Przejdź do zawartości

Grêmio Barueri

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Gremio Prudente
Pełna nazwa

Grêmio Prudente Futebol

Przydomek

GRB

Barwy

niebiesko-czerwono-żółte

Data założenia

26 marca 1989

Liga

Campeonato Brasileiro Série B
Campeonato Paulista

Państwo

 Brazylia

Stadion

Estadio Eduardo José Farah, Presidente Prudente, São Paulo, Brazylia

Prezes

Walter Jorquera Sanches

Trener

Vinícius Eutrópio

Stroje
domowe
Stroje
wyjazdowe
Strona internetowa

Grêmio Barueri Futebolbrazylijski klub piłkarski z siedzibą w mieście Barueri leżącym w stanie São Paulo. Do lutego 2010 klub nosił nazwę Gremio Barueri, z siedzibą w mieście Barueri, ale na skutek nieporozumień z władzami miasta, klub przeniesiono do miasta Prudente (ok. 800 km od São Paulo). Po sezonie klub powrócił do Barueri.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Historia[edytuj | edytuj kod]

Klub Grêmio Recreativo Barueri założony został 26 marca 1989 roku z inicjatywy władz miasta. Od września 1997 roku do czerwca 1998 roku głównym sponsorem klubu był Bandeirantes Bank. Kolejnym sponsorem od sierpnia 1998 roku do maja 1999 roku była firma Mackenzie/Microcamp. W roku 2000 klub zawarł umowę z nowym sponsorem - Roma Incorporadora, zmieniając na czas umowy nazwę na Roma Barueri. W roku 2001 klub przekształcił swoją sekcję piłkarską na zawodową i przystąpił do mistrzostw stanu São Paulo zaczynając od szóstej ligi stanowej (Campeonato Paulista Série B3). W roku 2005 Barueri wygrał trzecią ligę stanową (Campeonato Paulista Série A3) pokonując w finale rezerwy klubu SE Palmeiras.

W roku 2006 Barueri wygrał drugą ligę stanową (Campeonato Paulista Série A2) pokonując w finale klub Sertãozinho i awansując dzięki temu do pierwszej ligi Campeonato Paulista. W tym samym roku klub pierwszy raz przystąpił do rozgrywek trzeciej ligi brazylijskiej (Campeonato Brasileiro Série C) i od razu dzięki zajęciu czwartego miejsca awansował do drugiej ligi (Campeonato Brasileiro Série B).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]