Grande Premio Brasil Caixa de Atletismo 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Grande Premio Brasil Caixa de Atletismo 2012mityng lekkoatletyczny, który rozegrano 20 maja (dzień wcześniej odbyły się konkursy rzutu młotem) w Rio de Janeiro. Zawody były kolejną odsłoną cyklu World Challenge Meetings rozgrywanego pod egidą IAAF.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Trynidad i Tobago Emmanuel Callender 10,07 Jamajka Dexter Lee 10,21 Zambia Gerald Phiri 10,22
Bieg na 400 m Brazylia Anderson Henriques 46,12 Brazylia Pedro Luis de Oliveira 46,45 Stany Zjednoczone Kerron Clement 46,53
Bieg na 800 m Kenia Anthony Chemut 1:45,27 Brazylia Diego Diniz Gomes 1:45,62 Kolumbia Rafith Rodríguez 1:45,71
Bieg na 110 m przez płotki Jamajka Richard Phillips 13,63 Stany Zjednoczone Ronald Brookins 13,71 Stany Zjednoczone Dominic Berger 13,71
Bieg na 400 m przez płotki Mozambik Kurt Couto 49,71 Urugwaj Andrés Silva 49,78 Brazylia Hederson Estefani 50,48
Sztafeta 4 x 100 m  Brazylia
Carlos de Moraes
Sandro Viana
Nílson Andrè
Diego Henrique Cavalcante
38,63 Drużyna mieszana
Jamajka Dexter Lee
Trynidad i Tobago Marc Burns
Trynidad i Tobago Emmanuel Callender
Zambia Gerald Phiri
38,87  Bahamy
Derrick Atkins
Jamial Rolle
Jonathan Farquharson
Ryan Penn
39,36
Sztafeta 4 x 400 m  Wenezuela
Albert Bravo
Arturo Ramírez
José Meléndez
Omar Longart
3:01,88  Kuba
Noel Ruíz
Raidel Acea
Orestes Rodríguez
William Collazo
3:02,21  Brazylia
Pedro Luis de Oliveira
Kléberson Davide
Hederson Estefani
Anderson Henriques
3:05,48
Trójskok Kuba Alexis Copello 17,17 Kuba Osviel Hernández 16,83 Kuba Yoandri Betanzos 16,51
Rzut dyskiem Brazylia Ronald Julião 65,41 NR Kuba Jorge Fernández 63,89 Argentyna Germán Lauro 60,48
Rzut młotem Tadżykistan Dilszod Nazarow 76,97 Białoruś Siarhiej Kałamojec 75,77 Kuba Roberto Janet 71,65

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Brazylia Rosângela Santos 11,21 Bahamy Sheniqua Ferguson 11,30 Stany Zjednoczone Lauryn Williams 11,32
Bieg na 400 m Brazylia Geisa Coutinho 51,79 Brazylia Joelma Sousa 52,24 Brazylia Jailma de Lima 53,50
Bieg na 3000 m z przeszkodami Maroko Salima Alami 9:31,03 Etiopia Mekdes Bekele 9:40,62 Kolumbia Angela Figueroa 9:42,71
Bieg na 100 m przez płotki Stany Zjednoczone Nichole Denby 13,24 Brazylia Giselle de Albuquerque 13,30 Kolumbia Lina Florez 13,60
Sztafeta 4 x 100 m  Brazylia "A"
Ana Claudia da Silva
Vanda Gomes
Evelyn dos Santos
Rosângela Santos
43,01  Kolumbia "B"
Lina Flores
Alejandra Idrovo
Nelcy Caicedo
Darlenis Obregón
43,58  Bahamy
Chandra Sturrup
Antonique Strachan
Sheniqua Ferguson
Christine Amertil
43,97
Sztafeta 4 x 400 m  Brazylia "A"
Geisa Coutinho
Lucimar Teodoro
Joelma Sousa
Jailma de Lima
3.31,79  Kolumbia "A"
Janeth Largacha
Melisa Torres
Rosangélica Escobar
Evelyn Aguilar
3.36,78  Kolumbia "B"
Nelcy Caicedo
Alejandra Idrovo
Darlenis Obregón
Lina Flores
3.37,01
Skok o tyczce Kuba Yarisley Silva 4,60 Brazylia Fabiana Murer 4,50 Kuba Dailis Caballero 4,40
Skok w dal Brazylia Maurren Maggi 6,69 Brazylia Keila Costa 6,58 Brazylia Eliane Martins 6,53
Rzut młotem Stany Zjednoczone Jessica Cosby 71,80 Mołdawia Marina Marghieva 71,34 Argentyna Jenny Dahlgren 70,45
Rzut oszczepem Brazylia Laila e Silva 60,21 Kuba Yainelis Ribeaux 57,02 Brazylia Jucilene de Lima 56,48

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Podczas mityngu ustanowiono 2 krajowe rekordy w kategorii seniorów:

Zawodnik Reprezentacja Konkurencja Rezultat
Ronald Julião  Brazylia rzut dyskiem 65,41
Ángela Figueroa  Kolumbia bieg na 3000 metrów z przeszkodami 9:42,71

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]