Google Duo

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Google Duo
logo
Ilustracja
Ikona komunikatora
Autor Google
Pierwsze wydanie 16 sierpnia 2016
System operacyjny iOS, Android
Rodzaj komunikator internetowy
Licencja bezpłatna
Strona internetowa

Google Duo – nieistniejący komunikator internetowy stworzony przez amerykańskie przedsiębiorstwo Google. Do korzystania z komunikatora wymagany jest numer telefonu. Komunikator służy do przeprowadzania wideorozmów. Funkcja Puk, puk umożliwia wyświetlanie obrazu z kamery rozmówcy przed odebraniem połączenia. Aplikacja wyświetla również informacje na temat połączenia internetowego, za pośrednictwem którego realizowana jest wideorozmowa. Podczas wideorozmowy użytkownik może wyciszyć mikrofon lub zmienić kamerę, z której obraz przesyłany jest do odbiorcy. Połączenie jest szyfrowane za pomocą systemu komunikacji end-to-end[1].

Google Duo został oficjalnie udostępniony 18 maja 2016 roku[2]. Komunikator został zainstalowany ponad miliard razy[3].

W lipcu 2022 ogłoszono plany połączenia Duo z usługą do wideo rozmów Google Meet. Doszło do tego w sierpniu tego samego roku, kiedy to aplikacja Duo zmieniła nazwę na Meet. Za to pierwotna aplikacja Google Meet zmieniła nazwę na Meet Original i będzie stopniowo wygaszana[4].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Duo. dobreprogramy.pl. [dostęp 2018-05-08]. (pol.).
  2. Dieter Bohn: Google Duo makes mobile video calls fast and simple. theverge.com, 2016-05-18. [dostęp 2018-05-08]. (ang.).
  3. Google Duo. play.google.com. [dostęp 2018-12-26]. (pol. • ang.).
  4. Emma Roth: Google Meet meets Duo Meet, with Meet in Duo but Duo isn’t going into Meet. theverge.com, 2022-08-03. (ang.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]