Giro d’Italia 2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Giro d’Italia 2020 Cycling (road) pictogram.svg
DS2 3375.jpg
Informacje ogólne
Wyścig103. Giro d’Italia
KategoriaUCI World Tour 2020 2.UWT
Etapów21
Daty3 – 25 października 2020
Dystans3497,9 km
PaństwoITA Włochy
StartMonreale
MetaMediolan
Drużyn22
Startujących176
Ukończyło133
Średnia prędkość40,828 km/h
Klasyfikacje końcowe
Pierwsze miejsceGBR Tao Geoghegan Hart (Ineos Grenadiers)
Drugie miejsceAUS Jai Hindley (Team Sunweb)
Trzecie miejsceNED Wilco Kelderman (Team Sunweb)
PunktowaFRA Arnaud Démare (Groupama-FDJ)
GórskaPOR Ruben Guerreiro (EF Pro Cycling)
SprinterskaSUI Simon Pellaud (Androni Giocattoli-Sidermec)
MłodzieżowaGBR Tao Geoghegan Hart (Ineos Grenadiers)
NajaktywniejszychBEL Thomas De Gendt (Lotto-Soudal)
UcieczekITA Mattia Bais (Androni Giocattoli-Sidermec)
DrużynowaGBR Ineos Grenadiers
◀ 20192021 ▶
Commons-logo.svgDokumentacja Wikidata-logo S.svg

Giro d’Italia 2020 – 103. edycja wyścigu kolarskiego Giro d’Italia, która odbyła się w dniach od 3 do 25 października 2020. Wyścig jest częścią UCI World Tour 2020.

Początkowo wyścig miał wystartować 9 maja 2020, jednak ze względu na pandemię COVID-19 jego start został przełożony na 3 października 2020. Zmianie uległa również pierwotnie zaplanowana trasa wyścigu[1].

Etapy[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgEtapDataStart – MetatypeDystans (km)Zwycięzca etapuLider
1 3 października 2020MonrealePalermo
jazda indywidualna na czas
15,1ITA Filippo GannaITA Filippo Ganna
2 4 października 2020AlcamoAgrigento
pagórkowaty
149ITA Diego UlissiITA Filippo Ganna
3 5 października 2020EnnaEtna
górski
150ECU Jonathan CaicedoPOR João Almeida
4 6 października 2020KataniaVillafranca Tirrena
płaski
140FRA Arnaud DémarePOR João Almeida
5 7 października 2020Mileto – Camigliatello Silano
górzysty
225ITA Filippo GannaPOR João Almeida
6 8 października 2020CastrovillariMatera
płaski
188FRA Arnaud DémarePOR João Almeida
7 9 października 2020MateraBrindisi
płaski
143FRA Arnaud DémarePOR João Almeida
8 10 października 2020GiovinazzoVieste
górzysty
200GBR Alex DowsettPOR João Almeida
9 11 października 2020San SalvoRoccaraso
górski
207POR Ruben GuerreiroPOR João Almeida
10 13 października 2020LancianoTortoreto
górzysty
177SVK Peter SaganPOR João Almeida
11 14 października 2020Porto Sant’ElpidioRimini
płaski
182FRA Arnaud DémarePOR João Almeida
12 15 października 2020CesenaticoCesenatico
górzysty
204ECU Jhonatan NarváezPOR João Almeida
13 16 października 2020CerviaMonselice
pagórkowaty
192ITA Diego UlissiPOR João Almeida
14 17 października 2020ConeglianoValdobbiadene
jazda indywidualna na czas
34,1ITA Filippo GannaPOR João Almeida
15 18 października 2020Baza lotnicza Rivolto – Piancavallo
górski
185GBR Tao Geoghegan HartPOR João Almeida
16 20 października 2020UdineSan Daniele del Friuli
górzysty
229SLO Jan TratnikPOR João Almeida
17 21 października 2020Bassano del GrappaMadonna di Campiglio
górski
203AUS Ben O’ConnorPOR João Almeida
18 22 października 2020Pinzolo – Bacino di San Giacomo
górski
207AUS Jai HindleyNED Wilco Kelderman
19 23 października 2020AbbiategrassoAsti
płaski
124,5CZE Josef Černý NED Wilco Kelderman
20 24 października 2020AlbaSestriere
górski
190GBR Tao Geoghegan HartAUS Jai Hindley
21 25 października 2020Cernusco sul NaviglioMediolan
jazda indywidualna na czas
15,7ITA Filippo GannaGBR Tao Geoghegan Hart

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Drużyny[edytuj | edytuj kod]

WorldTeams (19)ProTeams (3)

Lista startowa[edytuj | edytuj kod]

Legenda: DNF – nie ukończył etapu, OTL – przekroczył limit czasu, DNS – nie wystartował do etapu, DSQ – zdyskwalifikowany. Numer przy skrócie oznacza etap, na którym kolarz opuścił wyścig.

Wyniki etapów[edytuj | edytuj kod]

Etap 1[edytuj | edytuj kod]

Monreale - Palermo
jazda indywidualna na czas
(15,1 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Filippo Ganna ITA WłochyIneos Grenadiers15' 24"
2. João Almeida POR PortugaliaDeceuninck-Quick Step+ 22"
3. Mikkel Bjerg DEN DaniaUAE Team Emirates+ 22"
4. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 23"
5. Tobias Foss NOR NorwegiaJumbo-Visma+ 31"
6. Josef Černý CZE CzechyCCC Team+ 36"
7. Matteo Sobrero ITA WłochyNTT Pro Cycling+ 40"
8. Lawson Craddock USA Stany ZjednoczoneEF Pro Cycling+ 41"
9. Miles Scotson AUS AustraliaGroupama-FDJ+ 42"
10. Matthias Brändle AUT AustriaIsrael Start-Up Nation+ 42"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Filippo Ganna różowa koszulka (klasyfikacja generalna)fioletowa koszulka (klasyfikacja punktowa)biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)ITA WłochyIneos Grenadiers15' 24"
2. João Almeida POR PortugaliaDeceuninck-Quick Step+ 22"
3. Mikkel Bjerg DEN DaniaUAE Team Emirates+ 22"
4. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 23"
5. Tobias Foss NOR NorwegiaJumbo-Visma+ 31"
6. Josef Černý CZE CzechyCCC Team+ 36"
7. Matteo Sobrero ITA WłochyNTT Pro Cycling+ 40"
8. Lawson Craddock USA Stany ZjednoczoneEF Pro Cycling+ 41"
9. Miles Scotson AUS AustraliaGroupama-FDJ+ 42"
10. Matthias Brändle AUT AustriaIsrael Start-Up Nation+ 42"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 2[edytuj | edytuj kod]

Alcamo - Agrigento
pagórkowaty
(149 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Diego Ulissi ITA WłochyUAE Team Emirates3h 24' 58"
2. Peter Sagan SVK SłowacjaBora-Hansgrohe+ 0"
3. Mikkel Frølich Honoré DEN DaniaDeceuninck-Quick Step+ 0"
4. Michael Matthews AUS AustraliaTeam Sunweb+ 5"
5. Luca Wackermann ITA WłochyVini Zabù-Brado-KTM+ 5"
6. João Almeida POR PortugaliaDeceuninck-Quick Step+ 5"
7. Gianluca Brambilla ITA WłochyTrek-Segafredo+ 5"
8. Vincenzo Nibali ITA WłochyTrek-Segafredo+ 5"
9. Pello Bilbao ESP HiszpaniaBahrain McLaren+ 5"
10. Lucas Hamilton AUS AustraliaMitchelton-Scott+ 5"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Filippo Ganna różowa koszulka (klasyfikacja generalna)biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)ITA WłochyIneos Grenadiers3h 40' 27"
2. João Almeida POR PortugaliaDeceuninck-Quick Step+ 22"
3. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 23"
4. Tobias Foss NOR NorwegiaJumbo-Visma+ 31"
5. Josef Černý CZE CzechyCCC Team+ 36"
6. Matteo Sobrero ITA WłochyNTT Pro Cycling+ 40"
7. Jan Tratnik SLO SłoweniaBahrain McLaren+ 42"
8. Simon Yates GBR Wielka BrytaniaMitchelton-Scott+ 49"
9. Tanel Kangert EST EstoniaEF Pro Cycling+ 49"
10. Diego Ulissi fioletowa koszulka (klasyfikacja punktowa)ITA WłochyUAE Team Emirates+ 54"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 3[edytuj | edytuj kod]

Enna - Etna
górski
(150 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Jonathan Caicedo ECU EkwadorEF Pro Cycling4h 02' 33"
2. Giovanni Visconti ITA WłochyVini Zabù-Brado-KTM+ 21"
3. Harm Vanhoucke BEL BelgiaLotto-Soudal+ 30"
4. Wilco Kelderman NED HolandiaTeam Sunweb+ 39"
5. Jakob Fuglsang DEN DaniaAstana+ 51"
6. Rafał Majka POL PolskaBora-Hansgrohe+ 51"
7. Vincenzo Nibali ITA WłochyTrek-Segafredo+ 51"
8. Jonathan Castroviejo ESP HiszpaniaIneos Grenadiers+ 51"
9. Domenico Pozzovivo ITA WłochyNTT Pro Cycling+ 51"
10. Steven Kruijswijk NED HolandiaJumbo-Visma+ 56"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. João Almeida różowa koszulka (klasyfikacja generalna)biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)POR PortugaliaDeceuninck-Quick Step7h 44' 25"
2. Jonathan Caicedo niebieska koszulka (klasyfikacja górska)ECU EkwadorEF Pro Cycling+ 0"
3. Pello Bilbao ESP HiszpaniaBahrain McLaren+ 37"
4. Wilco Kelderman NED HolandiaTeam Sunweb+ 42"
5. Harm Vanhoucke BEL BelgiaLotto-Soudal+ 53"
6. Vincenzo Nibali ITA WłochyTrek-Segafredo+ 55"
7. Domenico Pozzovivo ITA WłochyNTT Pro Cycling+ 59"
8. Brandon McNulty USA Stany ZjednoczoneUAE Team Emirates+ 1' 11"
9. Jakob Fuglsang DEN DaniaAstana+ 1' 13"
10. Steven Kruijswijk NED HolandiaJumbo-Visma+ 1' 15"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 4[edytuj | edytuj kod]

Katania - Villafranca Tirrena
płaski
(140 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Arnaud Démare FRA FrancjaGroupama-FDJ3h 22' 13"
2. Peter Sagan SVK SłowacjaBora-Hansgrohe+ 0"
3. Davide Ballerini ITA WłochyDeceuninck-Quick Step+ 0"
4. Andrea Vendrame ITA WłochyAG2R La Mondiale+ 0"
5. Elia Viviani ITA WłochyCofidis+ 0"
6. Stefano Oldani ITA WłochyLotto-Soudal+ 0"
7. Davide Cimolai ITA WłochyIsrael Start-Up Nation+ 0"
8. Michael Matthews AUS AustraliaTeam Sunweb+ 0"
9. Filippo Fiorelli ITA WłochyBardiani CSF Faizanè+ 0"
10. Enrico Battaglin ITA WłochyBahrain McLaren+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. João Almeida różowa koszulka (klasyfikacja generalna)biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)POR PortugaliaDeceuninck-Quick Step11h 06' 36"
2. Jonathan Caicedo niebieska koszulka (klasyfikacja górska)ECU EkwadorEF Pro Cycling+ 2"
3. Pello Bilbao ESP HiszpaniaBahrain McLaren+ 39"
4. Wilco Kelderman NED HolandiaTeam Sunweb+ 44"
5. Harm Vanhoucke BEL BelgiaLotto-Soudal+ 55"
6. Vincenzo Nibali ITA WłochyTrek-Segafredo+ 57"
7. Domenico Pozzovivo ITA WłochyNTT Pro Cycling+ 1' 01"
8. Brandon McNulty USA Stany ZjednoczoneUAE Team Emirates+ 1' 13"
9. Jakob Fuglsang DEN DaniaAstana+ 1' 15"
10. Steven Kruijswijk NED HolandiaJumbo-Visma+ 1' 17"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 5[edytuj | edytuj kod]

Mileto - Camigliatello Silano
górzysty
(225 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Filippo Ganna ITA WłochyIneos Grenadiers5h 59' 17"
2. Patrick Konrad AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 34"
3. João Almeida różowa koszulka (klasyfikacja generalna)biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)POR PortugaliaDeceuninck-Quick Step+ 34"
4. Wilco Kelderman NED HolandiaTeam Sunweb+ 34"
5. Lucas Hamilton AUS AustraliaMitchelton-Scott+ 34"
6. Jai Hindley AUS AustraliaTeam Sunweb+ 34"
7. Harm Vanhoucke BEL BelgiaLotto-Soudal+ 34"
8. Pello Bilbao ESP HiszpaniaBahrain McLaren+ 34"
9. Jakob Fuglsang DEN DaniaAstana+ 34"
10. Fausto Masnada ITA WłochyDeceuninck-Quick Step+ 34"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. João Almeida różowa koszulka (klasyfikacja generalna)biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)POR PortugaliaDeceuninck-Quick Step17h 06' 23"
2. Pello Bilbao ESP HiszpaniaBahrain McLaren+ 43"
3. Wilco Kelderman NED HolandiaTeam Sunweb+ 48"
4. Harm Vanhoucke BEL BelgiaLotto-Soudal+ 59"
5. Vincenzo Nibali ITA WłochyTrek-Segafredo+ 1' 01"
6. Domenico Pozzovivo ITA WłochyNTT Pro Cycling+ 1' 05"
7. Jakob Fuglsang DEN DaniaAstana+ 1' 19"
8. Steven Kruijswijk NED HolandiaJumbo-Visma+ 1' 21"
9. Patrick Konrad AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 1' 26"
10. Rafał Majka POL PolskaBora-Hansgrohe+ 1' 32"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 6[edytuj | edytuj kod]

Castrovillari - Matera
płaski
(188 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Arnaud Démare FRA FrancjaGroupama-FDJ4h 54' 38"
2. Michael Matthews AUS AustraliaTeam Sunweb+ 0"
3. Fabio Felline ITA WłochyAstana+ 0"
4. Juan Sebastián Molano COL KolumbiaUAE Team Emirates+ 0"
5. Davide Cimolai ITA WłochyIsrael Start-Up Nation+ 0"
6. Andrea Vendrame ITA WłochyAG2R La Mondiale+ 0"
7. Mikkel Frølich Honoré DEN DaniaDeceuninck-Quick Step+ 0"
8. Peter Sagan fioletowa koszulka (klasyfikacja punktowa)SVK SłowacjaBora-Hansgrohe+ 0"
9. Enrico Battaglin ITA WłochyBahrain McLaren+ 0"
10. Jhonatan Narváez ECU EkwadorIneos Grenadiers+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. João Almeida różowa koszulka (klasyfikacja generalna)biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)POR PortugaliaDeceuninck-Quick Step22h 01' 01"
2. Pello Bilbao ESP HiszpaniaBahrain McLaren+ 43"
3. Wilco Kelderman NED HolandiaTeam Sunweb+ 48"
4. Harm Vanhoucke BEL BelgiaLotto-Soudal+ 59"
5. Vincenzo Nibali ITA WłochyTrek-Segafredo+ 1' 01"
6. Domenico Pozzovivo ITA WłochyNTT Pro Cycling+ 1' 05"
7. Jakob Fuglsang DEN DaniaAstana+ 1' 19"
8. Steven Kruijswijk NED HolandiaJumbo-Visma+ 1' 21"
9. Patrick Konrad AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 1' 26"
10. Rafał Majka POL PolskaBora-Hansgrohe+ 1' 32"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 7[edytuj | edytuj kod]

Matera - Brindisi
płaski
(143 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Arnaud Démare fioletowa koszulka (klasyfikacja punktowa)FRA FrancjaGroupama-FDJ2h 47' 28"
2. Peter Sagan SVK SłowacjaBora-Hansgrohe+ 0"
3. Michael Matthews AUS AustraliaTeam Sunweb+ 0"
4. Ben Swift GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 0"
5. Álvaro Hodeg COL KolumbiaDeceuninck-Quick Step+ 0"
6. Rudy Barbier FRA FrancjaIsrael Start-Up Nation+ 0"
7. Davide Ballerini ITA WłochyDeceuninck-Quick Step+ 0"
8. Enrico Battaglin ITA WłochyBahrain McLaren+ 0"
9. Filippo Fiorelli ITA WłochyBardiani CSF Faizanè+ 0"
10. Elia Viviani ITA WłochyCofidis+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. João Almeida różowa koszulka (klasyfikacja generalna)biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)POR PortugaliaDeceuninck-Quick Step24h 48' 29"
2. Pello Bilbao ESP HiszpaniaBahrain McLaren+ 43"
3. Wilco Kelderman NED HolandiaTeam Sunweb+ 48"
4. Harm Vanhoucke BEL BelgiaLotto-Soudal+ 59"
5. Vincenzo Nibali ITA WłochyTrek-Segafredo+ 1' 01"
6. Domenico Pozzovivo ITA WłochyNTT Pro Cycling+ 1' 05"
7. Jakob Fuglsang DEN DaniaAstana+ 1' 19"
8. Steven Kruijswijk NED HolandiaJumbo-Visma+ 1' 21"
9. Patrick Konrad AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 1' 26"
10. Rafał Majka POL PolskaBora-Hansgrohe+ 1' 32"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 8[edytuj | edytuj kod]

Giovinazzo - Vieste
górzysty
(200 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Alex Dowsett GBR Wielka BrytaniaIsrael Start-Up Nation4h 50' 09"
2. Salvatore Puccio ITA WłochyIneos Grenadiers+ 1' 15"
3. Matthew Holmes GBR Wielka BrytaniaLotto-Soudal+ 1' 15"
4. Joseph Rosskopf USA Stany ZjednoczoneCCC Team+ 1' 15"
5. Matthias Brändle AUT AustriaIsrael Start-Up Nation+ 2' 10"
6. Simone Ravanelli ITA WłochyAndroni Giocattoli-Sidermec+ 2' 13"
7. Michael Matthews AUS AustraliaTeam Sunweb+ 13' 56"
8. Fernando Gaviria COL KolumbiaUAE Team Emirates+ 13' 56"
9. Mikkel Bjerg DEN DaniaUAE Team Emirates+ 13' 56"
10. Andrea Vendrame ITA WłochyAG2R La Mondiale+ 13' 56"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. João Almeida różowa koszulka (klasyfikacja generalna)biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)POR PortugaliaDeceuninck-Quick Step29h 52' 34"
2. Pello Bilbao ESP HiszpaniaBahrain McLaren+ 43"
3. Wilco Kelderman NED HolandiaTeam Sunweb+ 48"
4. Harm Vanhoucke BEL BelgiaLotto-Soudal+ 59"
5. Vincenzo Nibali ITA WłochyTrek-Segafredo+ 1' 01"
6. Domenico Pozzovivo ITA WłochyNTT Pro Cycling+ 1' 05"
7. Jakob Fuglsang DEN DaniaAstana+ 1' 19"
8. Steven Kruijswijk NED HolandiaJumbo-Visma+ 1' 21"
9. Patrick Konrad AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 1' 26"
10. Rafał Majka POL PolskaBora-Hansgrohe+ 1' 32"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 9[edytuj | edytuj kod]

San Salvo - Roccaraso
górski
(207 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Ruben Guerreiro POR PortugaliaEF Pro Cycling5h 41' 20"
2. Jonathan Castroviejo ESP HiszpaniaIneos Grenadiers+ 8"
3. Mikkel Bjerg DEN DaniaUAE Team Emirates+ 58"
4. Kilian Frankiny SUI SzwajcariaGroupama-FDJ+ 1' 16"
5. Larry Warbasse USA Stany ZjednoczoneAG2R La Mondiale+ 1' 16"
6. Tao Geoghegan Hart GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 1' 19"
7. Lucas Hamilton AUS AustraliaMitchelton-Scott+ 1' 32"
8. Wilco Kelderman NED HolandiaTeam Sunweb+ 1' 38"
9. Jakob Fuglsang DEN DaniaAstana+ 1' 38"
10. Jai Hindley AUS AustraliaTeam Sunweb+ 1' 38"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. João Almeida różowa koszulka (klasyfikacja generalna)biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)POR PortugaliaDeceuninck-Quick Step35h 35' 50"
2. Wilco Kelderman NED HolandiaTeam Sunweb+ 30"
3. Pello Bilbao ESP HiszpaniaBahrain McLaren+ 39"
4. Domenico Pozzovivo ITA WłochyNTT Pro Cycling+ 53"
5. Vincenzo Nibali ITA WłochyTrek-Segafredo+ 57"
6. Jakob Fuglsang DEN DaniaAstana+ 1' 01"
7. Harm Vanhoucke BEL BelgiaLotto-Soudal+ 1' 02"
8. Patrick Konrad AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 1' 11"
9. Jai Hindley AUS AustraliaTeam Sunweb+ 1' 15"
10. Rafał Majka POL PolskaBora-Hansgrohe+ 1' 17"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 10[edytuj | edytuj kod]

Lanciano - Tortoreto
górzysty
(177 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Peter Sagan SVK SłowacjaBora-Hansgrohe4h 01' 56"
2. Brandon McNulty USA Stany ZjednoczoneUAE Team Emirates+ 19"
3. João Almeida różowa koszulka (klasyfikacja generalna)biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)POR PortugaliaDeceuninck-Quick Step+ 23"
4. Ben Swift GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 23"
5. Jai Hindley AUS AustraliaTeam Sunweb+ 23"
6. Rafał Majka POL PolskaBora-Hansgrohe+ 23"
7. Patrick Konrad AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 23"
8. Wilco Kelderman NED HolandiaTeam Sunweb+ 23"
9. Domenico Pozzovivo ITA WłochyNTT Pro Cycling+ 23"
10. Pello Bilbao ESP HiszpaniaBahrain McLaren+ 23"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. João Almeida różowa koszulka (klasyfikacja generalna)biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)POR PortugaliaDeceuninck-Quick Step39h 38' 05"
2. Wilco Kelderman NED HolandiaTeam Sunweb+ 34"
3. Pello Bilbao ESP HiszpaniaBahrain McLaren+ 43"
4. Domenico Pozzovivo ITA WłochyNTT Pro Cycling+ 57"
5. Vincenzo Nibali ITA WłochyTrek-Segafredo+ 1' 01"
6. Patrick Konrad AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 1' 15"
7. Jai Hindley AUS AustraliaTeam Sunweb+ 1' 19"
8. Rafał Majka POL PolskaBora-Hansgrohe+ 1' 21"
9. Fausto Masnada ITA WłochyDeceuninck-Quick Step+ 1' 36"
10. Hermann Pernsteiner AUT AustriaBahrain McLaren+ 1' 52"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 11[edytuj | edytuj kod]

Porto Sant’Elpidio - Rimini
płaski
(182 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Arnaud Démare fioletowa koszulka (klasyfikacja punktowa)FRA FrancjaGroupama-FDJ4h 03' 52"
2. Peter Sagan SVK SłowacjaBora-Hansgrohe+ 0"
3. Álvaro Hodeg COL KolumbiaDeceuninck-Quick Step+ 0"
4. Simone Consonni ITA WłochyCofidis+ 0"
5. Rick Zabel GER NiemcyIsrael Start-Up Nation+ 0"
6. Nico Denz GER NiemcyTeam Sunweb+ 0"
7. Fernando Gaviria COL KolumbiaUAE Team Emirates+ 0"
8. Stefano Oldani ITA WłochyLotto-Soudal+ 0"
9. Jacopo Mosca ITA WłochyTrek-Segafredo+ 0"
10. Elia Viviani ITA WłochyCofidis+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. João Almeida różowa koszulka (klasyfikacja generalna)biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)POR PortugaliaDeceuninck-Quick Step43h 41' 57"
2. Wilco Kelderman NED HolandiaTeam Sunweb+ 34"
3. Pello Bilbao ESP HiszpaniaBahrain McLaren+ 43"
4. Domenico Pozzovivo ITA WłochyNTT Pro Cycling+ 57"
5. Vincenzo Nibali ITA WłochyTrek-Segafredo+ 1' 01"
6. Patrick Konrad AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 1' 15"
7. Jai Hindley AUS AustraliaTeam Sunweb+ 1' 19"
8. Rafał Majka POL PolskaBora-Hansgrohe+ 1' 01"
9. Fausto Masnada ITA WłochyDeceuninck-Quick Step+ 1' 36"
10. Hermann Pernsteiner AUT AustriaBahrain McLaren+ 1' 52"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 12[edytuj | edytuj kod]

Cesenatico - Cesenatico
górzysty
(204 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Jhonatan Narváez ECU EkwadorIneos Grenadiers5h 31' 24"
2. Mark Padun UKR UkrainaBahrain McLaren+ 1' 08"
3. Simon Clarke AUS AustraliaEF Pro Cycling+ 6' 50"
4. Joseph Rosskopf USA Stany ZjednoczoneCCC Team+ 7' 30"
5. Simon Pellaud SUI SzwajcariaAndroni Giocattoli-Sidermec+ 7' 43"
6. Brandon McNulty USA Stany ZjednoczoneUAE Team Emirates+ 8' 25"
7. Patrick Konrad AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 8' 25"
8. Ruben Guerreiro niebieska koszulka (klasyfikacja górska)POR PortugaliaEF Pro Cycling+ 8' 25"
9. João Almeida różowa koszulka (klasyfikacja generalna)biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)POR PortugaliaDeceuninck-Quick Step+ 8' 25"
10. Tao Geoghegan Hart GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 8' 25"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. João Almeida różowa koszulka (klasyfikacja generalna)biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)POR PortugaliaDeceuninck-Quick Step49h 21' 46"
2. Wilco Kelderman NED HolandiaTeam Sunweb+ 34"
3. Pello Bilbao ESP HiszpaniaBahrain McLaren+ 43"
4. Domenico Pozzovivo ITA WłochyNTT Pro Cycling+ 57"
5. Vincenzo Nibali ITA WłochyTrek-Segafredo+ 1' 01"
6. Patrick Konrad AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 1' 15"
7. Jai Hindley AUS AustraliaTeam Sunweb+ 1' 19"
8. Rafał Majka POL PolskaBora-Hansgrohe+ 1' 21"
9. Fausto Masnada ITA WłochyDeceuninck-Quick Step+ 1' 36"
10. Jakob Fuglsang DEN DaniaAstana+ 2' 20"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 13[edytuj | edytuj kod]

Cervia - Monselice
pagórkowaty
(192 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Diego Ulissi ITA WłochyUAE Team Emirates4h 22' 18"
2. João Almeida różowa koszulka (klasyfikacja generalna)biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)POR PortugaliaDeceuninck-Quick Step+ 0"
3. Patrick Konrad AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 0"
4. Tao Geoghegan Hart GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 0"
5. Mikkel Frølich Honoré DEN DaniaDeceuninck-Quick Step+ 0"
6. Sergio Samitier ESP HiszpaniaMovistar Team+ 0"
7. Jakob Fuglsang DEN DaniaAstana+ 0"
8. Pello Bilbao ESP HiszpaniaBahrain McLaren+ 0"
9. Vincenzo Nibali ITA WłochyTrek-Segafredo+ 0"
10. Jai Hindley AUS AustraliaTeam Sunweb+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. João Almeida różowa koszulka (klasyfikacja generalna)biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)POR PortugaliaDeceuninck-Quick Step53h 43' 58"
2. Wilco Kelderman NED HolandiaTeam Sunweb+ 40"
3. Pello Bilbao ESP HiszpaniaBahrain McLaren+ 49"
4. Domenico Pozzovivo ITA WłochyNTT Pro Cycling+ 1' 03"
5. Vincenzo Nibali ITA WłochyTrek-Segafredo+ 1' 07"
6. Patrick Konrad AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 1' 17"
7. Jai Hindley AUS AustraliaTeam Sunweb+ 1' 25"
8. Rafał Majka POL PolskaBora-Hansgrohe+ 1' 27"
9. Fausto Masnada ITA WłochyDeceuninck-Quick Step+ 1' 42"
10. Jakob Fuglsang DEN DaniaAstana+ 2' 26"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 14[edytuj | edytuj kod]

Conegliano - Valdobbiadene
jazda indywidualna na czas
(34,1 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Filippo Ganna ITA WłochyIneos Grenadiers42' 40"
2. Rohan Dennis AUS AustraliaIneos Grenadiers+ 26"
3. Brandon McNulty USA Stany ZjednoczoneUAE Team Emirates+ 1' 09"
4. Thomas De Gendt BEL BelgiaLotto-Soudal+ 1' 11"
5. Josef Černý CZE CzechyCCC Team+ 1' 16"
6. João Almeida różowa koszulka (klasyfikacja generalna)biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)POR PortugaliaDeceuninck-Quick Step+ 1' 31"
7. Tanel Kangert EST EstoniaEF Pro Cycling+ 1' 33"
8. Jonathan Castroviejo ESP HiszpaniaIneos Grenadiers+ 1' 44"
9. Wilco Kelderman NED HolandiaTeam Sunweb+ 1' 47"
10. Jan Tratnik SLO SłoweniaBahrain McLaren+ 2' 00"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. João Almeida różowa koszulka (klasyfikacja generalna)biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)POR PortugaliaDeceuninck-Quick Step54h 28' 09"
2. Wilco Kelderman NED HolandiaTeam Sunweb+ 56"
3. Pello Bilbao ESP HiszpaniaBahrain McLaren+ 2' 11"
4. Brandon McNulty USA Stany ZjednoczoneUAE Team Emirates+ 2' 23"
5. Vincenzo Nibali ITA WłochyTrek-Segafredo+ 2' 30"
6. Rafał Majka POL PolskaBora-Hansgrohe+ 2' 33"
7. Domenico Pozzovivo ITA WłochyNTT Pro Cycling+ 2' 33"
8. Fausto Masnada ITA WłochyDeceuninck-Quick Step+ 3' 11"
9. Patrick Konrad AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 3' 17"
10. Jai Hindley AUS AustraliaTeam Sunweb+ 3' 33"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 15[edytuj | edytuj kod]

Baza lotnicza Rivolto - Piancavallo
górski
(185 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tao Geoghegan Hart GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers4h 58' 52"
2. Wilco Kelderman NED HolandiaTeam Sunweb+ 2"
3. Jai Hindley AUS AustraliaTeam Sunweb+ 4"
4. João Almeida różowa koszulka (klasyfikacja generalna)biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)POR PortugaliaDeceuninck-Quick Step+ 37"
5. Rafał Majka POL PolskaBora-Hansgrohe+ 1' 22"
6. Patrick Konrad AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 1' 29"
7. James Knox GBR Wielka BrytaniaDeceuninck-Quick Step+ 1' 36"
8. Pello Bilbao ESP HiszpaniaBahrain McLaren+ 1' 36"
9. Jakob Fuglsang DEN DaniaAstana+ 1' 36"
10. Vincenzo Nibali ITA WłochyTrek-Segafredo+ 1' 36"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. João Almeida różowa koszulka (klasyfikacja generalna)biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)POR PortugaliaDeceuninck-Quick Step59h 27' 38"
2. Wilco Kelderman NED HolandiaTeam Sunweb+ 15"
3. Jai Hindley AUS AustraliaTeam Sunweb+ 2' 56"
4. Tao Geoghegan Hart GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 2' 57"
5. Pello Bilbao ESP HiszpaniaBahrain McLaren+ 3' 10"
6. Rafał Majka POL PolskaBora-Hansgrohe+ 3' 18"
7. Vincenzo Nibali ITA WłochyTrek-Segafredo+ 3' 29"
8. Domenico Pozzovivo ITA WłochyNTT Pro Cycling+ 3' 50"
9. Patrick Konrad AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 4' 09"
10. Fausto Masnada ITA WłochyDeceuninck-Quick Step+ 4' 12"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 16[edytuj | edytuj kod]

Udine - San Daniele del Friuli
górzysty
(229 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Jan Tratnik SLO SłoweniaBahrain McLaren6h 04' 36"
2. Ben O’Connor AUS AustraliaNTT Pro Cycling+ 7"
3. Enrico Battaglin ITA WłochyBahrain McLaren+ 1' 14"
4. Kamil Małecki POL PolskaCCC Team+ 1' 14"
5. Ben Swift GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 1' 14"
6. Andrea Vendrame ITA WłochyAG2R La Mondiale+ 1' 21"
7. Geoffrey Bouchard FRA FrancjaAG2R La Mondiale+ 1' 21"
8. Matteo Fabbro ITA WłochyBora-Hansgrohe+ 1' 25"
9. Manuele Boaro ITA WłochyAstana+ 1' 33"
10. Alessandro Tonelli ITA WłochyBardiani CSF Faizanè+ 2' 59"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. João Almeida różowa koszulka (klasyfikacja generalna)biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)POR PortugaliaDeceuninck-Quick Step65h 45' 08"
2. Wilco Kelderman NED HolandiaTeam Sunweb+ 17"
3. Jai Hindley AUS AustraliaTeam Sunweb+ 2' 58"
4. Tao Geoghegan Hart GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 2' 59"
5. Pello Bilbao ESP HiszpaniaBahrain McLaren+ 3' 12"
6. Rafał Majka POL PolskaBora-Hansgrohe+ 3' 20"
7. Vincenzo Nibali ITA WłochyTrek-Segafredo+ 3' 31"
8. Domenico Pozzovivo ITA WłochyNTT Pro Cycling+ 3' 52"
9. Patrick Konrad AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 4' 11"
10. Fausto Masnada ITA WłochyDeceuninck-Quick Step+ 4' 24"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 17[edytuj | edytuj kod]

Bassano del Grappa - Madonna di Campiglio
górski
(203 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Ben O’Connor AUS AustraliaNTT Pro Cycling5h 50' 59"
2. Hermann Pernsteiner AUT AustriaBahrain McLaren+ 31"
3. Thomas De Gendt BEL BelgiaLotto-Soudal+ 1' 10"
4. Ilnur Zakarin RUS RosjaCCC Team+ 1' 13"
5. Kilian Frankiny SUI SzwajcariaGroupama-FDJ+ 1' 55"
6. Harm Vanhoucke BEL BelgiaLotto-Soudal+ 2' 49"
7. Davide Villella ITA WłochyMovistar Team+ 3' 29"
8. Óscar Rodríguez ESP HiszpaniaAstana+ 3' 29"
9. Amanuel Ghebreigzabhier ERI ErytreaNTT Pro Cycling+ 3' 30"
10. Jesper Hansen DEN DaniaCofidis+ 4' 32"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. João Almeida różowa koszulka (klasyfikacja generalna)biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)POR PortugaliaDeceuninck-Quick Step71h 41' 18"
2. Wilco Kelderman NED HolandiaTeam Sunweb+ 17"
3. Jai Hindley AUS AustraliaTeam Sunweb+ 2' 58"
4. Tao Geoghegan Hart GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 2' 59"
5. Pello Bilbao ESP HiszpaniaBahrain McLaren+ 3' 12"
6. Rafał Majka POL PolskaBora-Hansgrohe+ 3' 20"
7. Vincenzo Nibali ITA WłochyTrek-Segafredo+ 3' 31"
8. Domenico Pozzovivo ITA WłochyNTT Pro Cycling+ 3' 52"
9. Patrick Konrad AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 4' 11"
10. Fausto Masnada ITA WłochyDeceuninck-Quick Step+ 4' 26"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 18[edytuj | edytuj kod]

Pinzolo - Bacino di San Giacomo
górski
(207 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Jai Hindley AUS AustraliaTeam Sunweb6h 03' 03"
2. Tao Geoghegan Hart GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 0"
3. Pello Bilbao ESP HiszpaniaBahrain McLaren+ 46"
4. Jakob Fuglsang DEN DaniaAstana+ 1' 25"
5. Wilco Kelderman NED HolandiaTeam Sunweb+ 2' 18"
6. Patrick Konrad AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 4' 04"
7. João Almeida różowa koszulka (klasyfikacja generalna)biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)POR PortugaliaDeceuninck-Quick Step+ 4' 51"
8. Vincenzo Nibali ITA WłochyTrek-Segafredo+ 4' 51"
9. Hermann Pernsteiner AUT AustriaBahrain McLaren+ 4' 51"
10. Fausto Masnada ITA WłochyDeceuninck-Quick Step+ 4' 55"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Wilco Kelderman różowa koszulka (klasyfikacja generalna)NED HolandiaTeam Sunweb77h 46' 56"
2. Jai Hindley biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)AUS AustraliaTeam Sunweb+ 12"
3. Tao Geoghegan Hart GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 15"
4. Pello Bilbao ESP HiszpaniaBahrain McLaren+ 1' 19"
5. João Almeida POR PortugaliaDeceuninck-Quick Step+ 2' 16"
6. Jakob Fuglsang DEN DaniaAstana+ 3' 59"
7. Patrick Konrad AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 5' 40"
8. Vincenzo Nibali ITA WłochyTrek-Segafredo+ 5' 48"
9. Fausto Masnada ITA WłochyDeceuninck-Quick Step+ 6' 46"
10. Rafał Majka POL PolskaBora-Hansgrohe+ 7' 28"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 19[edytuj | edytuj kod]

Abbiategrasso - Asti
płaski
(124,5 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Josef Černý CZE CzechyCCC Team2h 30' 40"
2. Victor Campenaerts BEL BelgiaNTT Pro Cycling+ 18"
3. Jacopo Mosca ITA WłochyTrek-Segafredo+ 26"
4. Simon Clarke AUS AustraliaEF Pro Cycling+ 26"
5. Iljo Keisse BEL BelgiaDeceuninck-Quick Step+ 26"
6. Sander Armée BEL BelgiaLotto-Soudal+ 26"
7. Albert Torres ESP HiszpaniaMovistar Team+ 1' 10"
8. Simon Pellaud SUI SzwajcariaAndroni Giocattoli-Sidermec+ 1' 10"
9. Giovanni Carboni ITA WłochyBardiani CSF Faizanè+ 1' 10"
10. Alex Dowsett GBR Wielka BrytaniaIsrael Start-Up Nation+ 1' 10"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Wilco Kelderman różowa koszulka (klasyfikacja generalna)NED HolandiaTeam Sunweb80h 29' 19"
2. Jai Hindley biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)AUS AustraliaTeam Sunweb+ 12"
3. Tao Geoghegan Hart GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 15"
4. Pello Bilbao ESP HiszpaniaBahrain McLaren+ 1' 19"
5. João Almeida POR PortugaliaDeceuninck-Quick Step+ 2' 16"
6. Jakob Fuglsang DEN DaniaAstana+ 3' 59"
7. Patrick Konrad AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 5' 40"
8. Vincenzo Nibali ITA WłochyTrek-Segafredo+ 5' 47"
9. Fausto Masnada ITA WłochyDeceuninck-Quick Step+ 6' 46"
10. Rafał Majka POL PolskaBora-Hansgrohe+ 7' 28"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 20[edytuj | edytuj kod]

Alba - Sestriere
górski
(190 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tao Geoghegan Hart GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers4h 52' 45"
2. Jai Hindley biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)AUS AustraliaTeam Sunweb+ 0"
3. Rohan Dennis AUS AustraliaIneos Grenadiers+ 25"
4. João Almeida POR PortugaliaDeceuninck-Quick Step+ 1' 01"
5. Andrea Vendrame ITA WłochyAG2R La Mondiale+ 1' 34"
6. Einer Rubio COL KolumbiaMovistar Team+ 1' 35"
7. Pello Bilbao ESP HiszpaniaBahrain McLaren+ 1' 35"
8. Wilco Kelderman różowa koszulka (klasyfikacja generalna)NED HolandiaTeam Sunweb+ 1' 35"
9. Attila Valter HUN WęgryCCC Team+ 1' 48"
10. James Knox GBR Wielka BrytaniaDeceuninck-Quick Step+ 2' 00"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Jai Hindley różowa koszulka (klasyfikacja generalna)biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)AUS AustraliaTeam Sunweb85h 22' 07"
2. Tao Geoghegan Hart GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 0"
3. Wilco Kelderman NED HolandiaTeam Sunweb+ 1' 32"
4. Pello Bilbao ESP HiszpaniaBahrain McLaren+ 2' 51"
5. João Almeida POR PortugaliaDeceuninck-Quick Step+ 3' 14"
6. Jakob Fuglsang DEN DaniaAstana+ 6' 32"
7. Vincenzo Nibali ITA WłochyTrek-Segafredo+ 7' 46"
8. Patrick Konrad AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 8' 05"
9. Fausto Masnada ITA WłochyDeceuninck-Quick Step+ 9' 24"
10. Hermann Pernsteiner AUT AustriaBahrain McLaren+ 10' 08"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 21[edytuj | edytuj kod]

Cernusco sul Naviglio - Mediolan
jazda indywidualna na czas
(15,7 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Filippo Ganna ITA WłochyIneos Grenadiers17' 16"
2. Victor Campenaerts BEL BelgiaNTT Pro Cycling+ 32"
3. Rohan Dennis AUS AustraliaIneos Grenadiers+ 32"
4. João Almeida POR PortugaliaDeceuninck-Quick Step+ 41"
5. Miles Scotson AUS AustraliaGroupama-FDJ+ 41"
6. Josef Černý CZE CzechyCCC Team+ 44"
7. Chad Haga USA Stany ZjednoczoneTeam Sunweb+ 44"
8. Brandon McNulty USA Stany ZjednoczoneUAE Team Emirates+ 46"
9. Kamil Gradek POL PolskaCCC Team+ 47"
10. Jan Tratnik SLO SłoweniaBahrain McLaren+ 47"
Źródło: ProCyclingStats


Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tao Geoghegan Hart różowa koszulka (klasyfikacja generalna)biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers85h 40' 21"
2. Jai Hindley AUS AustraliaTeam Sunweb+ 39"
3. Wilco Kelderman NED HolandiaTeam Sunweb+ 1' 29"
4. João Almeida POR PortugaliaDeceuninck-Quick Step+ 2' 57"
5. Pello Bilbao ESP HiszpaniaBahrain McLaren+ 3' 09"
6. Jakob Fuglsang DEN DaniaAstana+ 7' 02"
7. Vincenzo Nibali ITA WłochyTrek-Segafredo+ 8' 15"
8. Patrick Konrad AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 8' 42"
9. Fausto Masnada ITA WłochyDeceuninck-Quick Step+ 9' 57"
10. Hermann Pernsteiner AUT AustriaBahrain McLaren+ 11' 05"
11. Domenico Pozzovivo ITA WłochyNTT Pro Cycling+ 11' 52"
12. Rafał Majka POL PolskaBora-Hansgrohe+ 20' 31"
13. Sergio Samitier ESP HiszpaniaMovistar Team+ 35' 29"
14. James Knox GBR Wielka BrytaniaDeceuninck-Quick Step+ 37' 41"
15. Brandon McNulty USA Stany ZjednoczoneUAE Team Emirates+ 38' 10"
16. Aurélien Paret-Peintre FRA FrancjaAG2R La Mondiale+ 45' 04"
17. Larry Warbasse USA Stany ZjednoczoneAG2R La Mondiale+ 53' 25"
18. Ben Swift GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 57' 36"
19. Antonio Pedrero ESP HiszpaniaMovistar Team+ 59' 36"
20. Ben O’Connor AUS AustraliaNTT Pro Cycling+ 1h 02' 57"
Źródło: ProCyclingStats


Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Zmiana trasy Giro d'Italia. "Konieczne było poświęcenie pewnych rzeczy". eurosport.tvn24.pl, 2020-05-06. [dostęp 2020-09-11].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]