Girls Bravo

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Girls Bravo
GIRLSブラボー
(Girls Bravo)
Gatunek bishōjo, komedia, fantasy, harem, romans, shōnen
Manga
Autor Mario Kaneda
Wydawca JaponiaKadokawa Shoten
Drukowana w Shonen Ace
Wydawana 26 grudnia 200026 maja 2005
Liczba tomów 10
Telewizyjny serial anime
sezon pierwszy
Reżyser Ei Aoki
Studio AIC
Stacja telewizyjna Japonia Fuji Television
Premierowa emisja 5 lipca 200427 września 2004
Liczba odcinków 11
Telewizyjny serial anime
sezon drugi
Reżyser Ei Aoki
Studio AIC
Stacja telewizyjna Japonia WOWOW
Premierowa emisja 27 stycznia 200521 kwietnia 2005
Liczba odcinków 13
Gra komputerowa
Girls Bravo Romance 15's
Producent Kadokawa Shoten
Wydawca Kadokawa Shoten
Platforma PlayStation 2
Data wydania 27 stycznia 2005
Gatunek Dating sim, Visual novel

Girls Bravo (jap. GIRLSブラボー Gārusu Burabō?) jest to manga z gatunku bishōjo oraz serial anime.

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Girls Bravo jest to historia o młodym mężczyźnie - Sasakim Yukinari, który przez wpadnięcie do wanny przenosi się do innego świata - Seiren - gdzie mieszkają tylko osoby płci żeńskiej. Jego kłopoty potęguje fakt, że jest uczulony na dziewczyny (podczas kontaktu z nimi, na jego ciele pojawia się wysypka).

Postacie pierwszoplanowe[edytuj | edytuj kod]

 • Tomoka Lana Jude jest rezydentką świata Seiren, jej celem było przybycie na Ziemię aby pomóc Koyomi i znaleźć męża dla Maharu. Tomoka jest dzieckiem o przyśpieszonym rozwoju, posiada magiczne moce, ale wścieka się gdy ktoś nazywa ją "dzieckiem". Przybywając na Ziemię, przypadkowo zabiera ze sobą zwierzaka Ebi (który jest krewetką).
 • Risa Fukuyama jest młodszą siostrą Kazuharu Fukuyama, jak również mistrzynią czarnej magii. Ma ochroniarzy o imionach Hayate i Kosame, którzy są gotowi zareagować na jej każde słowo. Risa zakochała się w Yukinarim. Nie toleruje kobiet z otoczenia Yukinariego. Zaprzyjaźnia się z małą Tomoką.
 • Koyomi Hare Nanaka podobnie jak Miharu jest rezydentką świata Seiren. Należy do osób nieśmiałych, poza tym tragicznie boi się mężczyzn. Na początku pojawiła się na Ziemi tylko i wyłącznie po to, żeby znaleźć i sprowadzić Miharu do Seiren. Po jakimś czasie spotkała Maharu - starszą siostrę Miharu, która poprosiła ją o znalezienie dla niej męża.
 • Kazuharu Fukuyama jest on kolegą z klasy Yukinariego i Kirie, który kocha wszystkie dziewczyny, uwielbia ja pieścić i demoralizować. Nie potrafi tego zrobić z Kirie. Podobnie jak Yukinari ma alergię, ale w tym przypadku na mężczyzn - kiedy dotknie chłopca, dostaje pokrzywki. Nigdy nie zdejmuje białych rękawiczek.
 • Miharu Sena Kanaka jest rezydentką świata Seiren, a także osobą, która przypadkiem sprowadziła do niego Yukinariego, zakochując się w jego odbiciu w wodzie. Ma na czole święte plamy (trzy "kropki"), dzięki którym może przemieszczać siebie lub innych na Ziemię i z powrotem na Sairen. Dzięki nim, kiedy jest zagrożona potrafi utworzyć ogromny wybuch. Jest także jedyną osobą płci żeńskiej, która może dotykać Yukinariego, bez obawy przed wywołaniem uczulenia.
 • Kirie Kojima jest sąsiadką Yukinarego, a także koleżanką z klasy. Podrywa ją Fukuyama, ale Kirie jest odporna na jego wdzięki w każdej sytuacji, najczęściej w klasie rzuca w niego tablicą. Poza tym jest "agresywną" dziewczynką, nie szczędzi Yukinariemu "batów", kiedy nakryje go w intymnej sytuacji z Miharu.
 • Yukinari Sasaki jest główną postacią w anime, zwykły chłopak, który ma alergię na dziewczęta. Za każdym razem kiedy jakaś go dotknie, dostaje pokrzywki. Jest to wynikiem dawnego urazu, którego doznał w dzieciństwie, kiedy był wyszydzany przez dziewczynki z powodu swojego niskiego wzrostu. Pewnego razu wpada do wanny, w której był otworzony wymiar do świata Seiren, gdzie mieszkają tylko same dziewczyny. Tam spotyka pierwszą, przy której gynofobia się nie objawia.

Pozostali bohaterowie[edytuj | edytuj kod]

 • Lilica Stacy jest służącą Kazuharu, potrafi świetnie walczyć. Jej marzeniem jest wysprzątanie całego brudu na świecie, jak na razie robi to w domu Fukuyamy.
 • Yukina jest "wybrykiem" stworzonym przez Kirie, który ma pomóc zapłacić za szkody jakie wyrządziły dziewczyny w domu Yukinariego. Yukina to tak naprawdę Yukinari.
Yukina to również imię dziewczyny z Seiren, która jest główną wichrzycielką pod koniec 2 serii. Wygląda jak Yukinari i ma ten sam problem czyli alergie na płeć przeciwną, dodatkowo jej całe ciało jest pokryte symbolami(z tego samego gatunku co Miharu)
 • Kosame jest ochroniarzem Risy, przy pierwszym starciu z Kirie postanowiła ją pokonać, potem jednak się w niej zakochała. Nie lubi płci przeciwnej, czyli męskiej.
 • Hayate jest ochroniarzem Risy, bardzo mądry i bystry w każdej sytuacji potrafi "zdziałać cuda".
 • Ebi jest to zwierzątko Tomoko, które zabrała ze sobą na Ziemię. Niektórzy lubią się na nim wyżywać.
 • Maharu Sena Kanaka jest starszą siostrą Miharu, dojrzałą, emanującą seksem i bardzo pewną swoich wdzięków; potrafi świetnie walczyć. Przybyła na Ziemię tylko w jednym odcinku i tylko po to żeby znaleźć sobie chłopaka.

Spis odcinków[edytuj | edytuj kod]

Numer Odcinka Angielski Tytuł
01 Bravo from the Bathtub!
02 Bravo at School!
03 Cooking is Bravo!
04 Bravo in the Mansion!
05 Bravo on a Rainy Day! Part 1
06 Bravo on a Rainy Day! Part 2
07 Look For a Groom Bravo!
08 Lots of Bravo!
09 Bravo at the Great Magic War!
10 Bravo at the Hot Springs!
11 Ping-Pong is Bravo!
12 Bravo at the Pool!
13 Fight Bravo!
14 First Date is Bravo!
15 Clean Up Bravo!
16 As Long as We're Together then Bravo!
17 Bravo at the Part-Time Job!
18 Bravo at Mah-Jong!
19 Rabbit Ears Bravo!
20 School Festival is Bravo!
21 Sunny Afternoon is Bravo!
22 Present is Bravo!
23 Bravo to Seiren!
24 Final Bravo!

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]