Glamour

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Glamour
Częstotliwość miesięcznik, dwutygodnik (Niemcy)
Państwo Polska, USA, Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, Włochy, Holandia,Niemcy, Węgry, Rumunia, Rosja, Grecja, Szwecja, Meksyk, Ameryka Południowa, RPA.
Wydawca Gruner + Jahr Polska (Polska),

Condé Nast (USA, Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, Niemcy, Rosja, Ameryka Południowa), Gruner + Jahr Nederland (Holandia), Axel Springer (Węgry), Liberis Publications (Grecja, Rumunia).

Rodzaj czasopisma kobiece
Pierwsze wydanie kwiecień 2003 (Polska).
Redaktor naczelny Anna Jurgaś (Polska),

Cynthia Leive (USA), Jo Elvin (Wielka Brytania), Nikolaus Albrecht (Niemcy), Pnina Fenster (RPA), Mara Stroe (Rumunia), Jonna Bergh Wahlström (Szwecja), Polina Sarri (Grecja).

Średni nakład 282 tys. egz.
Liczba stron 184 (styczeń-listopad), 220 (grudzień).
ISSN 1642-5626
Strona internetowa

Glamour” – międzynarodowy magazyn dla kobiet, w Polsce wydawany od 2003 w Warszawie przez niemieckie wydawnictwo Gruner+Jahr Polska.

Redaktorem naczelnym jest Anna Jurgaś. W kampanii promocyjnej czasopisma brała udział Joanna Brodzik, pisała też felietony na jego łamach. Od numeru lutowego w roku 2008 felietony pisze Marcin Prokop. W Internecie działa serwis społecznościowy „Klub Glamour”. Począwszy od 2007 r. Glamour ogłasza plebiscyt na „Kobietę Roku”.

Glamour koncentruje się głównie na modzie i urodzie. Każde wydanie dzieli się na działy: Planeta Glamour (krótkie teksty dotyczące mody i nowości), Tylko ty! (artykuły poradnicze), Ekspres Glamour (dział dotyczący zakupów), Moda i uroda (sesje zdjęciowe mody i urody), Gwiazdy (wywiady z gwiazdami), Psychologia, Styl życia i zdrowie oraz Kultura.

Polska edycja część artykułów tłumaczy z wydania amerykańskiego albo brytyjskiego. W numerze 11/06 przedstawiono zdjęcia z brytyjskiego wydania, ale postaci podpisane były polskimi imionami, np. Karina i Janek. Również część sesji mody i urody jest zaczerpnięta z zagranicznych wydań. W każdym numerze jest przynajmniej jedna sesja zdjęciowa z amerykańskiego Glamour i jedna sesja z magazynu Allure.

Średni nakład wynosi 280 tys. egzemplarzy, średnia sprzedaż - 150 tys. (według danych ZKDP za 2005 r.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]