentując średnią ocenę danej gry. Podobne serwisy to: Metacritic (również zarządzany przez CNet), GameStats i Rotten Tomatoes.

Rankingi[edytuj | edytuj kod]

GameRankings kolekcjonuje i umieszcza hiperłącza do recenzji z różnych stron internetowych i czasopism i wylicza średnią ocen. Chociaż przy grze mogą się znaleźć setki recenzji, tylko wybrane przez GameRankings są wliczane w średnią ocenę. Strona w wynikach używa skali procentowej. Gdy źródło recenzji korzysta z innego systemu oceniania (na przykład w skali od 1 do 5 lub oznacza literami), GameRankings konwertuje wszystkie te typy do własnego systemu procentowego[1].

Poza wyliczaniem średniej ocen serwis porównuje gry na ich podstawie w różnych kategoriach, gdy gra zbierze co najmniej 20 recenzji. Kategorie danej gry zależą m.in. od gatunku, trybu prowadzenia rozgrywki czy platformy (te same gry na różne platformy otrzymują kilka rekordów w bazie). Gry można porównywać między poszczególnymi kategoriami, jak i między wszystkimi grami w bazie.

Strony partnerskie CNet-u[edytuj | edytuj kod]

Każda strona z grą zawiera odpowiednie linki do GameFAQs (strona z wysyłanymi przez użytkowników kodami, solucjami i recenzjami gier) i GameSpotu (wiadomości o grze, jej zapowiedzi i profesjonalne recenzje), ponieważ właścicielem wszystkich trzech stron jest CNet.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. GameRankings Help (ang.). gamerankings.com. [dostęp 2012-05-15].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]