Google Duo

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Google Duo
Ilustracja
Ikona komunikatora
Autor Google
Pierwsze wydanie 16 sierpnia 2016
System operacyjny iOS, Android
Rodzaj komunikator internetowy
Licencja bezpłatna
Strona internetowa

Google Duo – nieistniejący komunikator internetowy stworzony przez amerykańskie przedsiębiorstwo Google. Do korzystania z komunikatora wymagany jest numer telefonu. Komunikator służy do przeprowadzania wideorozmów. Funkcja Puk, puk umożliwia wyświetlanie obrazu z kamery rozmówcy przed odebraniem połączenia. Aplikacja wyświetla również informacje na temat połączenia internetowego, za pośrednictwem którego realizowana jest wideorozmowa. Podczas wideorozmowy użytkownik może wyciszyć mikrofon lub zmienić kamerę, z której obraz przesyłany jest do odbiorcy. Połączenie jest szyfrowane za pomocą systemu komunikacji end-to-end[1].

Google Duo został oficjalnie udostępniony 18 maja 2016 roku[2]. Komunikator został zainstalowany ponad miliard razy[3].

W lipcu 2022 ogłoszono plany połączenia Duo z usługą do wideo rozmów Google Meet. Doszło do tego w sierpniu tego samego roku, kiedy to aplikacja Duo zmieniła nazwę na Meet. Za to pierwotna aplikacja Google Meet zmieniła nazwę na Meet Original i będzie stopniowo wygaszana[4].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Duo. dobreprogramy.pl. [dostęp 2018-05-08]. (pol.).
  2. Dieter Bohn: Google Duo makes mobile video calls fast and simple. theverge.com, 2016-05-18. [dostęp 2018-05-08]. (ang.).
  3. Google Duo. play.google.com. [dostęp 2018-12-26]. (pol. • ang.).
  4. Emma Roth: Google Meet meets Duo Meet, with Meet in Duo but Duo isn’t going into Meet. theverge.com, 2022-08-03. (ang.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]