Przejdź do zawartości

George Stuart Robertson

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
George Stuart Robertson
Data i miejsce urodzenia

25 maja 1872
Londyn

Data i miejsce śmierci

29 stycznia 1967
Londyn

Dorobek medalowy
Reprezentacja  Drużyna mieszana
Igrzyska olimpijskie
brąz Ateny 1896 tenis ziemny
(gra podwójna)

George Stuart Robertson (ur. 25 maja 1872 w Londynie, zm. 29 stycznia 1967 tamże) – brytyjski lekkoatleta i tenisista, uczestnik letnich igrzysk olimpijskich w 1896 w Atenach.

Robertson specjalizował się w rzucie młotem, jednak ta konkurencja nie znalazła się w programie pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich. W rzucie dyskiem zajął czwarte miejsce z wynikiem 25,20 m. Jest to najgorszy rezultat w historii zanotowany na igrzyskach olimpijskich[1].

W tenisowym turnieju singlowym przegrał w pierwszej rundzie z Konstandinosem Paspatisem z Grecji. Zajął ósme (ostatnie) miejsce wśród trzynastu zawodników wraz z pięcioma innymi graczami.

W turnieju deblowym występował w parze z Australijczykiem Teddym Flackiem. Otrzymali wolny los, który dał im awans do półfinałów i miejsce medalowe, zanim rozegrali swój pierwszy mecz. Ostatecznie zajęli miejsce trzecie, zdobywając brązowy medal po porażce z parą Dimitrios Kasdaglis i Dimitrios Petrokokinos.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Gavvandra Hodge: Olympian odes: I say, what rhymes with Discoboloi?. The Independent on Sunday (London, England). (ang.).

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]