Gamorreanie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Gamorrean.png

Gamorreanie (ang. Gamorreans) – fikcyjna rasa z uniwersum Gwiezdnych wojen. Jej przedstawiciele są duzi, lecz nie idzie to w parze z intelektem. Często ze względu na ich cenę są zatrudniani jako strażnicy, m.in. Jabby, który zatrudnił ich ze względu na ich niedrogie usługi. Na swojej rodzinnej planecie (Gamorr) Gamorreanie żyją pod dominacją kobiet.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Gamorreanie pojawili się w filmie Gwiezdne wojny: część VI – Powrót Jedi jako zielone, obślizgłe, świniopodobne stworzenia o niebywałym braku intelektu. Mają przeciętnie 1,8 metrów wysokości i ważą około 100 kilogramów. U dołu ich przypominających świńskie pysków wystają kły.

Większość nie lubi używać blasterów, preferują oni bronie ręczne jak np. topory, wibroostrza i wibrotopory. Pojawiają się w grze Star Wars: Battlefront jako bohaterowie niezależni na mapie Jabba's Palace. Są również w części następnej Star Wars: Battlefront II, gdzie ich wibrobroń jest bardzo potężna – jeden cios może zabić nawet Jedi. Gang Gamorrean pojawia się również w grze Star Wars: Knights of the Old Republic, gdzie poluje na wędrowców na morzu wydm na Tatooine, oraz w kanałach Taris, gdzie handlują niewolnikami. Pojawiają się oni także w grze Lego Star Wars II w pałacu Jabby. Gdy bohater zbuduje radio, Gamorreanie zaczynają tańczyć i używają swych toporów jak gitar.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]