George Eads

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
George Eads
Ilustracja
Imię i nazwisko George Coleman Eads III
Data i miejsce urodzenia 1 marca 1967 r.
Fort Worth Stany Zjednoczone

George Eads, właściwie George Coleman Eads III (ur. 1 marca 1967 roku w Fort Worth, w stanie Teksas) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny.

Życiorys[edytuj kod]

Syn prawnika Arthura Colemana "Cappy" Eadsa i dyrektor szkoły Vivian Baker (matka wyszła ponownie za mąż za ginekologa Dudleya Bakera), dorastał wraz z siostrą Angelą w Belton, w stanie Teksas. Od wczesnych lat odnosił sukcesy w grze w piłkę nożną i koszykówkę. W 1985 roku ukończył Belton High School w Belton, w stanie Teksas. W 1990 roku otrzymał dyplom ukończenia wydziału marketingu na Texas Tech University w Lubbock. Aktorstwa uczył się w KD Studio Actors Conservatory w Dallas.

Po debiucie kinowym jako Czarny Wilk w filmie Z prochu powstałeś (Dust To Dust, 1994) u boku Roberta Vaughna, gościnnym udziale w serialu FOX Dziwny traf (Strange Luck, 1995), pojawił się w operze mydlanej Spelling Entertainment Savannah (1996) oraz serialu NBC Ostry dyżur (ER, 1997, 1998). Sławę zawdzięcza kreacji Nicka Stokesa w serialach CBS: Kryminalne zagadki Las Vegas (CSI: Crime Scene Investigation, 2000-2007) i Kryminalne zagadki Miami (CSI: Miami, 2002).

Spotykał się z Moniką Casey (2004).

Filmografia[edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj kod]