Gaz Metan Mediaș

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Gaz Metan Mediaş)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Gaz Metan Mediaș
Pełna nazwa Club Sportiv Gaz Metan Mediaș
Przydomek Marinarii (Marynarze)
Rechinii (Rekiny)
Data założenia 1945
Liga Liga I
Stadion Municipal Gaz Metan
Prezes Rumunia Corin Cindrea
Trener Vacant
Stroje
domowe
Stroje
wyjazdowe
Strona internetowa

Gaz Metan Mediașrumuński klub piłkarski, grający obecnie w Liga I, mający siedzibę w mieście Mediaș, leżącym w okręgu Sybin.

Historia[edytuj | edytuj kod]

W 1945 roku został utworzony klub, nazwany wówczas Karres Mediaș. W 1947 roku z nową nazwą CSM Mediaș po raz pierwszy awansował do pierwszej ligi, ale nie utrzymał się w niej. W latach 1948-1949 występował jako Gaz Mediaș. W 1951 drugoligowy klub Flacăra Mediaș pierwszy raz w historii dotarł do finału Pucharu Rumunii, w którym przegrał 1:3 z CCA Bukareszt. Klub również nazywał się Partizanul Mediaș oraz Energia Mediaș i występował w drugiej i trzeciej ligach. W 2000 roku po raz drugi już jako Gaz Metan Mediaș awansował do pierwszej ligi. Na zakończenie sezonu 2008/2009, klub zajął spadkowe 15 miejsce, ale utrzymał się w niej po decyzji karnej dla Argeș Pitești, który został zdegradowany przez aferę korupcyjną.

Największy sukces zespołu to 12. miejsce w pierwszej lidze w 1948. Jeden raz zespół wygrywał rozgrywki drugiej ligi i pięciokrotnie zostawał jej wicemistrzem.

Reprezentanci kraju grający w klubie[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]