Goodwin (Zagubieni)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Goodwin – jeden z epizodycznych bohaterów serialu "Zagubieni". Jego postać kreuje Brett Cullen.

Goodwin pojawia się w odcinkach sezonu drugiego: "...And Found" (widać tylko jego zwłoki), "The Other 48 Days" oraz trzeciego "A Tale of Two Cities", One of Us i czwartego The Other Woman.

Goodwin przed katastrofą 815 prawdopodobnie służył w korpusie pokojowym, potem dostał się na wyspę. Był odpowiedzialny za stację Burza(nowa stacja Dharmy). Miał żonę o imieniu Harper, którą później zdradził romansując z ładną Juliet. Pewnego dnia będąc w barakach zobaczył katastrofę lotu 815. Ben kazał mu biec do ogona samolotu i szpiegować rozbitków by odciągnąć go od Juliet.

Goodwin, podobnie jak Ethan Rom, jest szpiegiem "Innych" żyjącym pośród rozbitków w początkowych dniach pobytu na wyspie. Przebywa wśród ludzi z tylnej części samolotu przedstawiając siebie jako członka Korpusu Pokoju. Po uwięzieniu Nathana przez Ane-Lucía myślącą, że jest jednym z Innych, Goodwin zabija go, aby odwrócić od siebie podejrzenia rozbitków. Później, kiedy Goodwin i Ana-Lucía samotnie wyruszają w góry, by nadać sygnał radiowy, Ana-Lucía mówi mu o tym, że wie, że jest Innym, ponieważ 10 minut po katastrofie wyszedł z dżungli w suchym i czystym ubraniu, chociaż samolot wpadł do wody. Goodwin próbuje usprawiedliwiać zachowanie Innych - twierdzi, że porwanym dzieciom będzie z nimi lepiej niż z grupą rozbitków. Sugeruje, że uprowadzone osoby to "dobrzy ludzie". Mówi Anie-Lucíi, że Nathan nie był dobrym człowiekiem i właśnie dlatego musiał zginąć. Podczas rozmowy dochodzi do szamotaniny, w wyniku której Goodwin - skacząc z urwiska - nabija się na drewniany pal i ginie.

Jego ciało znajdują Danny Pickett i Tom potem Ben przyprowadza do ciała Juliet. Gdy Juliet pyta, dlaczego Ben wysłał go na tak niebezpieczną misję, ten odpowiada: "Bo jesteś moja". Ciało Goodwina podczas wędrówki przez puszczę zauważa później Jin.

Był kochankiem Juliet Burke co widzimy w odcinku One of us, natomiast jego żonę poznajemy w odcinku The other woman.