Giennadij Szypow

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Gennadij Szypow)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Giennadij Iwanowicz Szypowrosyjski naukowiec, twórca nieuznawanej przez świat nauki i sprzecznej z podstawowymi prawami fizyki, nie popartej eksperymentalnie teorii rzeczywistości, zakładającej istnienie „trzech poziomów rzeczywistości”.

Szypow był wykładowcą fizyki na Uniwersytecie Moskiewskim[potrzebny przypis] i został stamtąd usunięty, gdyż uczył studentów elementów wymyślonej przez siebie teorii próżni, nieuznawanej i sprzecznej z oficjalną nauką akademicką. Jedna z legend wokół jego teorii głosi możliwość istnienia urządzeń, np. grzejników, których współczynnik sprawności wynosi od 300 do 500%, co jest sprzeczne np. z zasadą zachowania energii i innymi prawami fizyki, według których współczynnik ten nie może przekraczać 100%. Inaczej mówiąc, zwolennicy Szypowa wierzą, iż stworzył on perpetuum mobile.

Inna legenda o badaniach Szypowa mówi, że prace nad rozwojem teorii finansowane są przez rząd Rosji, a jej efekty wykorzystywane rzekomo są w wojskowości. Szypow skonstruować miał pojazd latający niewykorzystujący sił odrzutowych, z wyglądu przypominający latający spodek.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]